دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

موفقیت

چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می شوند ؟

دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری موضوع مورد بحث خیلی از افرادی است که بعد از اعلام نتایج لاتاری و مشخص شدن برنده شدن آنها پیگیرش هستند.

در این مطلب سعی داریم با بررسی علت های آن شما را برای مصاحبه لاتاری آماده کنیم.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست

لاتاری گرین کارت آمریکا، به عنوان یکی از معروف‌ ترین برنامه‌ های مهاجرتی جهان، برای بسیاری از افراد فرصتی بزرگ به منظور زندگی و کار در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌ شود.

نوشته های مشابه

با شرکت در این برنامه، شانسی فراهم خواهد شد که شما به همراه خانواده‌ تان بتوانید در آمریکا ساکن شوید و بهترین فرصت‌ های زندگی را تجربه کنید.

هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان در مصاحبه لاتاری گرین کارت آمریکا موفق به ادامه روند پذیرش نشده و رد می‌ شوند. اگر سوال شما هم این است که چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می‌ شوند، در پاسخ می‌ توان گفت که دلایل بسیاری برای این مسئله وجود دارد که از جمله آن می‌ توان به تکمیل اشتباه فرم DS-260، وجود سابقه کیفری، عدم ارائه تمکن مالی، آماده نبودن در جلسه مصاحبه و مواردی دیگر اشاره کرد.

دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری گرین کارت امریکا

در مصاحبه لاتاری گرین کارت امریکا، متقاضیان باید با شرایط و معیارهای تعیین شده توسط وزارت امور خارجه آمریکا سازگاری داشته باشند. لازم به ذکر است در صورتی که در مصاحبه لاتاری رد شوید به هیچ عنوان نمی‌ توانید اقامت آمریکا را دریافت کنید. بنابراین برای پذیرش در این مرحله شرایط و مدارک لازم را فراهم کرده و با تسلط کامل فرایند مصاحبه را انجام دهید. برخی از دلایل رد شدن در این مصاحبه عبارتند از:

تکمیل اشتباه فرم DS-260

فرم DS-260، فرم مهمی است که باید پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت امریکا تکمیل کنید و اطلاعات شخصی، تحصیلات، عکس لاتاری ، سوابق کاری، سوابق کیفری و سایر موارد مهم را درباره خود و خانواده‌‌تان ارائه دهید. در صورتی که در تکمیل فرم DS-260 اشتباهاتی مانند ارائه اطلاعات نادرست، ترجمه نادرست اسناد، عدم دسترسی به اطلاعات مهم یا ارائه اطلاعات تضادی وجود داشته باشد، ممکن است مصاحبه‌کنندگان این اشتباهات را متوجه شوند و این مسئله می‌تواند به رد شدن در مصاحبه و در نهایت عدم صدور گرین کارت منجر شود.

بنابراین، حتماً باید دقت و دقت لازم را در تکمیل فرم DS-260 داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات ارائه شده در فرم صحیح، کامل و بدون هرگونه اشتباه است. همچنین، توصیه می‌شود قبل از تکمیل فرم DS-260، آن را به دقت بررسی کرده و در صورت نیاز از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه استفاده کنید.

عدم زمان‌ بندی مناسب در انجام مرحله مدیکال

زمان‌بندی نامناسب در انجام مرحله مدیکال (پزشکی) نیز می‌تواند یکی از دلایل رد شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا باشد. پس از قبولی در مصاحبه و انتخاب برای دریافت گرین کارت، مرحله مدیکال برای ارزیابی سلامتی شما و اعضای خانواده ضروری است. در این مرحله، پزشکی معین شده توسط سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشوری که قرار است مصاحبه در آنجا انجام شود، شما را بررسی می‌کند.

اگر در انجام مرحله مدیکال، شما در زمان تعیین شده نتوانید به مصاحبه پزشکی مراجعه کنید، ممکن است امکان تعیین وضعیت سلامتی شما و صدور گرین کارت به تأخیر بیفتد یا در برخی موارد مصاحبه لاتاری گرین کارت شما رد شود. بنابراین، برای جلوگیری از این مشکل، باید به دقت زمان‌بندی انجام مرحله مدیکال را رعایت کنید و با برنامه‌ریزی درست در زمان مقرر حاضر شوید.

دروغ گویی و پنهان کاری در فرایند مصاحبه

اهمیت صداقت و دقت در ارائه اطلاعات در مصاحبه لاتاری گرین کارت از اهمیت بسیاری برخوردار است. اطلاعات صحیح و دقیق در مورد تحصیلات، سوابق کاری، وضعیت خانوادگی و سوابق کیفری باید به‌درستی ارائه شود. امور خارجه آمریکا دقت بالایی را در بررسی صحت اطلاعات ارائه شده توسط متقاضیان دارد و از طریق همکاری با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های قضایی، اطلاعات شما را بررسی می‌کند؛ در صورتی که در مصاحبه اطلاعات نادرستی ارائه دهید یا از اطلاعات مهم پنهان کاری کنید، ممکن است مصاحبه‌کنندگان به این مسئله پی ببرند و از ادامه فرآیند انتخاب شما خودداری کنند.

به عنوان مثال، اگر فردی در مصاحبه ادعا کند که دارای تحصیلات بالاتر از مدرک واقعی خود است، می‌تواند به عدم صدور گرین کارت منجر شود. همچنین، اگر افراد درباره مسائل تحصیلی، سوابق کاری، سوابق کیفری، سابقه سفرها و موارد دیگر اطلاعات نادرست بدهند نیز در مصاحبه رد خواهند شد.

نحوه شرکت در مصاحبه لاتاری آمریکا

اهمیت نحوه پاسخگویی به سوالات افسر کنسولی در مصاحبه لاتاری

برندگان لاتاری فقط یکبار فرصت شرکت در مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را خواهند داشت. پس لازم است تا تمامی برندگان لاتاری آمریکا برای این روز مهم و تاثیرگذار، از قبل آماده شوند.

تهیه مدارک لازم برای روز مصاحبه، یک بخش مهم برای آمادگی جهت حضور در سفارت آمریکا است. نقص مدارک و یا بردن مدارک غیرضروری و اضافه به مصاحبه لاتاری، می تواند باعث ایجاد دردسر و یا حتی AP برای برندگان لاتاری شود.

نحوه پاسخگویی به سوالات افسر کنسولی نیز بسیار اهمیت دارد.

لازم است تا برندگان لاتاری با اخذ راهنمایی از افراد متخصص و با تجربه در زمینه ویزاهای مهاجرتی آمریکا، پرونده خود را مورد بررسی قرار داده و از سوالات احتمالی که آفیسر در مصاحبه می پرسد، آگاهی پیدا کنند.

به این ترتیب برندگان لاتاری این فرصت را خواهند داشت تا مناسب ترین پاسخ ها را برای روز مصاحبه تمرین کنند.

آن دسته از برندگان لاتاری که با ساده انگاری و بدون در نظر گرفتن اهمیت حضور در سفارت یک کشور خارجی، بدون آمادگی در مصاحبه شرکت کرده و پاسخ های دقیق و درستی به افسر کنسولی ارائه نکنند؛

نمی توانند ویزای یک ضرب را از افسر کنسولی دریافت کرده و پرونده آن ها با AP یا رد شدن مواجه خواهد شد. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که در سال های اخیر، برندگان لاتاری با شرایط پرونده بسیار عادی (بدون شغل دولتی و حساس و با معافیت از سربازی)،

فقط به دلیل ساده انگاری مصاحبه و بعضا برخوردهای نامناسب در زمان حضور در سفارت آمریکا، با AP روبرو شده اند!

زیرا افسر کنسولی به دلیل تجربه بالای خود، می تواند تشخیص دهد که کدام یک از متقاضیان ویزای آمریکا، اهمیت اخذ ویزای ایالات متحده را درک نموده و خود را برای موفقیت در این جلسه حساس، آماده کرده اند.

جمع بندی

در این مقاله، به بررسی مهم ترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری و یا اصلی ترین مواردی که پرونده های لاتاری را با پروسه بررسی های اداری و امنیتی (AP) مواجه می کند، پرداختیم.

دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری را در این مقاله بصورت کامل توضیح دادیم.

اگر بخواهیم به صورت تیتروار به دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری یا AP پرونده برندگان لاتاری در مصاحبه اشاره کنیم، باید عوامل تاثیرگذار زیر را نام ببریم:

  • اشتباهات در فرم ثبت نام لاتاری
  • ابهامات و اشتباهات موجود در فرم DS-260
  • نقص مدارک مصاحبه یا بردن مدارک اضافی
  • توضیحات اضافه یا ناکافی در پاسخ به سوالات افسر کنسولی
  • اشتغال در مشاغل حساس
  • خدمت سربازی
  • تمکن مالی

با انجام اقداماتی مانند:

  • تکمیل صحیح فرم DS-260
  • انتخاب سفارت مناسب با توجه به شرایط پرونده
  • کسب آمادگی برای شرکت در مصاحبه سفارت آمریکا

می توان از بسیاری از AP های غیر سربازی و یا حتی رد شدن پرونده های لاتاری جلوگیری نمود. حتما سعی کنید از مشاورین موسسات معتبر مهاجرتی مانند ایرانیان لاتاری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا