پیشنهاد مراکز کاشت مو برای جلوگیری از ریزش مو

دو عامل سلامت روانی و تغذیه تاثیر زیادی بر ریزش مو و جلوگیری از آن دارند. از طرفی روانپزشک های خوب تهران و از سوی دیگر پزشک های تغذیه چنین ادعایی دارند.

هر شاخه از موی سر انسان دارای یک سیکل رشدی می باشد که به طور ژنتیکی برای آن طراحی شده و این سیکل شامل رشد، پیری و ریزش است به طور متوسط روزانه 50 تا 100 مو میریزد البته در افراد مختلف متفاوت است همچنان که یک مو میریزد موی جدید جای آن را می گیرد. مشکل زمانی آغاز میشود که موهای ریزش یافته بیشتر و سریع تر از موهای رویش یافته جدید باشد و یا رشد موهای جدید ضعیف شود در این حالت بعد از مدتی از تعداد کل موها کاسته شده و فرد متوجه کاهش حجم موهایش می شود . این علت اصلی ریزش مو می باشد عوامل مختلفی می توانند روی سیکل رشد مو اثر کنند و باعث ریزش موقت و یا دائمی شوند که یکی از این عوامل تغذیه می باشد

چند توصیه تغذیه ای مهم

مصرف نوشيدني هاي كافئين دار را محدود كنيد، پروتئين سويا به رشد مو كمك مي كند. شير سويا، ماهي، تخم مرغ، ماست و پنير از منابع غني اين ماده هستند کم خوني باعث ريزش مو مي شود. براي احتراز از اين مشكل ، تعداد زيادي غذاهاي سرشار از آهن بخوريد. سبزيجات برگ دار تيره رنگ، ميوه هاي خشك شده، آب گيلاس، جگر، تخم مرغ، كشمش، خرما و غلات كامل سرشار از آهن هستند مصرف جو صحرايي باعث تقويت ريشه موها و براقي آن مي شود.

حبوبات از جمله لوبيا و عدس بخش مهمي از موادي است که براي رشد و سلامت موها لازم میباشد. اين مواد نه تنها سرشار از پروتئين هستند (که لازمه رشد موهاست) بلکه داراي آهن، روي و بيوتين است . کمبود ماده بيوتين باعث شکننده شدن موها میگردد مصرف حداقل 8 ليوان آب در روز به بهبود رطوبت ساقه‌هاي مو در حفظ و قوام موها کمک ميکند. خشکي مخاط پوست سر نقش مهمي در ريزش موها دارد پوست شلتوک از جمله منابعي است که هم در پيشگيري از سفيدي مو موثر است هم در پيشگيري از ريزش مو. از اينرو هفتهاي 2 تا 3 نوبت پوست شلتوک و ليموعماني دم کرده و ميل نماييد.

یکی از بهترین جراحان پلاستیک تهران نقل می کند: بهترین کلینیک های کاشت مو توصیه می کنند تغذیه ارتباطی با ریزش مو ندارد، ول این دسته از افراد باید بدانند که رابطه بین این دو بسیار زیاد است و زمانی که تغذیه شما نامناسب باشد امکان ریزش موهایتان بسیار بیشتر می‌شود. ریزش مو یکی از مهمترین مسائلی می‌باشد که بسیاری از افراد را درگیر کرده و به فکر درمان آن هستند، آنها باید بدانند که با تغذیه مناسب می‌توانند ریزش موی خود را متوقف کنند تا همیشه موهای زیبا و سالمی داشته باشند.


 
دکمه بازگشت به بالا