دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

حمل و نقل

همه چیز درباره سایبان خودرو

هدف از ساخت سایبان خودرو به عنوان پارکینگ این است که از خودرو ها نگهداری شود. این سایبان ها در طرح ها و ابعاد گوناگونی در بازار وجود دارند. یکی از مواردی که در زمان سفارش سایبان پارکینگ برای حیاط خانه ی خود باید محاسبه کنید، ابعاد و اندازه محیط می باشد.

 این موضوع برای ساخت و طراحی سایبان خودرو بسیار حائز اهمیت است. بهتر است بدانید که ساخت سایبان تنها مختص نگهداری از خودرو نیست؛ بلکه امروزه از ساخت سایبان درب حیاط به منظور محافظت از رنگ و ترکیبات به کار رفته در درب خانه و موارد دیگر استفاده می شود.

اما کاربردی ترین نوع سایبان همان سایبان ماشین می باشد. ساخت سایبان پارکینگ بخاطر نقش مهم حفاظتی آن از ماشین ها بایستی به شکل اصولی و استاندارد انجام شود. برای ساخت سایبان خودرو بهتر است با یک شرکت معتبر صحبت کنید و قیمت سایبان خودرو را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. در ادامه شما را با نکات مهم برای ساخت سایبان ماشین آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

 یکی از نکات مهم برای ساخت سایبان پارکینگ؛ رعایت اصول ایمنی و حفاظتی با در نظر گرفتن نوع سازه انتخابی برای ساختن سایبان ماشین می باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید در ساخت سایبان در نظر گرفت؛ ابعاد و اندازه ی آن است و اینکه چه تعداد خودرو قرار است زیر سایبان قرار گیرد. یعنی این سایبان باید چند خودرو را در زیر خود جای دهد.

ساخت سایبان ماشین برای مصارف شخصی و یا عمومی در مکان های گوناگون برای حفاظت از خودرو ها در برابر شرایط نامناسب آب و هوایی؛ مثل باران و برف و طوفان و صاعقه و همین طور تابش مستقیم نور خورشید انجام می شود. ساخت سایبان پارکینگ با در نظر گرفتن فضای موجود و تعداد و ابعاد ماشین ها؛ صورت می گیرد.

ساخت سایبان ماشین علاوه بر حفاظت از خودرو در برابر شرایط آب و هوایی و همین طور در برابر پرتاب اشیا و دیگر حوادث طبیعی احتمالی؛ جلوه ای زیبا بر نمای ساختمان شما می دهد. شما می توانید یکی از طرح ها و نوع های مختلف سایبان را؛ که به نمای ساختمان اتان می خورد را انتخاب کنید و بر زیبایی نمای ساختمان خود تاثیر مثبت بگذارید. همه ی مواردی که گفته شده با هدف ساخت سایبان خودرو در نگهداری و حفاظت از کیفیت بدنه ی ماشین ها تاثیر گذار است.

موارد کاربردی ساخت سایبان ماشین

ممکن است با گفتن کلمه ی ساخت سایبان ماشین، نهایت عملکرد سازه ایجاد شده برای همه افراد مشخص باشد. اما بهتر است بدانید که موارد کاربرد سایبان پارکینگ با در نظر گرفتن نوع خودرو ها و همین طور محل نصب آنها بعد از ساخت بسیار متفاوت است. واما همه چیز درباره سایبان ماشین را بدانید.

 اصول ساخت سایبان پارکینگ به فضای مربوطه بستگی دارد؛ مثلا در مجاورت کارخانه ها، زمین های زراعی و بعضی از ساختمان های اداری و منازل مسکونی ویلایی و یا آپارتمانی؛ شرایط ساخت سایبان ماشین با موارد و اصول متفاوتی انجام می شود.

به عنوان نمونه برای ساخت سایبان پارکینگ در حیاط خانه ها، برای نصب سایبان از اهرم نگهدارنده ی دیوار ها برای نصب استفاده می شود. ولی برای فضاهای باز مثل مجاورت کارخانه ها که دیواری وجود ندارد؛ باید از سازه های مقاومتی متفاوتی برای این امر استفاده کرد.  بنابراین نوع کاربردی ساخت سایبان ماشین در فضای به کار رفته و نوع سایبان تاثیر دارد.

موارد کاربردی ساخت سایبان ماشین

 یکی از پرکاربرد ترین استفاده ها از ساخت سایبان ماشین، نصب در منازل ویلایی و یا آپارتمانی است؛ که فضای کافی برای ساخت پارکینگ ندارند.

همانگونه که در بالا گفتیم نوع کاربرد سایبان در ساخت آن تاثیر گذار است. اما منظور دقیق این جمله چیست؟ منظور از این جمله این است که نوع سازه انتخابی، ابعاد، نوع آب و هوایی منطقه، محاسبات دقیق و همین طور تعداد خودرو های تخمینی برای پارک کردن در زیر سایبان خودرو همگی در ساخمت سایبان نقش دارند. اما مهمترین نقش را ابعاد و تعداد خودرو ها در این سازه ایفا می کنند.

آشنایی با کاربرد انواع سایبان پارچه ای ماشین

در این مقاله سعی کرده ایم که شما را با نوعی از سایبان ماشین که از جنس پارچه است و انواع مختلف آن، آشنا نماییم تا اگر قصد خرید سایبان خودرو دارید با اطلاعاتی جامع و کامل در این زمینه تصمیم گیری نمایید. در واقع سایبان پارچه ای ماشین را می توان نوعی پارکینگ متحرک دانست؛ چرا که شما به آسانی می توانید آن را در مکان های مختلف مانند: ویلا و باغ و یا گردش در طبیعت حمل کرده و جا به جا نمایید. همان طور که از نام این سایبان پیداست بدنه آن از جنس پارچه است که روی یک سازه فلزی قرار دارد؛ در ادامه به بررسی انواع سایبان پارچه ای و خصوصیات مهم هر یک می پردازیم.

امروزه با افزایش جمعیت و به دنبال آن تعدد خودروهای شخصی، می دانیم که یکی از دغدغه های مهم افراد داشتن فضایی امن و مطمئن برای پارک خودرو می باشد. در هنگام طراحی و ساخت آپارتمان ها نیز اغلب فضای محدودی را به پارکینگ ساختمان اختصاص می دهند؛ به تعبیری دیگر در بیشتر مواقع میزان ظرفیت پارکینگ، بر اساس تعداد واحدهای مسکونی در نظر گرفته می شود.

این در حالی است که این احتمال وجود دارد که هر واحد مسکونی دارای چند خودرو شخصی باشد! در این گونه مواقع سایبان ماشین آن هم از نوع پارچه ای، می تواند یک راهکار عالی و آسان برای حل این مشکل باشد.

همچنین در هنگام ساخت خانه های قدیمی نیز به طراحی فضایی برای پارکینگ، توجه نمی شد که این امر برای کسانی که دارای خودرو شخصی هستند ناخوشایند است.این نوع سایبان ماشین که دارای یک سازه فلزی با مقاومت بالا و روکشی از جنس پارچه برزنت می باشد، سبب حل این مشکلات شده و با ایجاد فضایی امن و سرپوشیده برای پارک خودرو، در نهایت موجب آسودگی خاطر افراد می گردد.

علاوه بر این، سایبان پارچه ای ماشین برای موارد دیگری همچون مهمانی و دورهمی در فضای باغ یا ویلای شخصیتان، گزینه مناسبی می باشد چرا که فضایی به دور از تابش مستقیم خورشید و بارندگی ها برایتان فراهم می نماید.

بررسی انواع سایبان پارچه ای ماشین

سایبان ماشین را می توان بر اساس معیارهای مختلف به دسته های مختلفی تقسیم بندی نمود؛ اگر بخواهیم از جهت نوع عملکرد به آن بپردازیم می توانیم به 2 نوع سایبان اشاره نماییم: سایبان پارچه ای ثابت که این نوع سایبان، به گونه ای طراحی شده است که پس از آنکه سازه و روکش پارچه ای آن را در محل مورد نظر نصب کنید، دیگر نمی توانید آن را باز و یا بسته نمایید و همواره در حالت باز باقی می ماند؛ از این رو به مدت طولانی در مقابل نور خورشید و بارندگی قرار می گیرد، بنابراین از نظر دوام و ماندگاری، دارای طول عمر کمتری نسبت به سایر سایبان ها بوده  و قیمت کمتری دارد.

نوع دیگر سایبان ماشین از نوع پارچه ای، سایبان پارچه ای متحرک می باشد که در این نمونه سعی شده تا با رفع محدودیت های نوع ثابت آن، مشکلات احتمالی رفع شود؛ به این صورت که با قرار دادن اهرم در این سایبان و چرخاندن آن، می توان در وضعیت های مختلف باز و بسته آن را تنطیم نمود و به این ترتیب، از قرار گرفتن طولانی مدت سایبان در فصل تابستان و یا بارندگی ها جلوگیری نمود و دوام و طول عمر آن را افزایش داد. البته سایبان پارچه ای متحرک نیز دارای دو نوع سایبان دستی و سایبان برقی می باشد.

در سایبان ماشین متحرک مدل دستی برای باز و بسته کردن اهرم آن می توان از نیروی دست استفاده نمود که در اندازه و سایزهای کوچک، این امر امکان پذیر است در غیر این صورت سایبان پارچه ای برقی انتخاب مناسب تری است چرا که به واسطه ریموت و بدون نیاز به صرف انرژی می توان اندازه مورد نظر برای سایبان را تنظیم نمود.

لطفا برای سفارش سایبان خودرو با قسمت تماس با ما مهرگستر تماس حاصل نمایید.

آدرس شرکت : تهران سعادت آباد – چهارراه سرو-خیابان بوستان ششم پلاک 31 واحد 3

شماره تماس

02122351820

02122351821


پیشنهاد مجله پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا