دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

پزشکی

مشاوره آنلاین بهترین گزینه برای دریافت خدمات مشاوره و روانشناسی

در زمان همه گیری کروناویروس و رکود اقتصادی، بسیاری از ما خود را بیشتر از گذشته تحت استرس می یابیم. توصیه های در خانه ماندن دریافت مشاوره حضوری را تقریباً غیرممکن نموده است. اما امیدواریم که بتوانیم از راه دور و بوسیله مشاوره آنلاین به کمک شما بیائیم. این نوع مشاوره گزینه ای در دسترس، راحت و سازگار است که با مشاوران آموزش دیده، در هر زمان و هر مکان، پشتیبانی باکیفیتی را دریافت می کنید.

مشاوره آنلاین غیرحضوری

مشاوره آنلاین چیست؟

برای آگاهی بیشتر نسبت به بهترین مشاوره آنلاین که دسترسی نامحدود نیز داشته باشد، مطالعه این مقاله را ادامه دهید. با افزایش اطلاعات و دانش خود در این زمینه قادر خواهید شد تا بهترین مشاوران آموزش دیده را برای شرایط منحصر به فرد خود پیدا کنید، سپس در هر زمان و هر مکان به آنها پیام دهید.

 شما می توانید یک جلسه مشاوره را از طریق موبایل یا رایانه شخصی برنامه ریزی کنید و طیف وسیعی از گزینه های ارتباطی را برای دریافت مشاوره آنلاین دکتر رواشناس پیش رو داشته باشید.

چه عواملی منجر به مفید بودن مشاوره آنلاین می شود؟

نیازهای مبتنی بر سلامت روان شما همانطور که در مرکز مشاوره روانشاسی مورد توجه قرار می گیرند در مشاوره آنلاین نیز بوسیله مشاور با تجربه برآورده می شود. در زندگی امروزه اکثر افراد به تلفن های همراه هوشمند دسترسی دارند و از این طریق و تنها با وارد شدن به وب سایت متخصص می توانند به خدمات مشاوره دسترسی پیدا کنند.

 علاوه بر این مشاوران و روانشناسان همواره اهمیت خاصی به حریم خصوصی افراد می دهند و طی جلسات مشاوره آنلاین روانشناسی نیز اطلاعات آنها را امن نگه می دارند. در جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین می توانید مشکلات مختلفی را مطرح کنید و با کمک مشاور خود به حل این مشکلات بپردازید. برخی از این مشکلات توسط مشاوره خانواده آنلاین و برخی دیگر بوسیله مشاوره فردی مورد بررسی و حل قرار می گیرند.

مشاوره آنلاین، تمام مزایای یک جلسه مشاوره حضوری را به همراه دارد

آیا شما فکر کرده اید که جلسه مشاوره ای داشته باشید اما نمی توانید وقت آزاد پیدا کنید؟ آیا شما در یک منطقه روستایی و بدون دفتر مشاوره در مجاورت، زندگی می کنید؟ آیا به دلایل پزشکی یا شخصی به فضای زندگی خود محدود شده اید؟ اینها فقط چند سناریو هستند که مشاوره آنلاین را برای شما معنادار می کند.

علاو بر موارد فوق در این بازه زمانی که بیماری همه گیر در جهان شکل گرفته و محدودیت های جدی رفت و آمدی ایجاد کرده است، مشاوره آنلاین توسط مشاوران شایسته می تواند به حل مشکلات شما کمک شایان توجهی کند.

سالها پیش ممکن بود در نزدیکی محل زندگی خود به امکانات مرتبط با مشاوره و خدمات سلامت روان دسترسی نداشتید اما با شکل گیری مشاوره آنلاین دیگر با محدودیت های سابق مواجه نیستید.

خوشبختانه، اکنون این موانع در زمینه مشاوره و بهداشت روان کمرنگ شده است. با تکنولوژی موجود امروزه، مشاوره از طریق اینترنت؛ تماس صوتی یا تصویری موبایل یا رایانه شخصی شما انجام می شود.

شکی نیست که مشاوره آنلاین راحت تر است، اما آیا به همان اندازه مشاوره حضوری موثر است؟

در یک مطالعه از بزرگسالانی که به دنبال مشاوره و درمان افسردگی در یک کلینیک مشاوره روانشناسی بودند ، 20 داوطلب به مدت 10 جلسه از طریق مشاوره آنلاین به کمک گرفتند. از این تعداد شصت و نه درصد گزارش دادند که از درمان بسیار راضی هستند.

علاوه بر این، آنها کاهش چشمگیری در علائم افسردگی گزارش کردند و حدود 50% از آنها در پایان دوره مشاوره آنلاین بهبودی تقریبا کاملی پیدا کردند. مطالعات دیگری نیز صورت گرفت که نتایج مشابهی را نشان دادند. بسیاری از افراد، این نوع مشاوره را بسیار مفید می دانند.

در مشاوره آنلاین از همه امکانات ارتباطی بهره مند می شوید

جلسات مشاوره بوسیله تماس صوتی یا تصویری واتس آپ و یا سایر ابزارهای ارتباطی انجام می پذیرد. با این وجود و در مواقع لازم می توان از پیام های متنی نیز برای برخی سوال ها استفاده کرد و جواب لازم را از مشاور دریافت کرد.

علاوه بر این برخی مواقع صحبت و گفتگو درباره برخی موضوعات ممکن است دشوار باشد. در این شرایط نیز می توان از پیام های متنی استفاده کرد. امکان ارسال تکالیف هفتگی و همچنین ارسال های کتاب های روانشناسی از طریق پیام رسان ها می تواند در برنامه مشاوره ها گنجانده شود.

مشاوره آنلاین نسبت به مشاوره حضوری چند مزیت دارد

خدمات روانشناسی که به صورت آنلاین صورت می گیرند می تواند برخی مزیت های مشخصی نسبت به مشاوره حضوری سنتی داشته باشد. بعضی از افراد از حذف رفت و آمد به مرکز مشاوره احساس رضایت پیدا می کنند. دیگران این رضایت را به دلیل امکان مراقبت از فرزندان خود پیدا می کنند.

مشاوره آنلاین روانشناسی همچنین می تواند مقرون به صرفه تر از مشاوره روانشناسی رو در رو باشد. بسیاری از سایت های انلاین مشاوره به شما این امکان را می دهند که روزانه با متخصص خود صحبت کنید، در حالی که بیشتر جلسات حضوری فقط یک بار در هفته انجام می شود.

آیا مشاوره آنلاین امن و قابل اعتماد است؟

متخصصان دارای مجوز باید از آیین نامه ها و قوانین حرفه ای و اخلاقی پیروی کنند و این امر امنیت و محرمانه بودن را تضمین می کند. هر مشاور و روانشناس اقداماتی را برای ایمن نگه داشتن اطلاعات مراجعین خود انجام می دهد. حتی برخی افراد که ترجیح می دهند ناشناس باقی بمانند می توانند از نام مستعار استفاده کنند. مهم این است که افراد مشکلات روانشناسی خود را به درستی حل کنند و بتوانند تجربه ای همراه با شادی و موفقیت از زندگی داشته باشند.

نتیجه گیری

خدمات روانشناسی آنلاین خانواده یا روانشناسی که بوسیله روانشناسان و مشاوران کارآزموده انجام می شود در برخی شرایط می تواند نسبت به مشاوره حضوری سنتی مزایای بیشتری به همراه داشته باشد. اگر برای حل مشکلات خود و دریافت مشاوره با محدودیت هایی برای مراجعه به مرکز مشاوره مواجه شدید می توانید مشاوره آنلاین را مد نظر قرار دهید.

برای انتخاب مشاور آنلاین می توانید به وب سایت مشاور مراجعه کنید و بعد مطالعه مقالات و نوشته های او درباره دریافت مشاوره تصمیم گیری کنید. برای دسترسی به یکی از وب سایت های موجود اینجا کلیک کنید. همچنین می توانید از دوستان اقوامی که از این خدمات استفاده کرده اند اطلاعاتی کسب کنید. برای ارتباط مستقیم با دکتر علوی می توانید از آدرس و شماره تلفن زیر نیز استفاده کنید:

خیابان ولی عصر بالاتر از ظفر خیابان بابک بهرامی پلاک 81 واحد 8 طبقه 4- تلفن: 02188202476


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا