دوست دارید فرزند آینده ی شما دختر یا پسر باشد ؟؟!! … چگونه می توان این خواسته را برآورده کرد …؟؟!!

دلتان دختر یا پسر می خواهد ؟

برای بسیاری از والدین داشتن فرزند با یک جنسیت خاص مهم است. راهکارهای موثر در تعیین جنسیت می تواند به این والدین کمک کند تا احتمال داشتن فرزند با جنسیت مد نظرشان برای آنها بیشتر شود. عامل اصلی تعیین جنسیت دختر یا پسر در والدین پدر است، کروموزم های مرد در دو نوع X و Y هستند، اسپرم حاوی کروموزم Y عامل جنسیت پسر است، اگر این اسپرم بتواند به تخمک برسد و آن را بارور کند جنین پسر خواهد شد و بلعکس اگر اسپرم حاوی کروموزم نوع X به تخمک برسد و تخمک را بارور کند جنین دختر خواهد شد. تخمک زن فقط حاوی کروموزم های نوع X است و هیچ نقشی در تعیین جنسیت جنین ندارد.

تفاوت های اسپرم های نوع X و Y

هر مرد در هر انزال خود حدود 40 تا 150 میلیون اسپرم را از بدن خود خارج می کند. تعدادی از این اسپرم ها پس از ورود به محیط واژن شنا کنان به سمت لوله های فالوپ حرکت می کنند. پس از حدود نیم ساعت خود را به تخمک می رسانند. در صورتی که تخمکی وجود داشته باشد یکی از آنها وارد تخمک شده و آن را بارور می کند. اما اگر تخمکی آزاد نشده باشد اسپرم حدود 48 تا 72 ساعت می تواند زنده و منتظر آزاد شدن تخمک بماند.
اسپرم ها از نوع X و Y هستند ولی درصد هر کدام از آنها در هر انزال متفاوت است. عواملی مانند تغذیه می تواند در تعداد نوع اسپرم ها تاثیر بگذارد.

 • اسپرم نوع Y (پسر) 

طول عمر کمی دارد یعنی پس از ورود به واژن در حدود 48 ساعت می تواند زنده بماند، ولی سرعت حرکت این اسپرم در محیط واژن بسیار بیشتر از نوع X است، اسپرم Y نسبت به X ضعیف تر است. 

 • اسپرم نوع X (دختر)

اسپرم نوع X (دختر) طول عمر بیشتر و سرعت حرکت کمتری دارد. و نسبت به نوع Y قوی تر است.

 

اسپرم مرد

 

با توجه به موارد بالا می توان کارهایی انجام داد تا احتمال رسیدن اسپرم های دختر یا پسر را به تخمک افزایش داد که عبارتند از :

 1. آگاهی از زمان دقیق تخمگ گذاری با استفاده از روش های متداول مانند کیت های تشخیص زمان تخمک گذاری، سونوگرافی و یادادشت کردن دوره های قاعدگی.
 2. کاهش فواصل بین نزدیکی ها و افزایش تعداد آن در زمان تخمک گذاری (که با استفاده از روش های گفته شده در مورد یک زمان دقیق آن را بدست آورده اید) جهت افزایش احتمال پسر دار شدن و بلعکس کاهش تعداد نزدیکی و افزایش فاصله بین نزدیکی ها در زمان تخمک گذاری برای افزایش احتمال دختر دار شدن را بالا می برد.
 3. پوزیشن سکس می تواند در رسیدن اسپرم ها به تخمک تاثیر گذار باشد، هرچه دخول در سکس عمیق تر باشد، احتمال رسیدن اسپرم های نوع Y (پسر) به تخمک افزایش می یابد و بلعکس هرچه دخول در سکس سطحی تر باشد احتمال رسیدن اسپرم های Y (پسر) به تخمک کم می شود و احتمال رسیدن اسپرم های نوع X (دختر) به تخمک افزایش می یابد.
 4. اورگاسم یا همان اوج لذت جنسی می تواند PH محیط واژن خانم را تغییر دهد، اگر زن قبل از مرد به اورگاسم برسد، محیط واژن او قلیایی می شود و در این محیط اسپرم های نوع Y (پسر) راحتر می توانند حرکت کنند و بلعکس اگر زن به اورگاسم نرسد و عمل انزال مرد انجام شود PH محیط واژن اسیدی می ماند و این محیط برای اسپرم های نوع X (دختر) مساعدتر خواهد بود.
 5. خوردن بعضی از غذاها توسط زن می تواند باعث تغییر وضعیت PH محیط واژن شود، هرچه محیط واژن قلیایی تر شود محیط آن برای اسپرم های Y پسر مساعدتر می شود. مرد با خوردن بعضی خوراکی ها می تواند روی تعداد نوع اسپرم های خود تاثیر بگذارد.

در اینفوگرافیک زیر مسیر دختر یا پسر را برای آشنایی با کارهای تاثیر گذار در تعیین جنسیت قبل از بارداری دنبال کنید.

 

تعیین روز تخمک گذاری برای تعیین جنسیت دختر یا پسر 

معمولاٌ یک سیکل قاعدگی از زمان شروع تا ابتدای شروع دوره بعد 28 روز طول می کشد. برای بعضی از خانم ها این سیکل ممکن است کمتر و یا بیشتر باشد، در نمودار  زیر می بینید که تخمک گذاری به احتمال بسیار بالا در روز های 13 و 14 و  15 اتفاق خواهد افتاد.

در صورتی که روز شروع قاعدگی خود را یادادشت کنید و تا شروع دوره بعد طول سیکل را بدست آورید، می توانید بصورت تقریبی زمان تخمک گذاری خود را بدست آورید. برای اطمینان بالا بهتر است از سونوگرافی استفاده کنید در این روش سونوگراف براساس سایز تخمک تاریخ دقیق آزاد سازی تخمک را اعلام می کند.

روش دیگر استفاده از کیت های تخمک گذاری است که می توانید آنها را از داروخانه تهیه کنید و با یک آزمایش ساده در منزل طبق دستورالعمل کیت تاریخ تخمک گذاری را تعیین کنید، این روش نسبت به سونوگرافی از دقت کمتری برخوردار است ولی نسبت به روش یادادشت دقیق تر است.

 

 

تخمک گذاری

این مقاله را با استفاده از کلید های زیر برای دوستان خود بفرستید

Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

ابزارهای بارداری :

قابل توجه خانم های باردار ابزار تعیین جنسیت جنین

با استفاده از این ابزار براحتی می توانید قبل و بعد از بارداری جنسیت جنین خود را متوجه شوید.

ابزار محاسبه سن بارداری و تاریخ زایمان

با استفاده از این ابزار می توانید سن بارداری خود را به روز، هفته، وزن و قد تقریبی جنین و تاریخ زایمان را محاسبه کنید.

ابزار محاسبه وزن بارداری هفته به هفته

با استفاده از این ابزار می توانید میزان مطلوب افزایش وزن در دوران بارداری خود را بصورت هفته به هفته و بصورت نموداری محاسبه کنید.

ابزار محاسبه شاخص توده بدن

با استفاده از این ابزار براحتی می توانید وضعیت وزن بدن خود را محاسبه کنید.

‫4 دیدگاه ها

 1. جنسیت فرزندم چی میشه …

  دوست دارید فرزند آینده ی شما دختر باشد یا پسر ؟؟!!

 2. سلام؛
  چه جالب نمی دونستم تغذیه پدر و مادر میتونه روی جنسیت فرزند تاثیر بزاره

دکمه بازگشت به بالا