دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

هواپیما

بزرگترین موتور جت جهان GE9X اولین پروازش را آغاز کرد

بزرگترین موتور جت جهان GE9X برای اولین بار از طریق فرودگاه ویکتورویل کالیفرنیا بر فراز آسمان کویر موجاوی کالیفرنیا پرواز کرده، این موتور غول پیکر که بر روی یک هواپیمای مخصوص تست موتور جت نصب شده است به مدت چهار ساعت تحت آزمایشات پرواز برای اخذ گواهینامه های رسمی مورد بررسی قرار گرفت تا بتواند بصورت رسمی وارد خطوط هوایی گردد.

این موتور برای نسل جدید جت های مسافربری بوئینگ 777X طراحی و ساخته شده است. موتور GE9X یک هیولای واقعی در مقایسه با سایر موتورهای جت ساخته شده تا کنون است. شرکت GE توانسته با توجه به استفاده از کامپوزیت در ساخت پره های فن و همچنین بدنه فن ، ساخت نازل ها با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ، استفاده از سرامیک های سبک و مقاوم در برابر گرما ، کاهش تعداد پره های فن از 22 عدد به 16 عدد این موتور جت را بسیار سبک و بزرگ نماید. قطر دهانه فن 341 سانتیمتر و طول این موتور برابر با طول یک بوئینگ 737 است علاوه بر این ، این موتور قادر است صد هزار پوند نیرو فشاری ایجاد و عملکرد آن ده درصد نسبت به موتور GE90 که در حال حاضر روی نسل فعلی بوئینگ 777s نصب شده بهبود یافته است.

شرکت بزرگ GE اعلام کرده که تا کنون 700 سفارش ساخت برای موتور جت  GE9X از خطوط هواپیمائی لوفتانزا ، امارات ، قطر ، اتحاد ایرویز و کاتای پکیفیک دریافت کرده است.

 در حال حاضر این شرکت بر روی سیستم های برقی و پشتیبان الکتریکی بوئینگ 777x کار می کند و اعلام کرده که آزمایشات مختلف دیگری بر روی این موتور جت بایستی انجام پذیرد که تا چند ماه آینده به اتمام خواهند رسید در آزمایشات انجام شده از جمله تست یخ زدگی و تست باد این موتور مشکلی نداشته و توانسته گواهی نامه های استاندارد را دریافت نماید.

شرکت GE انتظار دارد که تا سال آینده بتواند تمام گواهی نامه های رسمی این موتور  جت را دریافت نماید تا بتواند از بزرگترین موتور جت جهان  GE9X در خطوط هوائی استفاده نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا