دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

آموزشتربیت کودکدانشگاه

اهمیت مشارکت در مدرسه و تاثیرات آن بر رفتار دانش آموزان

مشارکت در مدرسه و تاثیرات آن بر رفتار کودکان

اگر دانش آموزان در مدرسه مشارکت نکنند، ممکن است یادگیری و حتی سلامت آنها به خطر بیفتد، تحقیقات جدید نشان دهنده این مسئله هستند که تا چه اندازه معلمان می توانند در این مسئله تاثیرگذار باشند.

اکثر ما خاطراتی از روزهای مدرسه خود در سر داریم؛ معمولا برخی خاطرات خوب هستند و خب بعضی خیلی خوب نیستند. اما خاطرات خوب زمانی به وجود می آیند که ما احساس امنیت کنیم، و فکر می کنیم که برای معلمان و هم کلاسی هایمان با ارزش هستیم.

این روابط مثبت بخش مهمی از “مشارکت در مدرسه” هستند. در حال حاضر باید تلاش کنیم تا مشارکت را وارد مدارس ابتدایی و متوسطه نماییم و این تلاش باید برای وارد کردن مشارکت به نظام آموزش و پرورش فراگیر شود. برای همین منظور، تحقیقاتی در دانشگاه ملبورن در حال انجام است تا رابطه مشارکت با عواملی مانند تنهایی و موفقیت در مدرسه مورد بررسی قرار گیرد.

مشارکت در مدرسه عامل مهمی برای بسیاری از دانش آموزان است. این مهم بر حضور منظم در مدرسه تاثیر می گذارد، که عامل کلیدی برای پیشرفت آموزش و نتایج سلامتی است. مشارکت همچنین رفتارهای ریسک پذیری، خشونت آمیز و غیر انسانی، همچنین احتمال وقوع مشکلات عاطفی را کاهش می دهد.

اما در بسیاری از مدارس تمرکز بر روی برنامه درسی و نتایج آموزشی مانند نتایج NAPLAN، بدون توجه به روابط و رویه ها و تجربیات ارزشمند است، بدین معنی که برای برخی از دانش آموزان، مدرسه فقط جایی برای درس خواندن و امتحان دادن است که بی شک از آن فراری خواهند بود.

مدرسه

مشارکت در مدرسه چگونه باید انجام شود ؟

محققان دانشگاه ملبورن اخیرا یک بررسی سیستماتیک از تحقیقات مربوط به مشارکت در مجله روانشناسان و مشاوران مدارس آمریکا منتشر کرده اند، که شامل تحلیل 36 مطالعه در مورد جنبه های اجتماعی، احساسی، رفتاری و شناختی یادگیری بین سال های 1990 تا 2016 بود.

آنها در این تحقیق دریافتند که دانش آموزان باید به طور منظم به مدرسه بروند تا بتوانند روابطی برای خود ایجاد کنند که اعتماد به نفسشان را افزایش دهند و روابطشان را با افراد و گروه های اطرافشان بهبود بخشند. سپس، آنها می توانند به طور فعال در یادگیری مشارکت کنند. روانشناسان معتقدند که با این کار دانش آموزان خیلی مشتاقانه در فعالیت های مدرسه مشارکت می کنند و از آن لذت می برند و هیچ چیز دیگری برایشان مهم نخواهد بود. در طی این روند، تمرکز آنها بر روی ایجاد رابطه و دوستی، مشارکت و یادگیری و سلامت فکری است.

مدرسه

مدرسه چطور می تواند دانش آموزان را به مشارکت تشویق کند؟

برای اکثر دانش آموزان حضور در مدرسه مشکل بزرگی نیست. با این حال، برخی از دانش آموزان در معرض خطر غیبت قرار دارند و برخی از آنها احساس ناخشنودی نسبت به مدرسه خواهند داشت.

برای مبارزه با این امر، مدارس از دانش آموزان استقبال کنند و با نیازهای تمامی آنها سازگار شوند. برای بعضی از مدارس، این استقبال به معنی آوردن دانش آموزان از خانه به مدرسه یا آماده کردن صبحانه برای آنها است. تجربیات مثبتی مانند این، که دانش آموزان آنها را دوست دارند، باید بخشی از زندگی روزانه مدارس باشند.

هنگامی که دانش آموزان می توانند با هم کار کنند، می توانند در یک محیط یادگیری مشارکت داشته باشند که بر روی آینده و کار متمرکز است، که نقش های مثبت آنها را شناسایی می کند و آنها را به سمت یادگیری، برنامه ریزی و تحرک سوق می دهد.

مدرسه

سخن آخر

ما در این مطلب از مجله اینترنتی پروماگ سعی کردیم در مورد مشارکت دانش آموزان در مدارس صحبت کنیم که اهمیت بسیار بالایی در یادگیری و سلامت روح دانش آموزان دارد. اما این مهم تا به امروز مورد توجه سیستم آموزشی ایران قرار نگرفته بود… که این امر باعث تاسف است… اما در حال حاضر افرادی هستند که به دنبال تحقق این امر بسیار مهم هستند و امیدواریم هر چه زودتر به هدف بزرگ خود برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا