دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

سلامت

سوالات متدوال درباره ارتودنسی متحرک

همانطور که می دانید اولین چیزی که در چهره شما با زدن یک لبخند نمایان می شود، دندان های شما می باشد. ارتودنسی متحرک لبخندی زیبا به چهره ی شما می بخشد. اما ممکن است سوالی در ذهن همه پیش بیاید که ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی می باشد؟ آیا این نوع ارتودنسی درد دارد؟ مدت زمان انجام این نوع ارتودنسی چقدر طول می کشد؟ هزینه ارتودنسی متحرک چقدر است؟

ما در این مطلب قصد داریم پاسخ همه سوال های شما را درباره ارتودنسی متحرک دندان پاسخ دهیم و شما را با همه مواردی که بایستی درباره آن بدانید آشنا کنیم. شما با خواندن این مطلب می توانید متوجه شوید که ارتودنسی متحرک برای شما مناسب است یا خیر. البته به جز متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا در دیگر شهر ها و مناطق کشور، شخص دیگری نمی تواند تشخیص دهد که چه نوع ارتودنسی برای دندان های شما بهتر است.

ارتودنسی متحرک چیست؟

همان طور که می دانید ارتودنسی دندان یک شی خارجی می باشد که وارد دهان شما می شود و بعد از اتمام درمان از دهان شما خارج می شود. ارتودنسی متحرک با ارتودنسی ثابت متفاوت است به این صورت که به دندان های شما نمی چسبد. این موارد با توجه به سایز های مختلف دهان طراحی شده اند و همین طور به برنامه ی درمان ارتودنسی شما کمک می کنند. شما وقتی به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا در دیگر مناطق شهر ها مراجعه کردید، متخصص متناسب با اندازه دهان شما ارتودنسی متحرک را نصب می کند.

صفحات ارتودنسی متحرک از جنس پلاستیک می باشند، که سیم ها از قسمت کناری آنها بیرون زده شده است. این سیم های موجود به دندان های شما می چسبد تا دستگاه ارتودنسی را که به آن بریس نیز می گویند را درجای خود محکم نگه دارند. دستگاه های ارتودنسی به 2 دسته تقسیم می شوند:

یک نوع از ارتودنسی متحرک به این صورت است که به سادگی می توان حرکت دندانی انجام داد و برای این امر مناسب است.

یک نوع دیگر از ارتودنسی متحرک به این صورت است که برای حرکت دادن فک پایین و بالا مناسب می باشد.

 

این متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر شهرهای مناطق کشور است که می تواند تشخیص دهد کدام نوع ارتودنسی متحرک برای شما مناسب است.

 

مدت زمان ارتودنسی متحرک چقدر است؟

یکی دیگر از تفاوت های موجود در ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت در این است که مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک بسیار کوتاه تر از ارتودنسی ثابت می باشد. مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک به عواملی مثل شدت مشکل، نوع ناهنجاری، شیب فک، میزان شلوغی دندان ها، شیب فک و … بستگی دارد. البته ناگفته نماند به تجربه و سرعت عمل متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر نقاط کشور نیز بستگی دارد و در این امر تاثیر گذار است.

البته بهتر است بدانید که در برخی از موارد بنابر تشخیص متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر نقاط کشور، بریس های ارتودنسی متحرک یا ثابت برای بیمار به صورت پیوسته به کار می رود. مدت زمان انجام ارتودنسی متحرک در جلسه اول به صورت تخمینی توسط متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر نقاط کشور که به آن مراجعه کردید محاسبه می شود و به شما اطلاع داده می شود.

بعد از اینکه دوره ارتودنسی متحرک تمام شد، تا زمان بهبود کامل باید این بریس ها در دهان شما بمانند. برای نگه داشتن این بریس ها بر روی دندان ها از یک ریتینر پلاستیکی شفاف استفاده می شود. ممکن است تا مدتی این ریتینر ها به صورت تمام وقت در دهان شما باشد.

با انجام ارتودنسی زیباتر لبخند بزنید!

بیماری های مربوط به دندان و دهان یکی از بیماری های رایج انسان هاست. در گذشته رشته تخصصی برای درمان بیماری های مربوط به به دهان وجود نداشت. از این رو مردم به آن دندانسازی می گفتند و فرد متخصصی برای درمان این بیماری ها وجود نداشت. امروزه به طور تخصصی رشته دندانپزشکی ایجاد شده که که دارای دوره های دانشگاهی و تخصصی است. دندانپزشکی علمی است که علاوه سلامت دندان ها و دهان سبب زیبایی دندان ها و لبخند افراد میشود . از این رو رعایت بهداشت و سلامت دندان ها امری ضروری است. برای اطمینان از سلامت دندان های خود می توانید به متخصص ارتودنسی در آمل مراجعه کنید.

ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

متخصص ارتودنسی در آمل یکی از رشته های تخصصی دندانپزشکی است که احتیاج به کسب اطلاعات و دانش کافی در این زمینه را دارد. در ارتودنسی به تشخیص و تصحیح مشکلات مربوط به فک و دهان پرداخته می شود. فرد متخصص یا ارتودنسیست کسی است که به طور تخصصی و ماهرانه در رابطه با بیماری ها و ناهنجاری های فک و دهان اطلاعات داشته باشد و دوره های تخصصی دیده باشد و  توانایی ترمیم ناهنجاری های مربوط را داشته باشد. بنابراین رشته ارتودنسی یک رشته تخصصی است که  بعد از گذراندن دوره عمومی در دانشگاه بعد از دادن آزمون متخصصان آن را می گذرانند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به متخصص ارتودنسی در مازندران مراجعه کنید.

ارتودنسی

متخصص ارتودنسی کیست و چه کاری انجام می دهد؟

متخصص ارتودنسی در آمل یک دندانپزشک عمومی است که دوره های تخصصی دندانپزشکی را گذرانیده باشد. متخصص ارتودنسی در مازندران باید صلاحیت، توانایی و مهارت لازم را برای پیشگیری و ترمیم فک و دهان داشته باشد. در ارتودنسی سیم هایی به صورت ثابت و متحرک در دهان و روی دندان ها به کار گذاشته می شود که در طول مدت 2 سال سبب ترمیم شکل فک و دهان می شود. در انجام عمل ارتودنسی راحتی و مطمئن بودن بیمار امری ضروری است به این دلیل که در این پروسه بیمار باید حداکثر تا 2 سال سیم های مربوط به ارتودنسی را در دهان خود نگه دارد. افراد متخصص ارتودنسی در مازنداران افرادی مجرب، متخصص و آموزش دیده هستند که همواره دانش و آگاهی خود را در زمینه بیماری های مربوط به دهان و دندان ها و روش های جدید ترمیم دندان ها و فک و دهان مطابق اطلاعات جدید و به روز به دست می آورند و به درمان بیماران می پردازند.

در ارتودنسی چه کارهایی انجام می شود:

  • قرار گرفتن دندان ها در جای مناسب
  • داشتن لبخندی زیبا و متناسب
  • ترمیم قرارگیری نامناسب فک و دهان
  • اصلاح ناهنجرای دندان ها و فک

برای انجام ارتودنسی متحرک به کجا مراجعه کنیم؟

یک متخصص ارتودنسی در مازندران که ماهر و با تجربه باشد باید به سرعت ناهنجاری های مربوط به فک و دهان را تشخیص دهد و پیشگیری و درمان کند. برای انجام ارتودنسی حتما باید به دندانپزشک متخصص ارتودنسی که دوره های متخصص ارتودنسی در آمل دیده باشد مراجعه کرد. افراد متخصص ارتودنسی در آمل به سهولت و تبحر زیاد در انجام عمل های مربوط به دهان مشکلات و بیماری های فک را برطرف می کنند. شما می توانید به مراجعه به افراد متخصص ارتودنسی در مازندران بدون هیچ مشکلی به پیشگیری و درمان ناهنجاری ها و بیماری های دندان های خود بپردازید. یک متخصص ارتودنسی در آمل علاوه بر گذراندن دوره های عمومی دندانپزشکی دوره های تخصصی ارتودنسی را گذرانده و همواره اطلاعات تخصصی خود را به روز نگه می دارد.

برای درمان ناهنجاری های مربوط به دهان به  قسمت تماس با ما سایت دکتر میرزایی متخصص ارتودنسی در مازندران مراجعه کنید.

در هر شهر و استانی همواره افرادی متخصص در زمینه دندانپزشکی و ارتودنسی وجود دارد. شما می توانید برای درمان و پیشگیری از مشکلات دهان و دندان ها به مراکز دندانپزشکی تخصصی در شهر و استان خود مراجعه کنید. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی در مازندران می توانید در رابطه با مشکلات مربوط به دهان و فک خود اطلاعات کسب کنید و مشاوره و راهنمایی شود.


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا