دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

آموزش حسابداری عملی کلید موفقیت در حسابداری

شما در آموزش حسابداری ، به خصوص آموزش حسابداری بازار کار ، مراحل حسابداری یک شرکت و چگونگی انجام آن را، به شیوه ای کارآمد فرا خواهید گرفت. اما، برای اینکه یک دید کلی از آن داشته باشید، به صورت مختصر برای شما این مراحل را بازگو می کنیم و به شرح برخی جزئیات مهم آن می پردازیم.

ابتدا با یک سوال آغاز می کنیم. حسابداری شرکت چیست؟ در واقع، نخستین قدم برای فعالیتِ موفق و پربازده یک شرکت، شفافیت مالی آن می باشد. امروزه، نسبت به گذشته پیچیدگی های مالی بیشتر شده اند و اکثر مدیران و کارفرمایان به تنهایی قادر به انجام آنها نیستند. به همین منظور، با استخدام یک حسابدار حاذق، تمایل به کنترل اموال خود دارند. همین مسئله، موجب حساسیت بالا و اهمیت شغل حسابداری میگردد.

حسابداری که پیش از ورود به بازار کار، آموزش حسابداری را به خوبی فرا گرفته باشد، از وظایف خود به طور کامل آگاه می باشد. در واقع، یک حسابدار موظف به استخراج، جمع آوری، تحلیل و تهیه ی صورت سود و زیان از اموال و گردش های مالی شرکت می باشد. می توان اذعان داشت تعداد بسیار زیادی از شرکت ها نمی توانند فعالیت خود را بدون داشتن حسابدار ادامه دهند.

مراحل حسابداری یک شرکت

اولین قدم برای انجام حسابداری یک شرکت، گردآوری اطلاعات و اسناد مالی آن سازمان می باشد. چرا که، بدین وسیله حسابدار قادر خواهد بود با بررسی دقیق معاملات شرکت، تراکنش ها، گردش های مالی و…، آن ها را در نرم افزارهای حسابداری ثبت نموده و اقدام به نتیجه گیری نماید. در صورتی که کارفرما، اطلاعات و مدارک ناقصی را در اختیار حسابداری قرار دهد، یقینا نتایج اشتباهی حاصل خواهند آمد، که جبران آنها بسیار دشوار می باشد.

پس از گردآوری اطلاعات، نوبت به تجزیه، تحلیل و آنالیز آنها می رسد. یکی از حساس ترین مراحل حرفه‌ی حسابداری دقیقا همین مرحله می باشد. با آنالیز داده های مالی، سود و زیان آن شرکت مشخص می گردد. بدین ترتیب، مدیران و ذینفعان در جریان پیشرفت و یا ضررهای مجموعه قرار خواهند گرفت.

ثبت معاملات در دفتر روزنامه، سومین مرحله از حسابداری یک شرکت می باشد که در طی آموزش حسابداری مقدماتی از پایه آنرا فرا می گیرد. داده های حاصل از آنالیز حساب ها، می بایست به صورت منظم و در قالب حساب های بدهکار و بستانکار در دفتر روزنامه ثبت گردند. خط خوش، عدم خط خوردگی و صحت مطالب در دفاتر روزنامه، از عواملی مهمی می باشند که در رسیدگی مالیاتی، مورد توجه مسئول مربوطه قرار خواهند گرفت.

در طی مرحله چهارم، انتقال اطلاعات به دفتر کل را خواهیم داشت. پس از ثبت در دفتر روزنامه، اطلاعات لازم به دفتری تحت عنوان دفتر کل منتقل می شوند. در دفتر کل سرفصل هایی مهم از جمله: دارایی، بدهی، هزینه، درآمد و حق مالی صاحب سرمایه وجود دارند، که می بایست به دقت تکمیل شوند.

بسیاری از شرکت ها ، دارای داده هایی هستند که می بایست آن ها را در تراز آزمایشی منعکس نمود. یک حسابدار در طی آموزش حسابداریِ خود، می بایست این بخش را با دقت و وسواس ویژه ای فرا گیرد. چرا که، تراز آزمایشی یک مقیاس برای کار حسابدار به شمار می آید. به طوری که، از این طریق قادر به بازبینی و اطمینان از درستی اطلاعات خواهد بود.

با قیاس این تراز با ترازهای دوره های مالی پیشین، می توان به درک درستی از فرآیند کلی حسابداری سازمان دست پیدا نمود. در ادامه، به بخش تهیه صورت های مالی یک شرکت می رسیم. صورت های مالی در واقع بازتابی از پروسه ی حسابداری یک شرکت می باشند، که می توانند اطلاعات جامعی را به صورت خلاصه در اختیار ذینفعان و ممیزین مالیاتی قرار دهند.

در پایان، زمانی که کلیه مراحل بالا به درستی صورت پذیرفتند؛ نوبت به بستن حساب های موقت و تهیه ی ترازنامه اختتامیه می رسد. این 8 مرحله را می توان اسکلت حسابداری یک شرکت به شمار آورد که در طی آموزش حسابداری به تفصیل به هر یک پرداخته می شود. باید در نظر داشته باشید که این فرایند امکان دارد، نسبت به نوع فعالیت هر شرکت متفاوت باشد.

آموزش صفر تا صد حسابداری

سخن پایانی

اکثر فارغ التحصیلان این رشته، می بایست سالها پس از ورود به بازار کار به عنوان کارآموز و یا کمک حسابدار اقدام به کسب سابقه‌ی کاری نمایند. اما با تهیه‌ی پکیج آموزش حسابداری بازار کار ، قادر به ورود و پیشرفت سریع تری نسبت به روش قدیمی تر خواهند بود. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار و کسب درآمد سریع از این حرفه، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه مانند دکتر ساسان مهرانی ، پکیج آموزش صفر تا صد حسابداری بازار کار را تهیه نموده ایم.

این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۰ ساعت آموزش حسابداری با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از آموزش حسابداری مقدماتی تا تجزیه و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه پکیج های آموزشی می‌توانید به سایت حسابداری نیاز مراجعه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا