دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

مبلمان ، میز و صندلی

بهترین صندلی اداری چه ویژگی هایی دارد ؟

انتخاب یک صندلی اداری خوب و استاندارد اهمیت بسیاری دارد. چرا که کارکنان زمان زیادی از فعالیت خود را پشت میز و بر روی صندلی اداری می گذارند. از این رو مشخصات صندلی تأثیر بسزایی در آسایش و راحتی آنان می گذارد. همچین تضمین کننده سلامتی آنان خواهد بود. با ما همراه باشید تا با مشخصات یک صندلی اداری خوب آشنا شوید.

مشخصات صندلی اداری خوب

صندلی اداری یکی از اصلی ترین تجهیزات اداری به شمار می رود. عملاً کارکرد یک محیط اداری بدون استفاده از صندلی های استاندارد و با کیفیت مختل می شود. برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی در خرید صندلی اداری ارگونومیک داشته باشید، لازم است با مشخصات یک صندلی اداری خوب آشنا شوید.

اگرچه تنوع صندلی اداری بسیار بالاست، اما عموم صندلی های خوب و با کیفیت با چند مشخصه اصلی شناخته می شوند. در بررسی ویژگی های یک صندلی اداری خوب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نوشته های مشابه
  1. بهره مندی از خواص ارگونومیک
  2. داشتن یک تکیه گاه و پشتی مقاوم
  3. بهره مندی از اتصالات مقاوم و با کیفیت
  4. داشتن قابلیت تنظیم ارتفاع در بخش های مختلف
  5. بهره مندی از متریال با کیفیت و مناسب

صندلی اداری ارگونومیک

شاخص های کیفیت در صندلی اداری ارگونومیک

به طور مختصر با مشخصات یک صندلی اداری خوب آشنا شدید. حالا تصمیم داریم تا با شاخص های کیفیت در صندلی های اداری ارگونومیک آشنا شویم. برای اینکه صندلی اداری در دسته صندلی های با کیفیت و ارگونومیک قرار بگیرد، لازم است از چند مشخصه برخوردار باشد. با بررسی بخش های مختلف صندلی و مشخصات آنان می توان به درک درستی از این موضوع خواهید رسید.

1.   نشمین گاه صندلی اداری

در یک صندلی اداری خوب و ارگونومیک نشمین گاه به شکل نیم دایره و منحنی ساخته می شود. طراحی این بخش از صندلی به گونه ای صورت می گیرد که به اندازه چهار انگشت از پشت پا فاصله داشته باشد. این ویژگی کمک می کند تا نشستن بر روی صندلی منجر به ایجاد خستگی در زانو نشود.

نشیمن گاه صندلی اداری می بایست دارای یک شیب مناسب بوده و راحتی لگن را فراهم کند. همچنین جنس این بخش از صندلی می بایست به گونه ای انتخاب شود که امکان رد کردن هوا را داشته باشد. این ویژگی مانع تعریق بیش از حد بدن در ناحیه نشمین گاه می شود.

2.   پشتی و تکیه گاه صندلی اداری

صندلی های اداری خوب و استاندارد در بخش پشتی دارای قابلیت تظنیم ارتفاع و زاویه هستند. به کمک این صندلی ها می توان ارتفاع پشتی را به دلخواه خود و در تناسب با سایز خود تنظیم کنید. همچنین می توانید برای رفع خستگی پشتی صندلی را خوابانده و کمر خود را صاف کنید. این ویژگی به طرز قابل توجهی مانع خستگی کمر و آسیب به ستون فقرات می شود.

انتخاب جنس و متریال صندلی اداری

3.   دسته و پایه صندلی اداری

صندلی های اداری ارگونومیک دارای دسته های مقاوم و پایه های مستحکم هستند. دسته این صندلی ها به گونه ای طراحی می شوند که مانع افتادگی شانه و آسیب به مچ دست شوند. همچنین پایه ها نیز به شکل متحرک طراحی می شوند تا کاربران بتوانند در عرض میز و اتاق گردش مناسبی داشته باشند.

جنس و متریال دسته و پایه، در صندلی های اداری خوب و با کیفیت به گونه ای انتخاب می شود که استحکام کافی را برای استفاده در طولانی مدت داشته باشند. همچنین اتصالات مختلف همچون چرخ ها نیز از متریال درجه یک ساخته می شوند تا در اثر نیروی وزن و یا کارکرد طولانی مدت عملکرد مطلوب خود را از دست ندهند.

4.   متریال و جنس صندلی اداری

همانگونه که می دانید تنوع بی نظیری در طرح، رنگ و جنس صندلی های اداری وجود دارد. یک صندلی اداری استاندارد دارای بافتی تنفس پذیر و رویه ای مستحکم است. تفاوتی ندارد صندلی اداری شما از جنس پارچه و یا چرم باشد. در هر صورت لازم است در ساخت آن از بهترین متریال ها استفاده شود.

در زمان انتخاب جنس و متریال صندلی اداری لازم است علاوه بر دقت به کیفیت رویه، به ایجاد یک هارمونی مناسب میان تجهیزات اداری فکر کنید. در این خصوص می توانید مهم ترین نکات جهت ست کردن صندلی اداری در محیط اداری را مطالعه کرده و یک ترکیب ماهرانه بسازید.

کیفیت در صندلی اداری

5.   خواص ارگونومیک صندلی های اداری

همزمان با پیشرفت تکنولوژی، طراحی و ساخت صندلی های اداری در تناسب با اندام بدن صورت می گیرد. به گونه ای که بیشترین تطابق را با انحنای ستون فقرات داشته و مانع ایجاد فشار مضاعف در قسمت های مختلف بدن شود. خواص ارگونومیک کمک می کند تا بدن بر روی صندلی در بهترین حالت خود قرار بگیرد.

این خواص در بخش های مختلف صندلی اداری به کار می رود. برای مثال نصب یک بالشتک برجسته در قسمت پشتی گودی کمر را پر کرده و مانع ایجاد درد در این ناحیه می شود. همچنین به بخش های مختلف قابلیت تنظیم ارتفاع را می بخشد تا هر کاربر به شکل مجزا مشخصات صندلی را در تناسب با قد خود تنظیم کند.

سخن پایانی

با مشخصات بهترین صندلی های اداری آشنا شدید. برای تجربه یک خرید موفق لازم است وجود این مشخصات را در صندلی موردنظر خود بررسی کرده و سپس اقدام به خرید کنید. دارا بودن خواص ارگونومیک، قابلیت تنظیم ارتفاع در بخش های مختلف، بهره مندی از متریال های درجه یک و همچنین قابلیت تنفس پذیری پارچه و رویه اصلی از مهم ترین مشخصات یک صندلی اداری با کیفیت است.


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا