دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

معماری و دکوراسیون

پرده اسکرین چیست و چه کاربردی دارد ؟

برای کنترل نور و گرمای خورشید از انواع پرده می‌تونید استفاده کنید. پرده‌های معمولی و متداول، نور و گرمای خورشید را به خوبی کنترل می‌کنند و مانع ورود روشنایی و گرما به داخل ساختمان می‌شوند. تابش گرمای خورشید از پنجره‌ها، باعث گرم شدن ساختمان می‌شود که در تابستان آزار دهنده خواهد بود. بسیاری از افراد، تمایل دارند از نور فیلتر شده خورشید بهره ببرند. به صورتی که از نور و روشنایی خورشید استفاده کنند و امواج زیان‌آور و گرم خورشید را حذف کنند. خرید پرده اسکرین بهترین راه حل برای این افراد خواهد بود.

در این مقاله به بررسی کامل پرده‌های اسکرین می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

مهم ترین ویژگی پرده اسکرین چیست؟

اسکرین‌ها از مدرن‌ترین انواع پرده محسوب می‌شوند که به سان اسکرین نیز معروف‌اند. مهم‌ترین ویژگی این پرده‌ها، فیلتر نور خورشید و حذف ۹۵ درصد از امواج زیان‌آور خورشید عنوان می‌شود.

نوشته های مشابه

این پرده‌ها ساختاری مشابه پرده‌های بلک اوت دارند. کاربرد پرده اسکرین برای استفاده از نور طبیعی روز بدون گرم شدن محیط، قابل توجه است. سان اسکرین‌ها درصد بالایی از اشعه UV و حرارت نور خورشید را فیلتر می‌کنند و به این ترتیب، می‌توانید بدون گرم شدن محیط از روشنایی خورشید بهره ببرید.

میزان عبور نور خورشید مهم‌ترین عامل موثر در قیمت پرده اسکرین عنوان می‌شود و به عنوان درصد شفافیت پرده شناخته می‌شود‌.

اگر برای شما نیز سوال پیش آمده است که پرده بلک اوت چیست؟ باید بگوییم پرده بلک اوت یکی از پرده‌های مدرن است که برای ایجاد بیشترین میزان تاریکی در خانه استفاده می شود.

خرید پرده اسکرین چه مزایایی دارد؟

پرده اسکرین ساختاری متفاوت از پرده‌های پارچه ای دارد و از نظر کنترل نور، قیمت و کارایی بسیار مناسب‌تر از سایر مدل‌های پرده است.

استفاده از پرده اسکرین مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کنترل نور خورشید

مهم‌ترین دلیل برای خرید پرده اسکرین کنترل نور خورشید است. این پرده‌ها در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند و درصد شفافیت آن‌ها متفاوت است. هنگام خرید پرده اسکرین با توجه به میزان نوری که می‌خواهید از پرده عبور کند، درصد شفافیت پرده تعیین می‌شود.

اسکرین‌هایی که ضخامت کمتری دارند درصد شفافیت بیشتری دارند، یعنی نور بیشتری از پرده عبور می‌کند. قیمت پرده اسکرین با درصد شفافیت پایین، بیشتر از سایر مدل‌های اسکرین است.

اگر می‌خواهید میزان عبور نور و گرمای خورشید را به حداقل ممکن برسانید، می‌توانید پرده اسکرین بلک اوت را انتخاب کنید. پرده‌های بلک اوت، ضخیم و تیره هستند و تا ۹۵ درصد نور و گرمای خورشید را حذف می‌کنند. با جمع کردن پرده اسکرین، می‌توانید از نور و گرمای خورشید به صورت کامل بهره ببرید.

پرده اسکرین

تنوع طرح و رنگ

اسکرین‌ها عمدتا در طرح‌های ساده و تک رنگ تولید می‌شوند. اما شما می‌توانید هنگام خرید پرده اسکرین طرح و رنگ مورد نظر خود را سفارش دهید تا روی پرده چاپ کنند. این ویژگی، پرده اسکرین را به یکی از جذاب‌ترین اجزای دکوراسیون داخلی ساختمان تبدیل خواهد کرد. زیرا به راحتی می‌توانید، طرحی متناسب با فضای داخلی خانه خود، سفارش دهید و از هارمونی رنگ‌ها و طرح‌ها لذت ببرید.

حفظ حریم خصوصی ساختمان

به طور کلی یکی از کاربردهای انواع پرده، حفظ حریم خصوصی محیط است. پرده اسکرین نیز، به خوبی پنجره را می‌پوشاند و به حفظ حریم خصوصی داخل خانه کمک می‌کند.

البته هنگام خرید پرده اسکرین به این نکته توجه کنید که پرده‌هایی که درصد شفافیت بالایی دارند، علاوه بر این که مقدار زیادی نور و گرما از خود عبور می‌دهند، امکان رویت داخل ساختمان را نیز فراهم می‌کنند. اگر می‌خواهید فضای داخل خانه به هیچ وجه قابل مشاهده نباشد، می‌توانید از اسکرین‌های بلک اوت که درصد شفافیت بسیار پایینی دارند، استفاده کنید.

ویژگی پرده اسکرین بلک اوت، پوشش کامل پنجره‌ها و عدم ورود نور و امکان رویت داخل ساختمان است.

قیمت پرده اسکرین بلک اوت، نسبت به اسکرین‌های معمولی، کمی بیشتر است که با توجه به ضخامت و ویژگی این پرده‌ها، منطقی به نظر می‌رسد.

حذف اشعه های زیان آور خورشید

نور خورشید امواج زیان‌آوری مانند اشعه مادون بنفش و مادون قرمز دارد که از تمام پرده‌ها به جز پرده اسکرین بلک اوت عبور می‌کنند. این امواج باعث گرم شدن فضای داخلی ساختمان و رنگ پریدگی اشیایی که در معرض تابش نور قرار دارند، می‌شوند.

با حذف امواج IR و UV میزان گرما و آسیب‌رسانی نور خورشید تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. کاربرد پرده اسکرین برای ساختمان‌هایی مانند موزه یا خانه‌های مجلل که اشیا لوکسی دارند، قابل ملاحظه است. برای خانه‌های آفتاب‌گیر و ساختمان‌هایی که در مناطق گرم و خشک قرار دارند، خرید پرده اسکرین انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

خرید پرده اسکرین

شست و شو و نگهداری آسان

در هنگام خرید پرده مدرن علاوه بر زیبایی باید به نحوه شست‌وشو و نگهداری از آن توجه کنید. معمولا پرده‌های اسکرین به دلیل جنس خاصی که دارند، آلودگی زیادی جذب نمی‌کنند. گرد وغباری که روی پرده می‌نشیند با دستمال مرطوب یا جاروبرقی به راحتی تمیز می‌شود.

بهتر است گردگیری این پرده‌ها را به صورت هفتگی انجام دهید تا آلودگی‌ها در پرده تثبیت نشود. در مواقعی که پرده خیلی کثیف شده باشد، می‌توانید با کشیدن دستمال مرطوب حاوی شوینده‌های مناسب، آن را تمیز کنید.

اگرچه ویژگی پرده اسکرین دیر کثیف شدن آن است اما لازم است سالی یک یا دو بار در خانه و به صورت دستی، این پرده‌ها را بشویید. گردگیری هفتگی و لکه‌گیری پرده اسکرین در صورت نیاز، عمر مفید آن را به بیش از دوبرابر افزایش خواهد داد.

کاربرد پرده اسکرین برای کدام مکان ها مناسب است؟

با توجه به این که پرده اسکرین در طرح‌های متنوع و با درصد شفافیت مختلفی تولید می‌شود، استفاده از آن در هر مکانی امکان‌پذیر خواهد بود. برای ساختمان‌های اداری و فضاهایی که نیاز به کنترل شدید نور خورشید دارند، خرید پرده اسکرین بلک اوت پیشنهاد می‌شود.

در ساختمان‌های رفاهی، آموزشی و مسکونی اسکرین‌هایی که شفافیت متوسطی دارند، گزینه بهتری به نظر می‌رسند زیرا گرما و نور کافی به محیط وارد می‌کنند.

با وجود گستردگی کاربرد پرده اسکرین این پرده گزینه مناسبی برای محیط‌های مرطوب مانند حمام، استخر و … به نظر نمی‌رسد. علاوه بر این، در فضاهایی که در معرض آلودگی زیادی قرار دارند، مانند آشپزخانه، رستوران و … خرید پرده اسکرین چندان مناسب نیست. در این شرایط، پرده اسکرین عمر کوتاهی خواهد داشت و با توجه به قیمت پرده اسکرین استفاده از این پرده برای این مکان‌ها مقرون به صرفه نخواهد بود.

برای خرید پرده اسکرین کدام فروشگاه مناسب است؟

از دورانی که تنها کاربرد انواع مختلف پرده پوشاندن پنجره‌ها و حفظ حریم خصوصی ساختمان بود، مدت زیادی گذشته است. امروزه پرده‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون داخلی ساختمان به حساب می‌آیند و باید با دقت و آگاهی انتخاب شوند.

در سال‌های اخیر، استفاده از پرده‌های مدرن مانند انواع شیدها و اسکرین‌ها رشد قابل توجهی داشته است.

برای خرید آنلاین پرده اسکرین و سایر پرده‌های مدرن، می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی کمک بگیرید. گروه پرده وراتی از معتبرترین فروشگاه‌های تولید و عرضه انواع پرده مدرن و کلاسیک به شمار می‌آید. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت این مجموعه انواع مختلف پرده اسکرین، بلک اوت، شیدها و … را مشاهده کنید.

برای آشنایی با ویژگی انواع پرده‌ها و انتخاب پرده مناسب می‌توانید با مشاوران مجرب این مجموعه مشاوره تخصصی داشته باشید .

شما می‌توانید در تمام مراحل خرید آنلاین پرده از مشاوره و انتخاب پرده تا نصب و اجرای آن از خدمات فروشگاه وراتی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا