دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

حمل و نقلخودرومازراتی

مازراتی شاسی بلند لوانته 2019 – معرفی و بررسی در مجله آنلاین پروماگ

در نمایشگاه خودرو نیویورک 2018 خودروهای شاسی بلند متعددی همچون جگوار F-PACE که قدرت و عملکرد بالایی را به نمایش گذاشت و شاسی بلند های لوکس و گرانقیمت بنتلی بنتایگا مولینر و لامبورگینی اوروس که دو خودروی فوق العاده بودند رونمایی شد. اما در این بین مازراتی نیز با خودروی شاسی بلند مازراتی لوانته 2019 خود بسیار خوب ظاهر شد و حتی توانست مازراتی لوانته را در رقابتی تنگاتنگ و نزدیک با دو خودروی شاسی بلند لوکس و تجملی بنتایگا مولینر و لامبورگینی اوروس قرار دهد. شاسی بلند مازراتی لوانته 2019 با یک موتور V8 توربو دوگانه با قدرت 590 اسب بخار توانسته از شتاب و سرعت بالایی برخوردار شود بگونه ای که بسیاری از کوپه های ورزشی را نیز پشت سر بگذارد.

طراحی و ساخت قطعات تزئینی مازراتی شاسی بلند لوانته 2019

وقتی صحبت از طراحی داخلی مازراتی می شود ناخودآگاه تجسم ساخت قطعات دست ساز با استفاده از متریال کاملاً طبیعی در ذهن تداعی می شود. تراش چوب های زینتی ، چرم دوزی برای روکش های صندلی و ساخت قطعات استیل همه نشان از خاص بودن این خودرو دارند. مازراتی لوانته 2019 نیز از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از قطعات تزئینی داخلی آن از متریال کاملاً طبیعی و دست ساز می باشند.

مازراتی لوانته در دو مدل گرنلوسو و گرن اسپورت تولید می شود

مازراتی تمرکز خود را در مدل گرنلوسو برروی لوکس و تجملاتی بودن خودرو گذاشته و در مدل گرن اسپورت بیشتر بروی پویایی و عملکرد خودرو کارکرده است.

مازراتی گرنلوسو

لوکس و تجملی

مازراتی لوانته گرن اسپورت

پویا و ظریف

گرنلوسو

گرن اسپورت

گرنلوسو

گرن اسپورت

تنوع در مازراتی شاسی بلند لوانته 2019

مازراتی لوانته 2019 از نظر فنی در پنج نوع متفاوت عرضه می شود استفاده از موتورهای هشت سیلندر و شش سیلندر با توان های متفاوت شامل :

لوانته
موتور V6 - 350 اسب بخار - حداکثر سرعت 251 - شتاب 6 ثانیه - AWD - حداکثر گشتاور 500 نیوتن بر متر
لوانته S
موتور V6 - 430 اسب بخار - حداکثر سرعت 264 - شتاب 5.2 ثانیه - AWD - حداکثر گشتاور 580 نیوتن بر متر
لوانته GTS
موتور V8 - 550 اسب بخار - حداکثر سرعت 292 - شتاب 4.2 ثانیه - AWD - حداکثر گشتاور 730 نیوتن بر متر
لوانته TROFEO
موتور V8 - 590 اسب بخار - حداکثر سرعت 304 - شتاب 3.9 ثانیه - AWD - حداکثر گشتاور 730 نیوتن بر متر
لوانته دیزل
موتور V6 - 275 اسب بخار - حداکثر سرعت 230 - شتاب 6.9 ثانیه - AWD - حداکثر گشتاور 600 نیوتن بر متر

امکانات و تجهیزات مازراتی لوانته

شاسی بلند مازراتی لوانته بمنظور افزایش راحتی و ایمنی راننده و سرنشینان خودرو به پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات روز دنیا مجهز شده است.

مازراتی در شاسی بلند لوانته جدید خود از یک حالت رانندگی خاص بنام کورسا استفاده کرده که در این حالت در زمان شتاب بسرعت دریچه های تخلیه دود بطور کامل باز می شوند و سیستم تعویض دنده ها با سرعت بیشتری انجام و همزمان نوسانات هوای ورودی به موتور را به حداقل می رساند تا خودرو بتواند با حداکثر شتاب حرکت نماید. همچنین برای اولین بار مازراتی در لوانته از سیستم کنترل یکپارچه خودرو برای بهبود ثبات و رانندگی دینامیک استفاده نموده است.

در طراحی بیرونی مازراتی لوانته جدید از قطعات فیبرکربنی بیشتری استفاده شده قاب کامل دور جلو پنجره ، قسمت های زیر رکاب ها و قاب کامل زیر سپر عقب و دور اگزوزها تماماً از فیبرکربن ساخته شده است. همچنین مازراتی لوانته از یک قاب محافظ فیبرکربن خاص برای موتور و قسمت های داخلی کاپوت نیز بهره برده است.

مازراتی لوانته

ایمنی و تکنولوژی در مازراتی لوانته

سیستم کنترل MSP : مازراتی لوانته مجهز به سنسورهای بررسی وضعیت خودرو است که در تمام شرایط وضعیت ماشین را بررسی می نمایند برای مثال در صورت مشاهده هر گونه عدم پایداری خودرو سنسورها در کمتر از یک ثانیه اطلاعات مورد نیاز را به بخش کنترل خودرو ارسال نموده و این سیستم در حداقل زمان بطور اتوماتیک با استفاده از کنترل ترمزها پایداری را به خودرو باز می گرداند.
دوربین دید فراگیر : نمایش 360 درجه اطراف خودرو در صفحه نمایش داخلی با استفاده از چهار دوربین با کیفیت نصب شده در زیر آینه های طرفین خودرو و دو دوربین جلو و عقب که قادر هستند موانع را تشخیص و علاوه بر نمایش هشدار های لازم را نیز به راننده انتقال دهند.
کیسه های هوا : مازراتی لوانته 2019 دارای 6 کیسه هوا است. دو کیسه هوای جلو ، یکی برای راننده و یکی هم برای سرنشین جلو از نوع دو مرحله ای ، دو کیسه جانبی و دو کیسه پرده ای که بروی ستون وسط خودرو نصب شده اند که حین تصادفات جانبی از راننده و سرنشینان خودرو محافظت می کنند.
سیستم جلوگیری از برخورد با اجسام : این سیستم بطور مداوم موانع و اجسام جلو خودرو را بررسی می کند در صورت نزدیک شدن بیش از حد خودرو به این موانع و یا اجسام هشدار لازم به راننده جهت کاهش سرعت داده می شود در صورت عدم توجه راننده به هشدارها، خودرو بصورت اتوماتیک با استفاده از سیستم ترمزگیری خودکار سرعت ماشین را کاهش می دهد.
سیستم کنترل HDC : سیستم کنترل اتوماتیک پایداری خودرو در برف و یا سطوح ناهموار
سیستم هشدار نقطه کور : نمایش وجود مانع در نقاط کور خودرو در آینه های جانبی و همچنین عدم اجازه به راننده جهت تغییر مسیر ناگهانی در حالاتی که مانع و یا خودروئی در نقاط کور وجود داشته باشد.
سیستم دستیار راننده : این سیستم قادر است با استفاده از دوربین پشت آینه جلو و رادار نصب شده داخل جلو پنجره رانندگی نیمه اتوماتیک با استفاده از سرعت از پیش تعیین شده را بعهده بگیرد و خودرو مازراتی لوانته را در بزرگراها و آزاد راه ها در لاین خود هدایت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا