زناشویی
زناشویی
بارداری و حاملگی
بارداری و زایمان
نوزاد
نوزاد
تربیت کودک
تربیت کودک
خانواده
خانواده

.

اعتماد بنفس در کودک ؛ چگونه و با چه روش هایی کودکی قوی و با اعتماد به نفس پرورش دهیم؟

زمان مطالعه 5 دقیقه

به جرات می‌توان گفت مهمترین مسئولیتی که هر فرد در طول زندگی با آن مواجه می‌شود، پدر یا مادر شدن است. قبول مسئولیت و تربیت و پرورش یک انسان، بسیار مهم است و حساس‌تر از آن است که با سهل‌انگاری از کنار آن عبور کرد. اما متاسفانه، آموزش‌های لازم و ضروری در این ارتباط، در سیستم آموزشی ما وجود ندارد و اولین و مهمترین منبع الهام در نحوه تربیت کودک، شیوه‌ای ست که خودمان مستقیما  با آن مواجه بوده‌ایم و از پدر و مادر خود آموخته‌ایم. صرف نظر از اینکه این شیوه تربیتی چه اندازه درست و اصولی بوده است، بدلیل تغییر ویژگی‌های هر دوره زمانی، لازم است وقتی که تعهد فرزنددار شدن را می‌پذیریم، همت بیشتری کنیم و آگاهی خود را نسبت به شیوه‌های نوین و درست تربیتی که امروزه در دنیا رایج است، افزایش دهیم. در این محتوا قصد داریم به یکی از ویژگی های اخلاقی مهم، که هر پدر و مادری باید آن را در فرزند خود رشد داده و شکوفا سازد، یعنی اعتماد بنفس در کودک بپردازیم. با ما همراه باشید:

چرا پرورش اعتماد بنفس در کودک دارای اهمیت است؟

بدون شک اعتماد به نفس در کودک یکی از مهمترین پایه‌های سلامت روانی و موفقیت کودک در آینده‌ی اوست که وجود یک زندگی شاد را برای او تضمین می‌کند. کودکانی که دارای اعتماد بنفس بیشتری هستند، در برابر تنش‌ها، احساسات مثبت یا منفی و بطور خلاصه، فشارهای زندگی آماده‌تر و توانمندتر هستند. چنین کودکانی، مسئولیت‌پذیری بیشتری در زندگی خواهند داشت و قدرت بیشتری در مواجهه با سختی‌ها داشته و مشکلات را بهتر مدیریت می‌کنند. در واقع، ایجاد اعتماد بنفس در کودک بهترین هدیه ای ست که برای شادکامی آینده به او می‌بخشید.

 

اعتماد به نفس کودک
ایجاد اعتماد بنفس در کودک از جمله مسئولیت هایی ست که بر عهده ی هر پدر و مادری ست.

 

اعتماد بنفس در کودک چگونه بوجود می‌آید؟ 

شما، پادشاه ایجاد اعتماد بنفس در کودک تان هستید و این یکی از مسئولیت‌هایی ست که در راستای تربیت و پرورش کودک بر عهده‌ی شماست. افزایش اعتماد بنفس اگرچه بسیار مهم است، اما کاری نیست که  شما توان انجام آن را نداشته باشید. در ادامه، چند راهکار ساده که می‌تواند به بیشترشدن اعتماد بنفس کودک شما بینجامد، اشاره می‌کنیم:

محتوای محدودشده ! / فقط اعضای سایت می‌توانند این محتوا را ببینند. با استفاده از دکمه ثبت‌نام در کمتر از ۱۹ ثانیه و به‌صورت رایگان در سایت عضو شوید و اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید.
ثبت نام

مقالات بیشتر را بخوانید:

بیشتر مطالعه کنید
اصلی‌ترین دلایل تصادفات رانندگی ؛ چگونه از بروز تصادف جلوگیری کنیم؟

   منبع:

biglifejournal.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پادکست های آموزشی ویژه پروماگ :

 

گرگ و میش

  • جملات ممنوعه که نباید هرگز به کودک خود بگویید
  • آموزش مسائل جنسی به کودک آری و یا خیر ؟
  • چگونگی محافظت کودک از شبکه های اجتماعی
تربیت فرزند

بتمن کوچلو

  • چگونه و با چه روش هایی کودکی قوی و با اعتماد به نفس پرورش دهیم ؟
  • هوش کودک تحت تاثیر چه عواملی افزایش یا کاهش می یابد؟
  • شخصیت کودک تحت تاثیر چه عواملی ست؟
تربیت و پرورش

 

پاسخی بگذارید