دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

کسب و کار

آشنایی با 5 استراتژی بازاریابی که فروش و مشتریان شما را تا 18 برابر افزایش می‌دهد!

بازاریابی محدود به یک تکنیک و یک روش نیست و هزاران استراتژی در بازاریابی وجود دارد که سعی شده در بلاگ مهدی عراقی به بیشتر آن ها پرداخته شود اما ما در این مقاله قصد داریم 5 استراتژی عالی بازاریابی را برای شما بیان کنیم تا شما هم در فرایند بازاریابی از این تکنیک و نکات استفاده کنید.

استراتژی بازاریابی ۳۶۰ درجه

یک دید ۳۶۰ درجه نشان می‌دهد که شما هیچ شکافی در استراتژی خود برای مشتریان احتمالی ایجاد نمی‌کنید.

شما می‌توانید با ارسال ایمیل به مشتریان، ارسال محتوای شخصی مانند خبرنامه، برنامه ریزی محتوای اجتماعی و بهینه‌سازی SEO وب سایت خود برای رتبه‌بندی ارگانیک در صفحات نتایج موتورهای جستجو، همه این موارد حوزه استراتژی بازاریابی دیجیتال شما هستند. با این حال، اگر یکی از عناصر مهم را از دست بدهید، ممکن است امتیازات بالقوه با کیفیت را از دست بدهید.

نوشته های مشابه

رویکرد بازاریابی ۳۶۰ درجه ریشه در فلسفه بازاریابی جامع دارد و در حال حاضر یکی از متداول‌ترین رویکردها در بین مارک‌ها است. اما کمپین ۳۶۰ دقیقاً چیست و چگونه می‌توان آن را ایجاد کرد؟

بازاریابی ۳۶۰ درجه چیست؟

بازاریابی ۳۶۰ درجه یک ایده کاملاً خلاقانه برای همه عناصر آمیخته بازاریابی برند است که برای پیاده‌سازی استراتژی استراتژیک برند طراحی شده است.

به عبارت ساده، یک بازاریابی ۳۶۰ متمرکز بر انتقال یک پیام ثابت از طریق تمام عناصر آمیخته بازاریابی است. محصولات جدید روانه بازار می‌شوند یا مارک‌های محصول قدیمی تغییر کرده یا گسترش می‌یابند تا در استراتژی موقعیت‌یابی برنامه ریزی شده مناسب باشند.

این بازاریابی شامل یک رویکرد تبلیغاتی یکپارچه است که در آن از همه دستگاه‌های تبلیغاتی آنلاین، آفلاین و تلفن همراه به شیوه‌ای موثر برای انتقال پیام مشخص استفاده می‌شود.

  • از تمام نقاط تماس احتمالی به طور موثر استفاده می‌شود.
  • بسته‌بندی و ظاهر بصری نیز متناسب با استراتژی موقعیت‌یابی تغییر می‌کند.

محصولات متعلق به بازاریابی ۳۶۰ درجه معمولاً با قیمت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. با این حال، این بستگی به طعم نام تجاری دارد. علاوه بر این، دلیل ساده که جمعیت زیادی در بازار وجود دارد و شرکت باید به نحوی برجسته شود، در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا مارک‌ها در کمپین بازاریابی ۳۶۰ درجه سرمایه‌گذاری می‌کنند.

استراتژی بازاریابی بازگشتی

غول‌های تجاری و بازیکنان طاقچه محلی پول زیادی را برای ایجاد ارتباط با مشتری هزینه می‌کنند. اما چگونه تصمیم می‌گیرند که چه بودجه‌ای را اختصاص دهند؟ علاوه بر این، چگونه عملکرد بازاریابی را اندازه گیری می‌کنند؟

به همان اندازه که باید بدانید هنگام تنظیم بودجه بازاریابی از کجا شروع کنید، اندازه گیری بازده سرمایه‌گذاری بازاریابی شما، اگر نه بیشتر، مهم است.

بازاریابی برگشتی چیست؟

بازاریابی برگشتی روشی است برای تعیین ارزش مالی منتسب به مجموعه خاصی از ابتکارات بازاریابی، تقسیم بر بازاریابی سرمایه‌گذاری شده یا در معرض خطر آن مجموعه ابتکارات.

از این رو در بسیاری از شرکت‌ها به شکل گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا سطح بیشتری از کنترل و پیش بینی جریانات نقدی آینده را فراهم می‌کند.

به بهبود اثربخشی بازاریابی کمک می‌کند و یک رویکرد فرمولی برای پاسخگویی بازاریابی ارائه می‌دهد که به ایجاد اعتماد و درک با بخش‌های مالی کمک می‌کند.

استراتژی بازاریابی سبز

استراتژی بازاریابی سبز

ما اکنون بیش از هر زمان دیگری نگران مسائل زیست محیطی هستیم. آلودگی هوا، پلاستیک در اقیانوس‌ها، گرم شدن کره زمین و ضایعات غذایی همگی از جمله تهدیدهای اصلی هستند که ما را نگران کرده و به فکر مهربانی با کره زمین هستیم. میلیون‌ها نفر در حمایت از سلامت محیط زیست، خرید محصولات با مسئولیت اجتماعی را با وجود هزینه بالای آن‌ها آغاز کرده اند.

با درنظر گرفتن این روند، شرکت‌ها به یک استراتژی بازاریابی روی می‌آورند که به جذب چنین مصرف کنندگان، پرداختن به مسئولیت اجتماعی آن‌ها و در نتیجه تأثیر بر تصمیمات خرید آن‌ها، کمک می‌کند. انواع مختلفی از بازاریابی وجود دارد، اما این استراتژی به عنوان بازاریابی سبز شناخته می‌شود.

بازاریابی سبز چیست؟

رقابت در دنیای تجارت بسیار شدید است و در حال افزایش است. مصرف کننده مدرن هوشیار است و گزینه‌های بیشتری نسبت به قبل دارد. همچنین ساده‌تر است که در بسیاری از طاقچه‌ها وفاداری برند را کنار بگذارید.

همه اینها توضیح می‌دهد که چرا شرکت‌ها باید ایده‌های بازاریابی نوآورانه‌تری را کشف کنند. یکی از این موارد بازاریابی سبز است. این یک تاکتیک است که در بین مارک‌های آینده نگر رواج بیشتری پیدا کرده است. اگر نمی‌دانید بازاریابی سبز چیست، پس وقت آن است که بدانید. خوشبختانه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بخوانید.

پیشنهاد میکنم قبل از هر چیزی وارد بخش استراتژی های سایت مهدی عراقی شوید.

استراتژی بازاریابی بشارتی

در بازار شلوغی که به نظر می‌رسد ده‌ها شرکت کالاهای مشابه می‌فروشند، پیدا کردن شغلی که واقعاً خدمات نمونه‌ای را ارائه می‌دهد، خوشحال کننده است.

به اشتراک گذاشتن اکتشافات خرید با یک دوست مانند انتقال دانش پنهان است و فقط افراد مطلع می‌توانند در مزایای آن سهیم شوند.

تبدیل مشتری به تبلیغاتی برای تبلیغات یک رویای بازاریابی است. همانطور که شرکت‌ها رشد کرده و بی‌شخصیت‌تر شده‌اند، بازاریابان چالش‌های بیشتری را برای ایجاد ارتباط معنادار با مشتریان تجربه می‌کنند.

مصرف کنندگان می‌خواهند محصولاتی را از مشاغل مورد اعتماد خود خریداری کنند و اغلب برای توصیه به دوستان خود مراجعه می‌کنند. بازاریابی بشارتی به مشاغل کمک می‌کند تا شهرت خود را به دست آورند و از خدمات بسیار معتبر خود اطلاع‌رسانی کنند.

بازاریابی بشارتی چیست

بازاریابی بشارتی چیست؟

بازاریابی بشارتی بیشتر با عنوان بازاریابی دهان به دهان شناخته می‌شود و بر مشتریان متکی است تا پیام‌های بازاریابی را به دیگر مشتریان بالقوه منتقل کنند.

وقتی شخصی یک رستوران جدید را که دوست داشت، یک جفت کفش که بسیار راحت بود یا مکانیکی که خدمات صادقانه ارائه می‌دهد، توصیه می‌کند، به عنوان بشارت دهندگان مشتری عمل می‌کند.

چالش این است که مردم را متقاعد کنید که یک شرکت را به شیوه‌ای صادقانه و ارگانیک توصیه کنند. بدیهی است که هر شرکتی نمی‌تواند مشتریان خود را به بشارتی تبدیل کند.

بسیاری از شرکت‌ها خدمات متوسط یا قابل پیش بینی‌ای ارائه می‌دهند که آنقدر معمولی هستند که ارزش وقت گذاشتن و ذکر آن را برای دیگران ندارند.

به علاوه، هیچ راهی آسان برای تأثیرگذاری بر مکالمات مردم با دوستان خود وجود ندارد. یک مشتری می‌تواند تجربه شگفت‌انگیزی را در آرایشگاه ناخن تجربه کند، اما به دوستان خود اطلاع ندهد زیرا آن‌ها باید مسائل فوری‌تری را در نظر بگیرند.

متخصصان بازاریابی در حال توسعه استراتژی‌هایی هستند، تا دیگران را در مورد محصولات و خدمات خود به شیوه‌ای مثبت صحبت کنند.

این موارد شامل ایجاد جوامع آنلاین برای تعامل مشتریان، حمایت از رویدادهایی است که به تعیین نام تجاری به عنوان بخشی از شیوه زندگی کمک می‌کند.

هدف از هر استراتژی بازاریابی بشارتی این است که دریابد چگونه یک نام تجاری در زندگی مشتری منطبق است و تا آنجا که ممکن است مناسب است، هرچه یک برند به طور موثرتری نیازهای مشتری را برآورده کند، بیشتر احتمال دارد که آن را برای دوستان و خانواده ذکر کند.

استراتژی بازاریابی پنهان

یک روش غیرمستقیم برای بازاریابی اقلام وجود دارد که به عنوان بازاریابی پنهان شناخته می‌شود تا بر ایجاد سر و صدا بین مشتریان متمرکز شود بدون اینکه همه متوجه شوند که اقلام برای آن‌ها به بازار عرضه می‌شود.

این روش را می‌توان به طرق مختلف انجام داد، مانند ایجاد سر و صدا در بسترهای رسانه‌های اجتماعی که در آن افراد می‌توانند در مورد موضوعات، نظرات، بحث‌ها و برچسب‌ها، تعاملات مخاطبان زنده در تقویت رویدادها و بسیاری موارد دیگر بپردازند.

در نتیجه، مشتریان می‌توانند با جریان پیش بروند، سپس به طور پیش فرض علاقه زیادی به کالا پیدا کنند. همچنین، محیطی که در آن بازاریابی ایجاد می‌شود نقش مهمی در ایجاد حس کنجکاوی مردم در مورد محصولات خاص دارد، به دلیل ماهیت تبلیغات، همراه با موارد بازاریابی، به طور گسترده‌ای به عنوان بازاریابی چریکی یا مخفی در نظر گرفته می‌شود.

بازاریابی پنهان کاری چیست؟

بازاریابی پنهانی یا به عبارت دیگر، بازاریابی مزاحم به عنوان هرگونه استراتژی بازاریابی تبلیغ می‌شود که اقلامی را برای افراد تبلیغ می‌کند بدون آنکه بدانند در بازار به فروش می‌رسند.

بسیاری از تکنیک‌های بازاریابی پنهان وجود دارد که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها قرار دادن اقلام و بازاریابی مخفی است و می‌بینید که هدف بازاریابی پنهانی ایجاد فروش فوری و ایجاد هیجان و علاقه است که می‌تواند مشتریان شما را برای دریافت تبلیغات دیرتر بیشتر پذیرا کند.

توجه داشته باشید که بازاریابی پنهانی می‌تواند یکی از بزرگترین راه‌ها برای گسترش اقلام شما از طریق دهان به دهان باشد. اعداد و ارقام مربوط به دهان به دهان می‌تواند رویاهای تبلیغ کنندگان را به واقعیت تبدیل کند.

به عنوان مثال، کمپین بازاریابی تلفن و دوربین T۶۸i سونی اریکسون از بازیگرانی استفاده می‌کرد که نمایندگی شرکت را مخفیانه انجام می‌دادند، سپس به آن‌ها فرصتی داد تا با سایر مشتریان جدید ارتباط برقرار کنند و موارد را به طور واضح افزایش دهند. بنگاه‌های اقتصادی روش‌هایی را انتخاب می‌کنند که در مقایسه با تبلیغات سنتی چندان گران نیست.

قرار دادن اقلام می‌تواند محصولاتی خارج از زمینه تبلیغات داشته باشد، که به عنوان بخشی از چند شکل رسانه جمعی شناخته می‌شوند.

برخی از شرکت‌ها می‌توانند اقلام خود را در برنامه‌های تلویزیونی یا فیلم‌ها قرار دهند، سپس قراردادهای تأییدیه را با افراد مشهور ترتیب دهند تا اقلام تبلیغاتی دریافت کنند.

صرف نظر از نوع رویکرد خاصی که یک شرکت اتخاذ می‌کند، بازاریابی پنهان به عنوان یکی از کارآمدترین‌ها شناخته می‌شود که آگاهی از موارد جدیدی را که به طور گسترده تبلیغ نشده‌اند، افزایش می‌دهد.

فراموش نکنید برای آموزش بازاریابی می‌توانید به سایت مهدی عراقی بخش فوق مراجعه نمایید.


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

یک دیدگاه

  1. از این استراتژی ها استفاده می کنم چندتاش واقعاً توی افزایش فروشم تاثیر داشتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا