دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

تجهیزات منزل

صندلی آرامش بخش؛ آشنایی با صندلی راک

صندلی راک یا صندلی گهواره ای شما را یاد چه چیزی می اندازد؟ ایوان خانه های قدیمی؛ مادر بزرگ در حال بافتنی؛ مادری که نوزادی را می خواباند؟ ولی باید بدانیم که صندلی راک چیزی بیش از این هاست و هم کاربردهای بسیار متنوعی دارد و هم فواید بسیاری برای سلامتی. در ادامه بیشتر در این مورد بخوانیم:

تاریخچه صندلی راک

اولین صندلی های گهواره ای مربوط به سال 1710 است. این مدل صندلی با اتصال دو تیغه ی اسکیت به پایه های یک صندلی معمولی ساخته شد. اما تقریباً تا 75 سال بعد از آن هنوز عملکرد موفقی نداشت و محبوب نبود. جالب است بدانید که صندلی های راک در گذشته، اغلب برای بیش از یک نفر طراحی می شدند. کاربرد اولیه این مدل صندلی، برای آرامش بخشی و تسکین بوده است و بیشتر در فضاهایی مانند بیمارستان ها و مراکز بهداشتی-درمانی مورد استفاده قرار می گرفتند.

صندلی راک امروزه ولی در همه جا هستند. طراحی های متنوع آن در اتاق نوزاد، اتاق نشیمن، اتاق کار و … به کار می رود. ولی همچنان این سوال پیش می آید که لازم است صندلی راک بخریم؟

نوشته های مشابه

آرامش

اولین و مهمترین اثر و نقطه تمایز صندلی های راک، تکان خوردن آرامش بخش آنهاست. این حرکات منظم، اندورفین را در مغز آزاد می کند که می تواند باعث بهبود خلق و خوی، کاهش استرس و حتی کاهش درد شود.

تسکین کمر درد و آرتروز

آرتروز و کمر درد می تواند شرایط ناتوان کننده ای باشد، اما چند نفر از ما می دانیم که صندلی راک می تواند به کاهش این درد کمک کند؟ حتی گفته شده است که رئیس جمهور پیشین آمریکا، جان اف کندی هم برای تسکین درد کمر مزمن خود، از صندلی گهواره ای استفاده می کرد.

استفاده از صندلی گهواره ای باعث افزایش جریان خون در بدن می شود، بنابراین اکسیژن بیشتری به مفاصل می رسد و علائم آرتروز کاهش می یابد.

صندلی اتاق راک

صندلی اتاق نوزاد

همه می دانیم که حرکت تاب خوردن تأثیر آرامش بخشی بر روی نوزادان دارد و به آرامش و به خواب رفتن آنها کمک زیادی می کند. حتی تحقیقات جدید نشان می دهند که  استفاده از صندلی راک برای مادرانی که با سزارین زایمان کرده اند، زمان بهبودی آن ها را هم تسریع می کند. البته باید به این نکته هم دقت کنیم که صندلی راک انواع مختلفی دارد و باید با توجه به کاربری مورد نظرمان، مدل و رنگ آن را انتخاب کنیم.

به عنوان مثال صندلی راک برای اتاق نوزاد با صندلی راک برای اتاق نشیمن متفاوت است. یکی از موارد پیشنهادی ما برای آشنایی بیشتر شما با انواع صندلی راک، فروشگاه آنلاین دکوراسیون داخلی سه کنج است که می توانید به راحتی انواع مختلف صندلی راک را در فضای واقعی خانه خود به صورت مجازی ببینید و بعد به راحتی خرید کنید.

خواب راحت تر

فقط نوزادان نیستند که روی صندلی گهواره ای می خوابند؛ محققان دانشگاه ژنو دریافتند که تاب خوردن می تواند به افراد کمک کند که زودتر وارد مرحله خواب عمیق شوند و این ویژگی، خصوصا برای افرادی که در معرض اضطراب هستند بسیار کمک کننده است.

صندلی راک اتاق نوزاد

ورزش

چه چیزی بهتر از اینکه موقع نشستن، ورزش کنیم؟ تاب خوردن روی یک صندلی راک، ظاهراً در هر ساعت 150 کالری می سوزاند. داشتن یک صندلی راک برای کسانی که خیلی اهل ورزش کردن نیستند یا وقتش را ندارند، ایده خوبی برای داشتن حداقلی از ورزش است و باعث جریان خون می شود و یک تمرین ملایم به حساب می آید.

مقابله با زوال عقل

مطالعه انجام شده توسط دانشگاه روچستر، نشان می دهد که صندلی راک حتی می تواند به کسانی که از زوال عقل رنج می برند هم کمک کند. هنگام تاب خوردن، مکانیسم تعادل در گوش داخلی تحریک می شود و در نتیجه به بهبود تعادل در بیماران زوال عقل کمک می کند.


پیشنهاد مجله پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا