دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

گل و گیاه

25 گل و گیاه مقاوم آپارتمانی که غیر ممکن است براحتی خشک و نابود شوند

حفظ سبزی و طراوت گل و گیاهان زیبای آپارتمانی با انجام چند کار ساده

خوب ، در حقیقت می توان گفت که مقاوم ترین گیاهان نیز ممکن است به دلایل مختلف خشک شوند اما با انجام چند کار ساده می توان خرابی و خشک شدن گیاهان آپارتمانی را به حداقل رساند.

از گذاشتن گیاه در برابر نور مستقیم خورشید و یا آبیاری بیش از حد نیاز اجتناب کنید. بیاد داشته باشید ریشه گیاهان توان مقاومت در برابر آبیاری زیاد را ندارند و پس از مدت کوتاهی این ریشه ها شروع به پوسیدن می کنند.

یک راهنمایی ساده : برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه تمام گیاهان خود را در زیر گلدانی حاوی شن و ماسه قرار دهید. شن و ماسه آب اضافی خاک و همچنین املاح سنگین و نمک را جذب می کند و اجازه نمی دهند ریشه های گیاه دچار مشکل شوند.

معرفی 25 گل و گیاه مقاوم آپارتمانی

بنفشه آفریقایی
یکی از گیاهان زیبای آپارتمانی که می تواند دو تا سه بار در سال گلدهی داشته باشد تنوع رنگ گل در این گیاه بسیار بالاست و می توانید بنفشه آفریقایی با شکل برگ های متفاوت و گلهای متفاوت خریداری کنید. ضمناً این گیاه قادر است در زیر نور مصنوعی مناسب نیز رشد و نمو داشته باشد. حدود قیمت این گیاه زیبا 25 تا 45 هزار تومان است.
خرید بنفشه آفریقایی
پپرومیا
این گیاه براق و سبز در شرایط مرطوب رشد بهتری دارد و همچنین در صورت نداشتن نور طبیعی در آپارتمان خود می توانید از نور مصنوعی فلورسنت مناسب گیاه برای رشد و نمو پپرومیا استفاده نمایید.
تیلادنسیا (هوازی)
خاک را فراموش کنید گیاهان هوازی بدون نیاز به خاک و گلدان رشد می کنند شرایط نگهداری این گیاه بسیار راحت است کافیست تیلادنسیا را زیر نور ملایم مصنوعی قرار دهید و هر ده روز یکبار آن را بمدت دو تا سه ساعت درون یک ظرف حاوی آب قرار دهید و پس از آن گیاه را به محل خود بازگردانید.
گندمی ابلق
چه چیزی بهتر از داشتن یک گل گندمی ابلق ؟! گل گندمی رشد بسیار خوبی دارد و پس از مدت کوتاهی گلدان آن پر از برگ و ساقه های رونده می شود سر هر ساقه یک گندمی کوچک رشد می کند که اگر مایل باشید می توانید آن را جدا کنید و در یک گلدان جدید بکارید تا یک گلدان گندمی جدید داشته باشید. آبیاری هفتگی را برای این گل زیبا فراموش نکنید.
اسپاتی فیلوم
اسپاتی فیلوم ها می توانند تا ارتفاع 90 تا 180 سانت رشد کنند پس قبل از خرید دقت کنید که فضای مناسب برای رشد این گل را در اختیار داشته باشید. همچنین طبق گفته ناسا اسپاتی فیلوم می تواند سموم موجود در هوا را فیلتر نماید.
آلوورا
برگ های زرق و برقدار آلوورا وقار و ابهت خاصی به این گیاه داده و در عین حال مقاومت بالای آنها که می توانند در دمای بالا و خشکی دوام بیاورند. این برگ های زیبا می توانند براحتی در محیط آپارتمان رشد و نمو داشته باشند آبیاری دو هفته یکبار برای این گیاه کافی است.
پاپیتال
گیاه پاپیتال هم می تواند بعنوان یک گل آویز رشد داشته باشد و هم یک گل پیچ اگر پاپیتال را در کنار نرده های دیوار و یا کنار یک پایه بکارید پس از مدتی بصورت پیچ تمام پایه و یا نرده ها را پر می کند. طبق اعلام باغ گیاه شناسی شیکاگو پاپیتال یکی از گونه های گیاهی منحصر بفرد است.
دراسنا پرچمی
یک اتاق پنجره دار رو به حیاط خلوت یا تراس و قرار دادن گیاه دراسنا در کنار پنجره نور مورد نیاز آن را تامین می کند. فقط دقت کنید برگ های این گیاه سمی است و اگر سگ و گربه خانگی دارید مراقب باشید که به برگ های این گیاه نزدیک نشوند.
کالاته آ
کالاته آ گیاهی است که فقط شاخ و برگ های آن رشد می کنند و به همین دلیل نگهداری از آن بسیار راحت است. برگ های سبز ، صورتی ، بنفش و قرمز در یک گلدان آن کاملاً مشهود هستند. برای داشتن طراوت سعی کنید محیط نگهداری آن مرطوب باشد و از خیسی زیاد و نور مستقیم و شدید بدور باشد.
فیکوس الاستیکا
الاستیکا می تواند تا بیش از ده متر ارتفاع در زیستگاه بومی خود در آسیا رشد کند. اما هرس منظم می تواند الاستیکا را به یک گل زیبایی زینتی تبدیل نماید. تمیز کردن برگ های فیکوس الاستیکا در رشد و زیبایی آن بسیار موثر است. آبیاری منظم گیاه را فراموش نکنید.
بروملیا
همانند آناناس گل بروملیا نیز از خانواده آناناسیان است. این خانواده دارای برگ های رنگی هستند و معمولاً بصورت شاخه که با برگ احاطه شده رشد می کنند. در طی رشد سالانه شاخه های پیر جای خود را به شاخ های جوان می دهند. بروملیا محیط گرم را دوست دارد و هیچگاه نباید این گل در محیط سرد قرار بگیرد.
کراسولا
کراسولا بومی آفریقای جنوبی است این گیاه آب را در برگ های سبز خود ذخیره می کند به همین دلیل مانند ساکولنت ها در صورت کم آبی دوام بالایی دارد و اگر بیش از حد بی آبی بکشد به حالت خواب می رود. و در صورت دریافت آب کافی مجدداً شروع به رشد و نمو می کند. توجه کنید این گیاه دارای ریشه های کم عمق است در زمان جابه جایی و تعویض گلدان مواظب ریشه ها باشید که آسیب نبینند.
کالانکوئه
کالانکوئه نیز از دسته گیاهانی است که آب را در برگ های خود ذخیره می کند. برگ های پهن سبز و براق و گلهای کوچک به شکل زنگوله زیبایی و جذابیت خاصی برای کالانکوئه ایجاد نموده است. این گل در برابر خشکی هوا و نوسانات دما مقاومتی خوبی دارد.
نخل لیندا
لیندا یا نخل دم اسبی در کنار یک پنجره با نور ملایم از رشد و نمو خوبی برخوردار خواهد بود. دقت کنید آبیاری زیاد می تواند دلیل اصلی نابودی این گیاه باشد لیندا آب را در ساقه خود ذخیره می کند تا در مواقع بی آبی از آن تغذیه نماید پس آبیاری آن باید کم و منظم باشد.
اُرکیده فالانوپسیس
گل بسیار زیبای ارکیده که بومی کشورهای آسیای جنوب شرقی است در گونه های زیادی تکثیر و روانه بازار می شود. یکی از تفاوت های ارزنده این گیاه با سایر گیاهان طول عمر بالای گلهای آن است که می توانند تا چندین ماه دوام داشته باشند. رشد ارکیده در هوای گرم و مرطوب بسیار خوب است. آبیاری هفتگی آنها فراموش نشود. نور ملایم و غیر مستقیم خورشید برای ارکیده ها مناسب است.
فیلودندرون
صدها نمونه از فیلودندرون ها با برگ های بزرگ و سبز در غرب هند ، برزیل و مکزیک رشد می کنند. این گیاه نور کم را دوست دارد. یک نکته مهم اینکه این گیاه خشکی را بیشتر می پسندد تا خیسی زیاد بنابراین سعی کنید بیشتر از یکبار در هفته آن را آبیاری نکنید.
بگونیا
این شکوفه های زیبا و شاداب فقط نیاز به آبیاری گاه به گاه دارند و حتی در زمستان به آبیاری بسیار کمتری نیاز دارند. بگونیا در گونه های بسیار زیادی شناسائی شده در حدود 1795 گونه ولی روش نگهداری آنها مشابه است. نور کم و فیلتر شده آفتاب مناسب این گیاه است.
خرید بگونیا
مرجان مینیاتوری
مرجان در اصل بومی ماداگاسکار بوده و آبیاری بیشتر از نیاز را دوست ندارد و سریعاً در اثر آبیاری بیش از حد برگ ها و گل های خود را از دست می دهد. در سال یکبار گلدار می شود در زمان تیمار و نگهداری از مرجان مراقب آسیب ناشی از خارهای آن باشید که باعث بروز تورم در پوست خواهند شد.
کاکتوس کریسمس
یک کاکتوس خاص را به اتاق نشیمن خود اضافه کنید کاکتوس کریسمس در تعطیلات سال نوی میلادی در اوج سرما گل های بسیار زیبا و درخشانی را تقدیم شما می کند که واقعاً بی نظیر هستند. مراقب باشید برگ ها و گل های این گیاه بسیار حساس و شکننده هستند به آرامی گیاه را تیمار و نگهداری کنید.
خرید کاکتوس کریسمس
پتوس
پتوس گیاهی که می تواند در شرایط مناسب آپارتمان تا 3 متر رشد کند نیاز آن به نور کم و آبیاری نه چندان زیاد نگهداری از این گیاه را راحت و آسان نموده است. تکثیر سریع و آسان از طریق قلمه و ریشه دار کردن آن در آب بهترین روش برای ازدیاد پتوس است.
زامیفولیا
گیاه ZZ یا زامیفولیا بومی شرق آفریقاست اما این گیاه قادر است درهر شرایطی رشد و نمو کند. برخی آن را بعنوان پادشاه گیاهان مقاوم نامگذاری کرده اند. تشنگی ، نور کم و آبیاری بیشتر از حد نیاز قاتلان اصلی زامیفولیا هستند ساقه های این گیاه با برگ های سبز و براق می توانند تا سالها با طراوت بمانند.
سانسوریا طلایی
شمشیری ، یا زبان مادر شوهر گیاهی بسیار مقاوم است. این گیاه قادر است تا یکماه بدون آبیاری سبز و شاداب بماند. این گیاه بومی غرب آفریقاست و تا حدودی باعث تصفیه هوای اطراف نیز می شود.
شفلرا ابلق
این درختچه همیشه سبز ، همچنین بعنوان درخت چتر نیز شناخته می شود. این درختچه در شرایط مساعد می تواند تا 3.5 متر ارتفاع نیز رشد کند. برگ های آن کمی سمی هستند و باید مراقب کودکان خود باشید. رشد و نمو آن کند و آرام است.
دیفن باخیا ابلق
نور ملایم و فیلتر شده خورشید در پشت یک پنجره که با پرده پوشیده شده باعث رشد با طراوت و شاداب دیفن باخیا می شود. دقت کنید برگ های دیفن باخیا به شدت سمی هستند و اجازه ندهید کودکان نزدیک این گیاه شوند.
برگ عبایی
گیاهی که به نام آهن نیز شناخته می شود این نام را بدلیل مقاومت برگ عبایی در برابر نوسانات دما ، خشکی ، خاک بی کیفیت و آبیاری بدون برنامه بر روی این گیاه گذاشته اند. برگ های این گیاه تا 60 سانت رشد می کنند در صورت قرار دادن گیاه در محیط های کم نور و تاریک برگ ها بطور انفرادی به اطراف کج می شوند.
قبل
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا