دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

پزشکیورزشی

ورزش کگل همراه با فواید درمانی، جسمانی و جنسی بسیار زیاد برای خانم ها و آقایان

کگل ورزشی مناسب آقایان و خانم ها

امروزه ورزش کگل بدلیل داشتن تاثیرات مثبت بر روی عضلات کف لگن و حفظ عملکرد درست و ظاهر قسمت های لگنی بدن تبدیل به یک ورزش فراگیر شده است. بطوری که این ورزش در برنامه های لاغری شکم بعد از بارداری بسیاری از مربیان لاغری و تناسب اندام معروف دنیا که برای افراد مشهور از جمله سوپراستارها تنظیم شده اند وجود دارد. تمرینات کگل در زنان می تواند بر کیفیت رابطه جنسی و همچنین از بی اختیاری در ادرار و سایر مشکلات کف لگن جلوگیری کرده یا آنها را کنترل کند. تمرینات ورزش کگل برای مردان نیز می تواند به کنترل مثانه و احتمالا بهبود عملکرد جنسی کمک کند.

خب… همانطور که می بینید ورزش کگل چه برای زنان و چه برای مردان بسیار مفید است و می تواند کمک شایان توجهی به برطرف نمودن مشکلات هر دو نماید. به همین خاطر، ما در این مقاله از مجله پروماگ می خواهیم ورزش کگل و تمام فواید آن را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

تمرینات کگل عضلات کف لگن را هم در مردان و هم در زنان تقویت می کند، که از رحم، مثانه، روده کوچک و راست روده (مقعد) در زنان محافظت کرده و در مردان از مثانه و روده محافظت می کند و با تقویت عضلات اطراف دستگاه تناسلی بر عملکرد جنسی مرد و زن نیز تأثیر می گذارد. شما می توانید تمرینات کگل را هر زمانی که بخواهید انجام دهید، و بهتر است بدانید که این ورزش همچنین به عنوان تمرین جهت تقویت عضلات کف لگن شناخته می شود.

اگر می خواهید ورزش کگل را شروع کنید، ابتدا در مورد فواید تمرینات کگل اطلاعاتی به دست آورید، سپس نحوه انجام صحیح ورزش کگل را یاد بگیرید.

کگل

چرا ورزش کگل برای زنان اهمیت دارد؟

عوامل بسیاری می توانند ماهیچه های کف لگن شما را از جمله بارداری، زایمان، جراحی، پیری، یبوست بیش از حد یا سرفه مزمن و اضافه وزن، تضعیف کنند. انجام این ورزش فوایدی برای شما به همراه خواهد داشت اگر شما مشکلات زیر را داشته باشید:

 1. اگر در هنگام عطسه، سرفه، یا خنده مشکل بی اختیاری ادرار در حد چند قطره داشته باشید (بی اختیاری استرس)
 2. بی اختیاری مدفوع
 3. انجام جراحی زنان
 4. اضافه وزن

تمرینات کگل را همچنین می توانید در طول بارداری و یا پس از زایمان انجام دهید. این تمرینات برای زنان دارای بی اختیاری جدی ادرار هنگام عطسه، سرفه یا خنده خیلی مفید نیستند. این ورزش همچنین برای زنانی نیز مفید نیست که به طور غیر منتظره شاهد بی اختیاری در ادرار به دلیل پر شدن مثانه هستند.

تاثیرات این ورزش بر رابطه جنسی در زنان

تمرینات این ورزش می توانند روی بهبود و کیفیت روابط جنسی تاثیر مثبت داشته باشند :

 1. تقویت عضلات واژن شما که باعث می شود در هنگام رابطه جنسی واژن راحتر و بدون درد باز شود.
 2. بهبود گردش خون به واژن و عضلات کف لگن که باعث افزایش لذت جنسی می شود.
 3. کمک به دستیابی به ارگاسم راحت تر
 4. افزایش روانکاری واژن (رطوبت درون واژن)
 5. تقویت عضلات اطراف دستگاه تناسلی و در نتیجه حفظ ظاهر و زیبایی دستگاه تناسلی

مزایای استفاده از کگل برای مردان

عوامل بسیاری می توانند ماهیچه های کف لگن شما را تضعیف کنند، از جمله جراحی برداشتن پروستات و شرایطی نظیر دیابت و یک مثانه بیش فعال.

انجام تمرینات کگل فوایدی برای شما به همراه خواهند داشت اگر شما مشکلات زیر را داشته باشید:

 1. بی اختیاری ادرار یا مدفوع
 2. بی اختیاری ادرار درست بعد از اینکه سرویس بهداشتی را ترک می کنید.
 3. رفع مشکلات بعد از جراحی پروستات

آیا کگل بر اندازه آلت تناسلی مردان تاثیر دارد ؟

ورزش کگل بعنوان تمرینات مناسب برای افزایش سایز و اندازه آلت تناسلی مردان موثر نیست. اما با توجه به اینکه  این ورزش باعث تقویت عضلات لگن و عضلات اطراف آلت مردانه می شود. می تواند بر نعوظ آلت و مدت زمان رابطه جنسی و کیفیت آن تاثیر مثبت داشته باشد.

 

کگل

چگونه باید تمرینات کگل را انجام دهید ؟

1- عضلات درست را پیدا کنید. برای شناسایی عضلات کف لگن، ادرار کردن را در اواسط آن متوقف کنید. شما در این ورزش روی عضلاتی کار می کنید که وظیفه کنترل ادرار را برعهده دارند. مهمترین کار در ابتدا پیدا کردن عضلات درست است. وقتی که سعی میکنید ادرار خود را در وسط آن متوقف کنید احساس می کنید یکسری عضلات جمع می شوند در زنان این عضلات درون واژن را تنگ و همچنین قسمت مقعد را به بالا می کشند.

این عضلات در واقع عضلاتی هستند که در تمرینات ورزش کگل روی آنها کار خواهید کرد. هنگامی که عضلات کف لگن را بدرستی شناسایی کردید، می توانید تمرینات را در هر موقعیتی انجام دهید، هر چند که انجام این تمرینات هنگام دراز کشیدن روی یک سطح صاف بسیار راحت تر است.

2- اطمینان حاصل کنید که مثانه شما خالی است. بهترین تکنیک و موقعیت را برای خود انتخاب کنید. برای انجام این تمرینات، تصور کنید که روی یک سطح صاف نشسته و عضلات شناسایی شده در مرحله اول را سفت کرده اید. این کار را در هر بار به مدت سه تا پنج ثانیه انجام دهید، سپس به مدت سه تا پنج ثانیه استراحت کنید.

3- تمرکز خود را حفظ کنید. برای نتایج بهتر، تنها بر روی سفت کردن عضلات کف لگن خود تمرکز کنید. حواستان باشد که به هیچ عنوان نفس خود را نگه ندارید و عضلات ران، شکم و قفسه سینه باید آزاد باشند. در عوض، در طول تمرین آزادانه نفس بکشید.

4- این تمرینات را سه بار در روز تکرار کنید. در روز حداقل سه ست و در هر ست 10 تا 15 مرتبه این تمرینات را تکرار کنید.

ورزش کگل

چه زمانی باید تمرینات کگل را انجام داد؟

این تمرینات باید به بخشی از زندگی روزانه شما تبدیل شوند. شما می توانید تمرینات کگل را به صورت محتاطانه در هر زمانی انجام دهید، و فرقی نمی کند که پشت میز کار خود نشته اید یا روی مبل دراز کشیده اید و در حال تماشای تلویزیون و یا در حال استراحت هستید. بهتر است تمرینات را صبح، بعد از ظهر و شب انجام دهید.

زمانی که در انجام تمرینات به مشکل بر می خورید

اگر در انجام تمرینات خود دچار مشکل هستید، حتما از کسی کمک بگیرید و خجالت نکشید. پزشک شما یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی می توانند کمک بزرگی برای شما باشند تا بتوانید تمرینات کگل را به صورت درست و موثر انجام دهید.

نکته 1 : زنان ممکن است بدلیل وارد کردن فشار زیاد به عضلات درون واژن در زمان رابطه جنسی احساس درد داشته باشند. در صورت احساس درد اینچنینی فشار بر عضلات را در تمرینات کاهش دهید. 

نکته 2 : هیچگاه این تمرینات را در زمان ادرار کردن انجام ندهید ممکن است مثانه و کلیه های شما آسیب ببینند. تنها برای شناسایی عضلات درست در ابتدای آشنایی با ورزش کگل از روش گفته شده در بند 1 استفاده نمایید. 

چقدر طول می کشد تا نتایج انجام تمرینات را ببینید؟

اگر شما تمرینات خود را به صورت منظم انجام می دهید، می توانید شاهد نتایج در بهبود وضعیت خود در حدود چند هفته تا چند ماه باشید. اگر می خواهید این بهبود به صورت دائمی باشد، تمرینات را به بخشی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید.

کگل

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم به شما بگوئیم که تمرینات کگل تا چه اندازه برای شما مفید هستند و می توانید به راحتی این تمرینات را انجام دهید. شما نیز اگر از اینگونه مشکلات رنج می برید، هر چه زودتر تمرینات خود را شروع کنید و منتظر نتایج بهتر باشید. همچنین اگر به دنبال مطالب بیشتر در حوزه پزشکی هستید اینجا کلیک کنید تا مقالات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار گیرد.

‫2 دیدگاه ها

 1. این ورزش کگل اگر طبق گفته های این مقاله باشه که خیلی عالیه برم توکارش ببینم جه جوریاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا