دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

عطر و ادکلن

چگونه در طول سال عطر بخریم ؟

چگونه با توجه به هر فصل سال، مناسبترین عطر فصل را انتخاب کنیم؟ همه ی ما افرادی را می شناسیم که تمام طول عمرشان از یک عطر استفاده می کنند و همیشه بوی یکسانی می دهند. این کار اگر چه ممکن است جذاب به نظر برسد، اما نکاتی هست که باید به آن توجه کرد.

انتخاب یک عطر مناسب که بتواند شما را از سایر افراد متمایز کند و احساس خاص بودن به شما بدهد، کار آسانی نیست. برای این کار می بایست جدای از سلیقه شخصی خود، موارد دیگری را نیز در هنگام انتخاب یک عطر در نظر بگیرید.

عطر فصل را بشناسیم

فصل یکی از مواردی است که می بایست در هنگام انتخاب یک عطر جذاب در نظر گرفته شود. شاید این نکته را بدانید که دمای هوا بر میزان پخش بوی یک عطر تاثیر فراوانی دارد. به عنوان مثال هوای گرم، رایحه های عطر را تقویت می کند این در حالی است که هوای سرد، بخار شدن عطر را دشوار تر می سازد. آگاهی از این مسئله، در اتخاذ تصمیم مناسب برای انتخاب عطر در فصل های مختلف بسیار با اهمیت است.

در صورتی که واقعا قصد دارید که اطرافیان خود را با رایحه عطرتان تحت تاثیر قرار دهید، باید عطر خود را به دقت و مطابق با فصلی که می خواهید از آن استفاده کنید، انتخاب نمایید. مخصوصا اگر می خواهید هزینه ی نسبتا زیادی برای آن بپردازید.

درست همانطور که پوشیدن لباس های تابستانی در فصل زمستان به شما ظاهر زیبایی نمی دهد، استفاده کردن از عطری که برای روزهای گرم تابستان مناسب است در هوای سرد سال، نه تنها احساس و رایحه ای دلپذیر را به دیگران منتقل نمی کند بلکه برای اطرافیان شما نیز ناخوشایند خواهد بود.

عطر فصل را بشناسیم

در این مقاله به ارائه نکات و پیشنهاداتی در زمینه استفاده از عطر فصل می پردازیم. البته توجه داشته باشید که این موارد در عطرهای ارزان و گران، یا عطر لوکس و روزانه موجود هستند و قیمت عطر تعیین کننده نیست:

عطر بهار

خانواده عطری: گیاهی

بهار، فصل طراوت، پاکی، شادابی و فصل شکوفه هاست. در این زمان دمای هوا بالا می رود و همراه با آن، روحیه افراد نیز بهتر می شود. بنابراین می توان این احساس خوب را با انتخاب عطری مناسب تقویت کرد. مناسب ترین رایحه ها برای فصل بهار، رایحه های باطراوت، تازه، سبک است، رایحه هایی همچون نعنا، ریحان و بهار نارنج و…

عطر تابستان

خانواده عطری: گلی

تابستان، فصل رسیدن میوه ها، فصل تعطیلات و فصلی با آب و هوای بسیار گرم است. تابستان فصلی است که همه ما در فکر دریا و شب های طولانی گرم تابستانی هستیم. برای آنکه بهترین تضاد ممکن با آب و هوای گرم ایجاد شود، بهتر است که در این فصل از عطرهای باطراوت تر و خنک تر استفاده شود. نکته ی دیگر حائز اهمیت، این است که در فصل های گرم، استفاده از عطرهای با طبع خنک و دریایی باعث آرامش و خنک شدن می شوند البته باید بدانید که گرمای هوا سبب می شود، مولکول های عطر بیشتر و زودتر پراکنده شوند.

رایحه های معروف تابستانی عبارتند از : ترنج، رز، یاس، میموسا و بهار نارنج و…

عطر پاییز

خانواده عطری: چوبی

با آغاز فصل پاییز هوا خنک تر می شود و فرصتی برای رهایی از همه فشارها و شلوغی های فصل تابستان فراهم می شود. این فصل آرامش لازم برای مهیا شدن برای هوای سردتر را با خود به همراه می آورد. درست همانند آنکه پاییز، بهترین زمان برای پیاده روی در پارک و لذت بردن از تماشای برگ ریزان پاییزی است، عطر فصل با رایحه چوبی نیز بهترین گزینه برای بانوان و آقایان در این فصل است. رایحه هایی که با فصل پاییز بیشترین تناسب را دارند، رایحه های گرم و مُشکی هستند، رایحه هایی همچون نعناهندی، خس خس، چوب صندل، عنبر و خزه اوک موس و…

عطر زمستان

خانواده عطری: شرقی

زمستان، فصلی است که یا به شدت عاشق آن هستید و یا بسیار از آن بدتان می آید. اما اهمیتی ندارد که شما جزو کدام دسته از افراد هستید، بلکه تنها باید بدانید که زمستان مناسب ترین فصل برای استفاده از عطر است. دلیل آن این است که آب و هوای سرد زمان لازم برای نمود و آشکار شدن رایحه های ملایم و پیچیده عطر را فراهم می آورد. از سوی دیگر کمبود رنگ ها در طبیعت و همچنین کم شدن فعالیت ها، این امکان را برای عطرها فراهم می کند که آنطور که شایسته است رایحه خود را نمایان سازند و علاوه بر آن مشام شما با رایحه های موجود در طبیعت پر نمی شود و می توان تنها بر روی رایحه های شگفت انگیز و باشکوه شرقی که رایحه هایی قوی و گرم هستند تمرکز نمود.

جالب است بدانید رایحه های زمستانی یکی از محبوبترین رایحه ها را در بین عطرها دارند. بهترین رایحه های عطری برای فصل زمستان عبارتند از: رایحه های وانیل، دارچین، عود، عنبر و رایحه های ادویه ای


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا