زناشویی
زناشویی
بارداری و حاملگی
بارداری و زایمان
نوزاد
نوزاد
تربیت کودک
تربیت کودک
خانواده
خانواده

.

آموزش جنسی به کودکان ، چرا و چگونه باید صورت گیرد؟روش آموزش مسائل جنسی به کودکان!

زمان مطالعه 8 دقیقه

تا چند سال پیش، والدین کمتر نگران آموزش جنسی کودکان خود بودند و ترجیح می‌دانند درباره‌ی این مسائل کمتر با کودکان خود صحبت کنند. اما با بالارفتن سطح سواد در جامعه و همچنین اتفاقات ناخوشایندی که در چند سال اخیر در ارتباط با کودک‌آزاری و آزار جنسی کودکان در شبکه‌های اجتماعی پخش شد، دغدغه‌ی جدیدی در ذهن پدر و مادرهای امروزی ایجاد شد که به لزوم آموزش جنسی تاکید دارد. به نظر می‌رسد، آموزش جنسی به کودکان دیگر موضوع بی‌اهمیتی نیست که نباید درباره‌ی آن صحبتی کرد! به‌راستی، آموزش جنسی به کودکان لازم است؟ آنچه کودک ما درباره ی مسائل جنسی باید بداند، دقیقا چیست؟ اگر آموزش جنسی لازم است، آن را از چه سنی باید شروع کرد؟ این سوالات و پرسش‌های مشابه، دغدغه‌ی بسیاری از والدین امروزی ست. در ادامه همراه وب‌سایت پروماگ باشید تا در این ارتباط بیشتر بدانیم.

آموزش مسائل جنسی به کودکان ؛ آری یا خیر؟

پاسخ بدون تردید آری ست. در اینکه باید مسائل جنسی را به کودک‌تان آموزش دهید، هیچ تردیدی نداشته باشید! از آنجا که میل جنسی یک نیاز مهم در زندگی بشر است، این وظیفه‌ی والدین است که این مساله را به شکل درست و منطبق بر ذهن کودک، به او آموزش دهند و او را به شکل مناسب با مفاهیم جنسی آشنا سازند. اهمیت آموزش جنسی به کودکان بقدری ست که در احادیث دینی هم بدان تاکید شده است.

 وجود لوازم دیجیتال و صوتی تصویری، مانند موبایل و تبلت که در اختیار بیشتر کودکان هست، لزوم آموزش جنسی را پیش از گذشته تاکید می‌کند. بنابراین پیش از آنکه کودک‌تان، کنجکاوی‌های ذهنی خود را از طریق اشتباه ارضاء نماید، مسائل جنسی را بدون خجالت و البته به شکل مناسب به او آموزش دهید.

آموزش جنسی به کودکان اولین راهی ست که آن ها را در برابر خطرات جنسی محافظت می کند. این فرصت را از آن ها نگیریم.

آموزش جنسی می‌تواند از بروز آسیب‌های جنسی به کودک یاری برساند:

تابو بودن مسائل جنسی در فرهنگ ما باعث شده بسیاری از والدین تمایلی نداشته باشند که درباره‌ی مسائل جنسی با کودک خود صحبت کنند. از سوی دیگر، کمبود منابع کافی مانند کتاب‌های مرتبط، کارتون‌های تلویزیونی مناسب و حتی عدم آموزش آکادمیک در مدارس، دلیل کافی ست برای آنکه کودکان ما، آنچه لازم است بدانند را از منابع نادرست دریافت کنند.

بیشتر مطالعه کنید
عکاسی از طبیعت ، با چه ترفندهایی حرفه‌ای از مناظر عکس بگیریم؟

طبیعی ست اگر کودک خردسال شما، آگاهی و دانش کافی و درست از مسائل جنسی و اندام‌های جنسی خود نداشته باشد، نمی‌تواند خطراتی که اطرافش در کمین است را، حس کند و این موضوع، زمینه‌ی آسیب را دو چندان خواهد کرد.

 

آموزش جنسی به کودکان

 

آموزش مسائل جنسی را از چه سنی باید آغاز کرد؟

اگر کودکان در شرایط محیطی قرار داشته باشند که با مسائل جنسی ارتباطی نداشته باشند، تا سن بلوغ نیاز جنسی و مسائل جنسی را درک نخواهند کرد؛ اما این آرزویی محال است و کودکان حتی پیش از آن‌که ما تصورش را بکنیم با مسائل جنسی آشنا می‌شوند و اطلاعات درست و غلط بسیاری را دریافت می‌کنند.

محتوای محدودشده ! / فقط اعضای سایت می‌توانند این محتوا را ببینند. با استفاده از دکمه ثبت‌نام در کمتر از ۱۹ ثانیه و به‌صورت رایگان در سایت عضو شوید و اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید.
ثبت نام

مقالات پیشنهادی را بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پادکست های آموزشی ویژه پروماگ :

 

گرگ و میش

  • جملات ممنوعه که نباید هرگز به کودک خود بگویید
  • آموزش مسائل جنسی به کودک آری و یا خیر ؟
  • چگونگی محافظت کودک از شبکه های اجتماعی
تربیت فرزند

بتمن کوچلو

  • چگونه و با چه روش هایی کودکی قوی و با اعتماد به نفس پرورش دهیم ؟
  • هوش کودک تحت تاثیر چه عواملی افزایش یا کاهش می یابد؟
  • شخصیت کودک تحت تاثیر چه عواملی ست؟
تربیت و پرورش

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.