دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

ایده های شغلیدرآمد بیشترراهنمای خود اشتغالیراهنمای شغلیزندگیتو بسازکسب و کار

6 اقدام موثر جهت پیدا کردن مشتریان خود هنگامی که تازه کسب و کار خود را شروع می کنید

وقتی که تازه یک کسب و کار جدید را شروع می کنید اولین چیزی که ذهن شما را درگیر می کند این است که چگونه مشتریان خود را پیدا کنید. برای اینکه بتوانید مشتریان کار خود را در شروع آن پیدا نمائید راه های مختلفی وجود دارد و بیشتر به حوزه کاری شما بستگی دارد. اما امروز در این مطلب می خواهم به شما کمک کنم که سریعتر مشتریان خود را پیدا و درآمدتان را افزایش دهید.

بخش بزرگی از صاحبان کسب و کار به افزایش مشتریان خود فکر نمی کنند اگر این افراد به کسب و کار خود اهمیت بیشتری بدهند می توانند درآمد خود را فوق العاده افزایش دهند و این تنها با افزایش مشتری امکان پذیر است. پس پیشنهاد می کنم اشخاصی که کسب و کار دارند ولی به فکر افزایش مشتری و به تبع آن افزایش درآمد خود نیستند حتماٌ برای مدت محدودی این روش ها را بکار بگیرند تا متوجه نتیجه آنها بشوند.

راه اندازی یک کسب و کار نوپا خود یک چالش بزرگ و فشرده است اما سمت دیگر این چالش فکر کردن به اینکه چگونه مشتریان اولیه را پیدا کنیم قرار دارد.

نوشته های مشابه

فراگیری آموزشهای چگونگی راه اندازی کسب و کار و یادگیری مهارت های مرتبط به آن بسیار مهم هستند و آنها را بعنوان گام اول کارتان انجام دهید. هرگز بدون انجام این قسمت سراغ سایر کارها نروید.

بطور حتم ممکن است در ابتدا بکارگیری این روش ها سخت باشد، اما هنگامی که شما به هدف خود رسیدید، متوجه خواهید شد که ارزش آن را داشته است.

چطور یک کار جانبی مناسب انتخاب کنیم ؟

قبل از اینکه در مورد روش های افزایش مشتری صحبت کنیم ابتدا می خواهم به شما کمک کنم که با توجه به شخصیت خود برای انتخاب یک کار جانبی مناسب فکر کنید. اگر قبلاً کار جانبی خود را انتخاب و راه اندازی نموده اید می توانید از این بخش عبور کنید.

روش های متعددی برای داشتن کار جانبی وجود دارد. ولی برای هر شخص یکی از روش ها برای شروع ساده تر و راحتر است.

لطفاً سوالات زیر را از خود بپرسید و روی جواب آنها فکر کنید :

 • آیا شما برای شروع کار جانبی شور و شوق دارید ؟ ممکن است شما هیچ شور و شوقی برای انجام آن نداشته باشید در این حالت یکی را باید انتخاب کنید موفقیت در کسب و کار و یا شکست زود هنگام در آن کار.
 • آیا شما می توانید با انجام آن کار جانبی درآمدزایی کنید ؟ ممکن است بعضی افراد با انجام آن پولسازی کنند ولی آیا شما هم می توانید؟
 • آیا وقت کافی برای انجام آن را دارید ؟ براحتی می توانید در برنامه روزانه خود به آن وقت مناسبی اختصاص بدهید.
 •  آیا شما در این حوزه مهارتی دارید ، یا اینکه می توانید مهارتهای مورد نیاز آن را فرا بگیرید ؟ قبل از اینکه وقت خود را بیهوده از دست بدهید مطمئن شوید که می توانید مهارت های مورد نیاز را یاد بگیرید. بسیاری از مهارت ها را با رفتن به دوره های آموزشی میتوان فرا گرفت اما برخی از آنها نیازمند تجربه و کار عملی است.
 • چقدر سرمایه برای شروع کار نیاز دارید ؟ آیا برای شروع کار پول زیادی نیاز دارید و اگر اینطور است می توانید آن پول را فراهم کنید.
 •  ایده شما برای ایجاد کار جانبی چیست ؟ چه انتظاراتی از آن دارید ؟ هدف شما از انجام آن چیست ؟
 •  آیا کار روزانه که مشغول آن هستید به شما اجازه می دهد دردسرهای یک کار جانبی دیگر را نیز داشته باشید ؟ بعضی از مشاغل ممکن است دارای محدودیت هایی باشند و نتوانید همزمان با آنها کار جانبی انجام دهید قبل از شروع خوب در مورد محدودیت ها و سختی های کار جانبی مدنظرتان تحقیق کنید.

پاسخ به این سوالات باعث می شود دید شما نسبت به کار جانبی مدنظرتان بازتر شود. اگر بین چند گزینه مردد هستید یک لیست از محاصن و معایب هر کار جانبی تهیه کنید و سپس به آنها امتیاز بدهید هر کدام که امتیاز بالاتری کسب کرد مناسبتر خواهد بود.

در لیست زیر چند ایده کار جانبی کوچک را معرفی کرده ام با درآمد تقریبی هر کدام از آنها

 • معلم خصوصی هر ساعت حدود 20 هزار تومان
 • مدیر شبکه های اجتماعی ماهینامه حدود یک تا یک ونیم میلیون تومان
 •  وبلاگ نویسی 0 تا 10 میلیون تومان در ماه
 •  ترجمه متون لاتین هر صفحه حدود 10 هزار تومان
 •  آموزش رانندگی هر ساعت حدود 5 هزار تومان

چگونه برای کار جانبی خود مشتری پیدا کنیم و درآمدمان را افزایش دهیم

 اطرافیان و خانواده

برای شروع از دوستان ، اطرافیان و خانواده خود بخواهید از کالا و یا خدمات شما استفاده کنند این دوستان شامل دوستان شما در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، اینستاگرام ، تلگرام و… هم می شوند. سعی کنید بطور دقیق در مورد کار جانبی خود به آنها توضیح بدهید آنها برای جذب مشتری یک اهرم خواهند بود.

در این حالت ممکن است شما جواب منفی و اینکه به چنین خدمت و یا کالایی نیاز ندارم را زیاد بشنوید. نباید نا امید و دلسرد شوید با قاطعیت به کار خود ادامه دهید.

نگران نباشید، خودتان را معرفی کنید، چه شخصی و چه در رسانه های اجتماعی ، ایمیل ،  و غیره … خدمات خود را توضیح دهید. 

یک راه آسان برای تبلیغ کالا و یا خدمتتان به روز رسانی شبکه های اجتماعی است که می توانید از طریق گذاشتن پست های جدید افراد مورد نظر خود را مطلع کنید پستی مانند :

دوستان سلام! من یک کار جدید راه اندازی کرده ام که در آن ……….. را انجام می دهم اگر شما به این سرویس و یا کالا نیاز دارید لطفاً با من تماس بگیرید.

استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار ساده و ارزان هستند و می توانند برای معرفی شما بسیار مفید واقع شوند.

ضمناً در زمانی که شما در حال یادگیری چگونگی جذب مشتری هستید شبکه های اجتماعی مانند یک آسانسور به شما کمک می کنند که سریعتر به اهداف خود برسید.

بصورت عمومی خدمات و یا کالای خود را به اشتراک بگذارید

 این روش مستلزم کمی هزینه است اما می توانید بعد از کسب درآمد از طریق روش بالا به سراغ این روش بروید. این روش هم آسان است براحتی می توانید تبلیغات خود را در قالب تراکت ، کارت ویزیت ، بنر و ارسال آگهی در روزنامه های محلی و غیره … انجام دهید. این روش به شما کمک می کند تا مشتریان بیشتری فراتر از دوستان و آشنایان با خدمات و کالای شما آشنا شوند.

پیشنهاد می کنم اگر کار جانبی شما می تواند بصورت فرا منطقه ای نیز فعالیت کند از طریق سایت تبلیغات کریگزلیست آن را در معرض تبلیغ قرار دهید.

وب سایت های داخلی که می توانید از طریق آنها کار جانبی خود را تبلیغ و یا توسعه دهید :

بسته به کار و یا خدمات شما وب سایت های دیگری وجود دارند که از طریق آنها می توانید در زمینه جذب مشتری و توسعه کسب و کار خود اقدامات موثری انجام دهید.

شرکت در رویدادهای شبکه ای

 رویدادهای شبکه ای بزرگی برای وبلاگ نویسان ، برنامه نویسان ، نویسندگان و استارت آپ ها و غیره وجود دارد. یکی از آنها که متناسب با کار جانبی شما است را پیدا کنید.

حضور در رویدادهای شبکه ای بازخورد بسیار خوبی دارد زیرا معمولاً شما می توانید با دیگران ارتباط رو در رو برقرار کنید. خود و کارتان را معرفی نمائید ممکن است بتوانید مشتریان خود را از بین افراد حاضر در رویدادها پیدا کنید و یا شخصی را پیدا کنید که در حوزه کاری شما از سابقه و تجربه بیشتری برخوردار است و می توانید از نظرات و راهنمائی های او استفاده نمائید.

راه دیگر شبکه سازی استفاده از گروهای فیسبوک مرتبط به کار شماست می توانید با عضویت در این گروه ها ارتباطات خوبی با افراد دیگر برقرارا کنید و یا بین سایر اعضاء گروه برای خود مشتری جذب نمائید.

راه اندازی وب سایت و ایجاد حساب کاربری در شبکه های اجتماعی

امروزه بسیاری از مردم برای پیدا کردن خدمات و سرویس های مورد نظرشان از اینترنت و جستجو در آن استفاده  می کنند این افراد مشتریان بالقوه هستند. با راه اندازی یک وب سایت و سئو آن بسیاری از این مشتریان بالقوه مرتبط به حوزه کاری خود را جذب خواهید کرد.

از طریق وب سایت براحتی می توانید اطلاعات کافی و دقیق در مورد کارتان را به بازدیدکنندگان انتقال دهید. قیمت کالا و یا خدمات خود را ، مزیت کاری شما نسبت به سایرین و خیلی چیزهای دیگر را در وب سایت خود بصورت کامل و دقیق توضیح دهید.

حساب کاربری مختص کار جانبی خود را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام ، فیسبوک ، لینکدین ، تلگرام و توییتر ایجاد نمائید. سعی کنید روزانه همه آنها را بروز رسانی کنید گذاشتن تصاویر مرتبط به کار و توضیحات در خصوص کارتان می تواند مشتریان خوبی جذب کند.

اینستاگرام

راه اندازی پیج در شبکه اجتماعی اینستاگرام را جدی بگیرید. این شبکه در حال حاضر مخاطب بسیار بالای در ایران و جهان دارد، جمع آوری فالوور در اینستاگرام مستلزم تولید محتوای با کیفیت علی الخصوص عکس های زیبا و باکیفیت است، که با کمی تلاش می توانید یک پیج پر از مشتری برای خود ایجاد کنید.

استفاده از گروهای تعاملی اینستاگرام و لایک بگیر اینستاگرام که بصورت تعاملی کار می کنند می تواند تاثیرات زیادی در رشد پیج شما داشته باشند. در اینستاگرام می توانید مشتریان هدف خود را سریعتر پیدا کنید و این شبکه اجتماعی پتانسیل بالایی در جهت افزایش مشتری های کسب و کار شما دارد.

اگر می خواهید وب سایت و شبکه های اجتماعی خود را ایجاد کنید و به آموزش نیاز دارید می توانید از وب سایت های  زیر استفاده نمائید :

گرفتن توصیه و نظرات از مشتریان

 زمانی که شما یاد میگیرید چگونه مشتریان خود را پیدا و جذب نمائید و شروع به افزایش آنها می کنید. از مشتریان خود بخواهید توصیه و نظراتشان را در مورد خدمت و کالای دریافت شده به شما اعلام نمایند.

این توصیه ها و نظرات می توانند براحتی مسیری که باید در چند ماه طی کنید تا چند مشتری جذب کنید را در چند روز طی و مشتریان بیشتری پیدا کنید.

از مشتریان خود بپرسید که آیا از کالا و یا خدمتی که از شما گرفته اند راضی هستند و آیا حاضرند کسب و کار شما را به دیگران معرفی کنند ؟

 مشتریان جدید معمولاً ترجیح می دهند کالا و یا خدمتی را که قبلاً استفاده کرده اند و از آن راضی هستند مجدد مورد استفاده قرار بدهند سعی کنید نظرات مثبت مشتریان فعلی خود را در وب سایت و یا شبکه های اجتماعی کسب و کارتان قرار بدهید تا اعتماد مشتریان جدید را نسبت به خودتان افزایش دهید.

داشتن کارت ویزیت

 برای بسیاری از ایده های بالا، داشتن کارت ویزیت قطعا مفید خواهد بود. شما ممکن است فردی را در یک کافی شاپ، یک رویداد شبکه یا از طریق یک دوست ملاقات کنید و دادن یک کارت ویزیت راه آسانی است برای اینکه آن شخص در آینده در صورت نیاز بتواند با شما تماس حاصل کند.

معمولاً چاپ کارت های ویزیت مقرون به صرفه است اما سعی کنید کارت های زیبا و بادوام را انتخاب کنید. سایت MOO ایده های خوبی برای چاپ کارت ویزیت دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

مطمئن باشید که همه کسب و کاری های نوپا در ابتدای شروع کار خود دغدغه مشتری و پیدا کردن مشتری را داشته اند. اگر طبق روش های این مطلب و با کمی تلاش عمل کنید به شما این اطمینان را می دهم که درآمد تان بطور چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

شما برای پیدا کردن و جذب مشتریان خود در طول روز چه کارهایی انجام می دهید. لطفاً آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا