دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

هواپیما

تاکسی پرنده اوبر بزودی بر فراز شهرهای لس آنجلس ، دالاس و دبی

شرکت اوبر که بزرگترین سرویس دهنده تاکسی آنلاین در سان فرانسیسکو است با کمک مهندسین دانشگاه تگزاس می خواهد سرویس تاکسی پرنده خود را تا سال 2020 بر فراز شهرهای دالاس ، لس آنجلس و دبی راه اندازی نماید.

اوبر در حال حاضر مهندسین دانشگاه تگزاس برای کار برروی طراحی یک روتور چرخشی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته را استخدام کرده است.

شرکت اوبر اولین برنامه خدمات تاکسی پرنده خود را در سال 2016 اعلام کرد و چشم انداز خود را در این خصوص توسط هواپیماهای عمود پرواز VTOL و همچنین بدون سرنشین بر فراز شهرها به نمایش گذاشت. مردم شهرهای شلوغ و پر از ترافیک امیدوارند که هر چه سریعتر این خدمات و تاکسی های پرنده بزودی وارد سرویس شوند تا شاید کمکی به حل معضل بزرگ ترافیک و کاهش آلودگی نمایند.

اوبر امیدوارست که بتواند پروازهای آزمایشی تاکسی پرنده خود را در سال 2020 در شهرهای لس آنجلس ، دالاس و دبی انجام دهد. اما بمنظور نزدیک شدن به این برنامه و محقق ساختن آن شرکت اوبر برای تولید سیستم کنترل ترافیک هوایی با ناسا یک توافق نامه همکاری امضاء کرده است.

اوبر همچنین برای تولید روتورهای چرخشی پروازی خود یک قرارداد دیگر با ارتش ایالات متحده آمریکا بسته تا بتواند با کمک آنها و مهندسین دانشگاه تگزاس روتورهای مورد نیاز تاکسی پرنده خود را طراحی و تولید نماید.

تاکسی های پرنده مفهومی ارائه شده توسط اوبر نشان می دهد که برای رسیدن به یک مدل کارآمد و ایمن هنوز فاصله زیادی وجود دارد اما در این برنامه قرار است هواپیماهای VTOL عمود پرواز بصورت کاملاً برقی با سرعت 241 تا 332 کیلومتر بر ساعت در ارتفاع 300 تا 600 متر حرکت کنند. همچنین این هواپیماها باید قادر باشند با هر بار شارژ حدود 60 سفر انجام دهند.

تیم مهندسی دانشگاه تگزاس که بر روی طراحی روتورهای این تاکسی های پرنده کار می کنند اظهار داشته اند که پارمترهای کارآمد بودن ، ایمن بودن و کم صدا بودن روتورها از مهمترین مواردی هستند که آنها مد نظر دارند در تکنولوژی جدید دو روتور چرخشی با جهت چرخش یکسان در بالای یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند تاکسی پرنده اوبر را بصورت عمودی و با حداکثر توان به حرکت در آروند. به گفته این مهندسان طبق آزمایشات انجام شده این پیکربندی خواسته های آنها را برآورده ساخته و این روش عملکرد مناسبتری نسبت به سایر روش ها داشته است. 

پروفسور جیانت سوری استاد دانشکده هوافضا و مهندسی مکانیک دانشگاه تگزاس و رهبر تیم می گوید:

علاوه بر بومی سازی تکنولوژی ساخت روتورهای فوق پیشرفته در دانشگاه تگزاس آنها در تلاشند یک سیستم تست نیز برای فراهم سازی امکان آزمایش  تاکسی های پرنده در دانشگاه تولید نمایند.

یکی از مهمترین فواید تاکسی های پرنده کاهش زمان سفرهای درون شهری می باشد طبق گفته مسئولان اوبر تاکسی پرنده قادر است زمان سفرهای 1 ساعته را به 10 دقیقه کاهش دهد و این یک مزیت بسیار بزرگ تاکسی های پرنده است.

تاکسی پرنده اوبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا