دکوراسیون زیبا

قالی ایرانی با طرح های پیچیده و خیره کننده خود یک اثر هنری فوق العاده بر روی کف ساختمان شما خود نمایی می کند . مهم نیست که از چه سبک دکوراتیوی برای طراحی فضای خود استفاده می کنید، قالی ایرانی با تنوع رنگ و طرح های منحصر بفرد خود سریعاً با هر فضایی هماهنگ می شود و یک فضای کاملاً مدرن و یکپارچه ایجاد می کند و یک گزینه عالی برای دکوراسیون داخلی و فضا سازی محسوب می شود.

استفاده از قالیچه ایرانی با تنوع رنگ بالا و نقش های گلدار در طراحی فضاهای داخلی زیر زیباتر و مناسبتر است. استفاده از قالیچه این فضاها را مدرن تر نشان می دهد و برای تغییرات دکوراتیو فضا در آینده نیز دست شما بازتر خواهد ماند.

  • فضای خالی بین مبلمان بگونه ای که قالیچه وسط قرار بگیرد و مبل ها در اطراف آن چیده شوند، در این حالت سعی کنید میز جلو مبلی شما که در وسط قالیچه قرار می گیرد شیشه ای و یا پایه دار بلند باشد تا نمای فرش را نپوشاند و طرح قالیچه بطور کامل نمایان بماند. بهتر است رنگ پس زمینه قالیچه بر خلاف رنگ مبلمان انتخاب شود یعنی اگر رنگ مبلمان شما تیره است زمینه قالیچه را روشن و یا بلعکس رنگ مبلمان روشن را با قالیچه زمینه تیره هماهنگ نمایید. اگر هارمونی بین رنگ گل های قالیچه و مبل وجود داشته باشد که یک طرح عالی ایجاد کرده اید.

  • فضای نشیمن روبروی تلویزیون : با توجه به اینکه اکثر اوقات فراغت اعضاء خانواده در این قسمت از منزل سپری می شود، بهترست برای جلوگیری ار خستگی و تکراری شدن فضا قالیچه انتخابی این بخش با سایر المانهای اطراف فضا دارای یک هماهنگی و هارمونی باشد. برای مثال طرح کوسن های مبل شما می تواند یک طرح نزدیک و هماهنگ با قالیچه انتخابی داشته باشد و یا اگر المانهای بزرگ در اطراف وجود دارد سعی کنید طرح قالیچه شما نیز درشت باشد.

  • فضای نشیمن روبروی شومینه : خوب همانگونه که از اسم این قسمت مشخص است اقلب افراد خانواده در هوای سرد پاییز و زمستان در این قسمت خانه دور هم جمع می شوند و با نوشیدن یک چای و یا قهوه خود را گرم می کنند. قالیچه ایرانی منتخب این قسمت از خانه بهترست از رنگهای گرم و تیره باشد تا فضای این بخش از منزل را گرمتر جلوه دهد  و حس گرم و راحت را در هوای سرد القاء کند.

  • فضای نشیمن مجاور  پنجره : در صورتی که پنجره شما رو به یک باغ و یا فضای سبز با گل های رنگی باز می شود بهتر است قالیچه ایرانی خود را با زمینه روشن و گل های رنگی انتخاب کنید تا یک هارمونی بین فضای داخلی و بیرونی بوجود آید. این موضوع مهم را به خاطر داشته باشید که رنگ فرش و قالیچه در برابر نور خورشید سریعاً تغییر می کند و از حالت اولیه خود خارج می شود ، لذا داشتن پرده برای حفاظت فرشتان از نور خورشید بسیار مهم می باشد.

  • فضای زیر میز غذاخوری : سعی کنید قالیچه این قسمت از فضای منزل را بگونه ای انتخاب کنید که دارای یک حاشیه باشد و اندازه آن طوری در نظر گرفته شود که میز غذاخوری دقیقاً درون حاشیه قرار بگیرد و حتی المقدور قالیچه شما حدود 50 سانتیمتر بیرون زده باشد، در تصویر پایین حاشیه سفید رنگ قالیچه کاملاً میز را احاطه کرده و یک جلوه خاص بوجود آورده است.

 

پنج ایده طراحی فضای آشپزخانه به سبک مدرن

تا شروع سال جدید 1397 دو ماه بیشتر باقی نمانده تغییر در فضای منزل بخصوص آشپزخانه که قلب یک خانه محسوب می شود می تواند فضای زندگی و تکراری بودن آن را دگرگون کند از این رو در این مطلب طرح مدرن پنج آشپزخانه رابررسی کردیم تا در صورت تمایل ، بعنوان طرح مورد نظرتان برای سال جدید استفاده کنید.

1 کابینت سبز و آبی

یک طرح زیبا با الهام از رنگ آبی اقیانوس آرام ، ترکیب دو رنگ آبی و سبز و استفاده از نوارهای سفید طولی یک فضای عمیق و آرام ایجاد کرده است.

 

2 همه چیز به رنگ بنفشرنگ بنفش بعنوان رنگ سال معرفی شده در حال حاضر بعنوان یک رنگ مورد پسند در طراحی منزل از آن استفاده می کنند. انتخاب رنگ های جسورانه جهت فضای آشپزخانه در سال های اخیر بیشتر مورد توجه واقع شده که هر کدام حس های خاصی القاء می کنند ، رنگ بنفش نیز یک حس ظرافت و لوکس را القاء می کند.

3 صفحات کابینت تیرهطبق اظهار نظر یک طراح بزرگ استفاده از کانترهای رنگی تیره نشان دهنده نظم و انضباط هستند.

 

4 ترکیبی از سنگ و چوب

 

5 سنگ مرمر با کنتراست بالا

 

- جدیدترین مطالب اضافه شده به مجله آنلاین پروماگ -

ده راز شگفت انگیز زیبایی صورت سوپر استارها
سلبریتی یا افراد مشهور و سوپراستارها همواره به چهره های...
7 نوشیدنی معجزه آسا برای کاهش وزن و لاغری را بشناسید
امروزه بسیاری از افراد به دلیل عادات نامناسب تغذیه‌ای و...
کالیسیا فراگرنس گیاهی بسیار معطر و خوشبو + روش های تکثیر و نگهداری آن
گیاه کالیسیا فراگرنس Callisia Fragrans یا گیاه سبدی گیاهی بسیار معطر...
بهترین شامپو ضد ریزش مو
ریزش مو مشکلی است که برای زنان و مردان بدون...
قطارهای لوکس شرکت رجا کدام قطارها هستند؟ + امکانات آنها برای سفر
شرکت های بسیار زیادی هستند که در سیستم حمل و...
دکمه بازگشت به بالا