دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

کسب و کار

وکیل مهاجرتی فقط برای این موارد هزینه دریافت می‌کند!

چرا باید امور مهاجرت مان را با وکیل مهاجرتی پیش ببریم؟ اصلی‌ترین دلیل این است که وکلای مهاجرت قوانین را تفسیر کرده و به شما کمک می‌کنند تا حقوق، گزینه‌های مهاجرتی و استراتژی‌های خود را بررسی کنید. فرآیند و قوانین مهاجرتی بسیار پیچیده هستند و کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی می‌تواند به تسهیل و تسریع آن کمک کند. به‌عنوان مثال، گفته می‌شود که قوانین مهاجرتی کشور مانند ایالات متحده، بعد از قوانین مالیاتی این کشور از نظر پیچیدگی در مقاوم دوم قرار می‌گیرد.

اما این تمام ماجرا نیست! هیچ می‌دانید اگر در روند مهاجرت خود اشتباهی کنید یا مدارکی را ناقص تحویل ندهید، کل پروسه مهاجرتی شما به تعویق می‌افتد؟ به همین دلیل است که کمک گرفتن از یک مشاور حقوقی اهمیت پیدا می‌کند. در ادامه این مطلب با بررسی وظایف یک وکیل مهاجرتی و خدماتی که ارائه می‌کند، می‌بینیم که آن‌ها دقیقاً برای چه چیزی دستمزد می‌گیرند.

وکیل مهاجرتی دقیقاً چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟

اصلی‌ترین وظایف و خدماتی که یک وکیل مهاجرتی برای ما انجام می‌دهد به شرح زیر است:

نوشته های مشابه
 • تفسیر قوانین به زبان ساده برای موکل و شرح دقیق شرایط کلی مهاجرت
 • توضیح و بررسی حقوق، گزینه‌ها و استراتژی مهاجرتی برای شما
 • تعیین و بررسی مراحل مختلف مهاجرت و راهنمایی دقیق شما
 • بررسی و تکمیل مدارک اصلی متقاضی و یا مدارک کارفرمایی که از طرف او پیشنهاد کاری دارید.
 • بررسی وضوح و سازگاری مدارک و فرم‌های ارائه شده برای جلوگیری از ارائه اطلاعات متناقض یا غلط
 • اطلاع و تجربه کافی درباره شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف
 • تسریع روند کلی مهاجرت به دلیل اطلاع از مسائل فنی و تجربه کافی برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی

موفقیت پرونده و کاهش ریسک ریجکت شدن با استخدام وکیل مهاجرتی

حتی اگر فکر می‌کنید که برنامه‌های مهاجرتی کشور مورد نظر شما بسیار ساده و واضح است، باز هم احتمال ریجکت شدن پروند شما وجود دارد. به‌عنوان مثال، کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت بوده و به همین دلیل برنامه‌های متعددی را برای طیف‌های مختلف متقاضیان در نظر گرفته است که به نظر ممکن است شرایط آن ساده به‌نظر برسد. اما حتی در این صورت نیز ممکن است به موفقیت دست پیدا نکنید. از این رو استخدام وکیل مهاجرت به کانادا شانس موفقیت را افزایش دهد.

استخدام یک وکیل مهاجرتی برای تکمیل درخواست ویزای مهاجرتی یا غیرمهاجرتی شما می‌تواند 4 تا 8 هفته زمان را برای پیشبرد پرونده کاهش دهد. یک وکیل مهاجرت دقیقاً می‌داند که چه نوع ویزا یا گزینه‌های مهاجرتی برای شما در دسترس هستند و امکان موفقیت شما در کدام برنامه بیشتر است. به این ترتیب، این کار منجر به صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما شده و می‌تواند از رد شدن درخواست جلوگیری کند.

علاوه بر این، یک وکیل می‌تواند شما را برای مصاحبه در کنسولگری آماده کرده و به شما بگوید که احتمالاً باید انتظار چه چیزی را در زمان مصاحبه داشته باشید. در نهایت، وکیل مهاجرت حقایق پرونده شما را ارزیابی کرده و در مورد احتمال دریافت نوع ویزا یا سایر مزایای مهاجرتی که به دنبال آن هستید، توضیح می‌دهد. استخدام یک وکیل برای پرونده مهاجرت می‌تواند به شما کمک کند تا از برخی مشکلات برای ممنوعیت ورود شما به کشور مقصد جلوگیری شود. 

آیا صرف هزینه گرفتن وکیل مهاجرتی درست است؟

در یک جامعه دیجیتال با دسترسی آنلاین به فرم‌ها، کتابچه‌های آموزشی و انبوهی از داده‌های تحقیقاتی، ممکن است از خود بپرسید که آیا استخدام یک وکیل مهاجرت برای کمک به رفع مشکلات شما ارزش هزینه کردن را دارد یا خیر. همچنین باتوجه به اینکه هزینه‌های دولتی اخذ ویزا، تکمیل مدارک و تشکیل پرونده افزایش یافته است، ممکن است برای کاهش هزینه‌ها به حذف گزینه استخدام وکیل فکر کنید. شاید اگر پرونده‌های مهاجرتی ساده بوده و می‌توانستیم آن‌ها را به تنهایی تکمیل کنیم، عدم استخدام وکیل مهاجرتی منطقی به نظر می‌رسید؛ اما پرونده‌های مهاجرت به‌ندرت ساده هستند.

بررسی چارچوب پیچیده قوانین و مقررات مهاجرت، علاوه بر قوانین و مقررات کشور مبدأ، می‌تواند چالش برانگیز باشد. علاوه‌براین، چنانچه نتوانید پرونده و گزینه‌های مهاجرتی خود را به‌درستی بررسی کنید، احتمال این که درخواست شما و حتی درخواست مهاجرت اعضای خانواده همراه شما رد شود، بسیار زیاد است. استخدام وکیل مهاجرتی به معنای اضافه کردن هزینه‌های بیشتر به پرونده مهاجرتی شما است. اما از آنجایی که مزایای داشتن یک وکیل برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های دیگر کاملاً مشهود است، صرف هزینه برای استخدام آن ارزش دارد.

وکیل مهاجرتی

هزینه استخدام وکیل پرونده مهاجرت

هزینه‌های حقوقی برای استخدام وکیل مهاجرتی به نوع پرونده شما و خدمات مورد نیازتان بستگی داشته و بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه استخدام یک وکیل برای کمک به تشکیل دادخواست مهاجرت خانوادگی بسیار کمتر از استخدام یک وکیل برای دفاع از شما در یک پرونده اخراج (دیپورت) شدن از یک کشور است. شما ممکن است برای موارد زیر به وکیل مهاجرتی خود دستمزد پرداخت کنید:

 • درخواست مجوز استخدام و کار در کشور مقصد
 • درخواست شهروندی یا تابعیت
 • درخواست گرین کارت خانواده محور
 • درخواست های مبتنی بر اشتغال (مانند جاب آفر، کارآفرینی و …)
 • درخواست پناهندگی
 • دفاع از اخراج مهاجران

برخی از وکلای مهاجرتی که سال‌ها تجربه موفق در امر مهاجرت داشته و در شهرهای بزرگ دنیا کار می‌کنند، ممکن است هزینه بیشتری از شما دریافت کنند.

انتخاب پیدا کردن بهترین وکیل برای مهاجرت

یکی از چالش‌های اصلی کسانی که قصد مهاجرت دارند، این است که بتوانند از یک وکیل مهاجرتی عالی برای پرونده خود کمک بگیرند. بعضی افراد معتقدند انتخاب وکلای مهاجرت در خارج گزینه بهتری نسبت به انتخاب وکلای داخل ایران است. درصورت بروز مشکل در پرونده یا حتی سلب اطمینان، پیگیری مسائل برای خارج از کشور دشوار است. همچنین باتوجه‌به دوری و اختلاف ساعت، ارتباط با وکلا، پرسش و پاسخ و پیگیری‌ها کمی سخت است.

برخی موسسات داخل ایران با تجربه و موفقیت‌های متعدد در پرونده‌های مهاجرتی، می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند. موسسه پارسی کانادا، یکی از بهترین گزینه‌های شما برای انتخاب وکیل است. می‌توانید برای استخدام وکیل موسسه مهاجرتی پارسی کانادا (https://parsicanada.com/) را انتخاب کرده و مطمئن باشید که آن‌ها به‌بهترین شکل به شما در روند مهاجرت کمک می‌کنند.

سخن نهایی

زمانی که تصمیم می‌گیرید برای کار، تحصیل  و زندگی به یک کشور جدید مهاجرت کنید، باید به تمام جوانب آن توجه کرده و سعی کنید بهترین گزینه مهاجرتی ممکن را انتخاب کنید. چرا که او می‌تواند راه را برای شما هموار کند. علاوه بر این کمک گرفتن از وکیل مهاجرتی به شما در انتخاب بهترین گزینه مهاجرت کمک کرده و روند رسیدگی و تکمیل پرونده را ساده‌تر می‌کند. اما استخدام وکیل و خدماتی که انجام می‌دهد، برای شما هزینه‌هایی دارد. در این مطلب به بررسی خدمات وکلای مهاجرت و هزینه‌های آن پرداختیم. اگر قصد استخدام وکیل مهاجرتی دارید، همین حالا به وب‌سایت موسسه پارسی کانادا مراجعه کرده و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

همچنین می‌توانید از طریق درگاهای زیر در ارتباط با امور مهاجرت با مشاورین ما در تماس باشید.

پست الکترونیک: info@parsicanada.com

شماره های تماس: ۹۱۰۰۳۵۵۸ (۰۲۱) – ۹۱۰۰۹۷۰۱ (۰۳۱)

آدرس (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا،خیابان موج، تقاطع توحید ۳، پلاک

آدرس (دفتر اصفهان) : خیابان آزادی، خیابان سعادت آباد، هولدینگ پارس پندار نهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا