زناشویی
زناشویی
بارداری و حاملگی
بارداری و زایمان
نوزاد
نوزاد
تربیت کودک
تربیت کودک
خانواده
خانواده

.

محافظت کودکان از فضای مجازی با راهکار هایی که پروماگ به شما پیشنهاد می دهد…

زمان مطالعه 6 دقیقه

دنیای امروز والدین را با چالش های جدیدی مواجه کرده است که پدران و مادران ما در گذشته با آن ها مواجه نبودند. دنیای اینترنت، دسترسی آسان به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، وظیفه والدین را در محافظت از کودکان و نوجوانان بسیار سنگین کرده است. مساله ی مهمی که در این ارتباط وجود دارد، نحوه ی مواجهه با این مساله و چگونگی برخورد با آن به عنوان یک چالش جدید است. دغدغه ی محفاظت کودکان از فضای مجازی ، یک برنامه جهانی در همه ی کشور های دنیاست.

ما در بخش آموزش پروماگ در این محتوا سعی داریم، چند راهکار ساده در زمینه محافظت کودکان از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به شما ارائه دهیم.

تبلت و گوشی های هوشمند، چگونه جزو اسباب بازی کودکان ما قرار گرفت؟

بازی های کامپیوتری و جذابیت هایی که برای کودکان و نواجوانان دارد، باعث شده، اکثر والدین در تهیه و خرید ابزارآلات هوشمند برای فرزندشان، تمایل یا اجبار داشته باشند. اما آشنایی و دسترسی آسان کودکان به اینترنت و فضای مجازی باعث شده، مسیر انحرافی جدیدی در طی یکی دو دهه ی گذشته برای کودکان گشوده شود.

محفاظت کودکان از فضای مجازی
محفاظت کودکان از فضای مجازی یک برنامه و راهکار جهانی است.

طبق آمار بدست آمده مشخص شده است، غالب کودکان بین سنین 10 تا 12 سالگی، گوشی هوشمند شخصی دارند که البته این آمار در شهرهای بزرگ فراگیر تر است.

محافظت کودکان از فضای مجازی ، وظیفه ای جدید است که به والدین امروز محول شده است، در صورتی که حتی برخی از والدین، خودشان از اطلاعات کافی در این زمینه، بی بهره اند.

 کودکان در فضای مجازی با چه خطراتی مواجه خواهند شد؟

آگاهی، شناخت و پیشگیری از خطراتی که در فضای مجازی کودکان و نوجوان را تهدید می کند، وظیفه ی هر پدر و مادری است. محافظت کودکان از فضای مجازی را در دستور کار خود قرار دهید. در زیر به چند نمونه از مواردی که باعث به خطر افتادن سلامت جسم و روان کودکان در فضای مجازی می شود، اشاره می کنیم:

محتوای محدودشده ! / فقط اعضای سایت می‌توانند این محتوا را ببینند. با استفاده از دکمه ثبت‌نام در کمتر از ۱۹ ثانیه و به‌صورت رایگان در سایت عضو شوید و اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید.
ثبت نام

به شما پیشنهاد می دهیم این مطالب را بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پادکست های آموزشی ویژه پروماگ :

 

گرگ و میش

  • جملات ممنوعه که نباید هرگز به کودک خود بگویید
  • آموزش مسائل جنسی به کودک آری و یا خیر ؟
  • چگونگی محافظت کودک از شبکه های اجتماعی
تربیت فرزند

بتمن کوچلو

  • چگونه و با چه روش هایی کودکی قوی و با اعتماد به نفس پرورش دهیم ؟
  • هوش کودک تحت تاثیر چه عواملی افزایش یا کاهش می یابد؟
  • شخصیت کودک تحت تاثیر چه عواملی ست؟
تربیت و پرورش

 

پاسخی بگذارید