دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

راهنمای شغلیزندگیتو بسازموفقیت

افزایش تمرکز در محیط کار با 4 روش ساده

چگونه تمرکز خود را در محیط کار با روش های ساده افزایش دهیم

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که در محیط کار ذهن تان هزار جای مختلف رفته باشد؟ ایا به نظرتان رسیده که همه ابزاری که برای متصل نگه داشتن شما در محیط کار وجود دارد، دست به دست هم داده اند تا شما نتوانید تمرکز کنید؟ افزایش تمرکز نکته ای است که شما آن را گم کرده اید.

طبق آماری که به تازگی به دست آمده تقریبا نصف انسان ها حتی تمرکزشان از ماهی قرمز کم تر است! اما نشانه های زیادی وجود دارد که می گوید شما نسبت به آنچه هستید میتوانید موثرتر و کارامد تر باشید.  مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته است. بسیاری از مردم فکر میکنند چند وظیفه ای هستند. آن ها به جای اینکه همزمان روی چند کار به خوبی تمرکز داشته باشند و کارها را مرتبط با هم پیش ببرند، فکر میکنند برای هر کاری باید تمرکز جداگانه داشته باشند و هر کاری هم باید متمایز از کار دیگر انجام شود. این موضوع ناشی از نداشتن تمرکز بر روی کاری است که انجام می شود.

افزایش تمرکزاگر شما فرد “چند وظیفه ای”هستید، ممکن است به سختی بتوانید روی یک کار متمرکز شوید تا آن را کامل کنید. افرادی که روی یک کار تمرکز می کنند را “تک وظیفه” می نامند. با این کار شما از زمان خود نیز استفاده بهینه ای  می کنید. با افزایش تمرکز روی یک کار شما سرانجام نتیجه آن کار را میبینید. یانا وینشتاین، یکی از بنیان گذاران علم آموزشی، آزمون ساده اما قدرتمندی انجام داده است. او با این آزمایش خواست هزینه پریدن از کاری به کار دیگر را نشان دهد. این کار چند دقیقه وقت شما را خواهد گرفت و شامل سه مرحله ساده است. اما جوابی که می گیرید بسیار جالب خواهد بود. می خواهید آن را امتحان کنید؟ کارهای لیست شده در زیر را انجام دهید:

نوشته های مشابه
  • از 1 تا 26 بشمارید.
  • حروف الفبا را از الف تا ی بخوانید.
  • حالا بین هر دو حرف یک عدد بیاورید.الف-1-ب-2-پ-3-ت-4-…

تمام شد. حتما برای شما هم مرحله شماره 3 زمان بیشتری نسبت به مرحله 1 و 2 خواهد گرفت. اگر ذهن شما از ترکیب دو مرحله بسیار ساده دچار هراس و ترس می شود و نمی تواند آن را به خوبی پیش ببرد. تصور کنید چگونه ذهن شما می تواند به درستی چند کار را همزمان انجام دهد. کارهایی که برای انجام هر کدام از آن ها شاید یک روز وقت نیاز داشته باشید. علاوه بر این موارد هر کارافرینی می داند پله های موفقیت در هر سازمانی یک فرایند بلند مدت است که باید قدم به قدم طی شوند.

دنیای سریعی که ما در آن زندگی می کنیم، به نظر می رسد نیاز به تمرکز بیشتری دارد. تمرکز ما به صورت جسته گریخته و تقسیم بندی شده جوابگوی نیازهای ما نیست. افزایش تمرکز با حواس پرتی های ریز امکان پذیر نیست.

ما در مجله پروماگ 4 روش ساده برای افزایش تمرکز شما پیشنهاد می کنیم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بدانید: 

 کارهایی که کسب و کار شما را دچار شکست میکنند

موفقیت و مهارت های مورد نیاز آن 

افزایش تمرکز با مسدود کردن حواس پرتی ها

خاموش کردن اعلان های دستگاه های دیجیتال و بی صدا کردن گوشی همراه و تبلت یکی از راه های موثری است که می تواند کمک موثری در افزایش تمرکز و دور کردن حواس پرتی داشته باشد. اما اگر شما هم جزو افرادی هستید که بیشترین وقت خود را جلوی سیستم های کامپیوتری می گذرانید، باید بپذیریم که سیستم شما تنها چیزی است که شما با آن تفریح هم میتوانید بکنید. ذهن انسان همیشه در جستجوی اختراعات و ابداعات و اخبار جدید است. به همین دلیل هم هست ما همیشه در شبکه های اجتماعی هستیم و حتی زمانی که کاری انجام می دهیم دوست داریم به اخبار گوش بدهیم. این کار هیچ کمکی به افزایش تمرکز ما نخواهد کرد. بلکه تنها چیزی که برای ما به همراه دارد، حواس پرتی است.

جای تعجب نیست که ابزارهای زیادی وجود دارند که ما را از دست خودمان نجات دهند! برای خیلی ها فیسبوک یکی از سارقان وقت و تمرکز است. فید Eradicator افزونه ای هست که آن را روی کروم خودتان می توانید نصب کنید و یک شعار روی آن بنویسید. زمانی که بخواهید فیسبوک را باز کنید شعاری که برای خودتان نوشته اید، به شما نمایش داده می شود. و شما می توانید مانع ورود خودتان به فیسبوک شوید.

افزایش تمرکز با مطالعه در محیط کار

افزایش تمرکز با مطالعه کردن

افراد برجسته زیادی هستند که در سرتاسر دنیا با وجود تمام مشغله هایشان، روزی یک ساعت وقت برای مطالعه می گذارند. زمانی که شما برای مطالعه کردن متمرکز می شوید، همین کار باعث می شود مغز شما به تمرکز کردن عادت کند. با این کار ذهن و مغز خود را برای افزایش تمرکز تمرین می دهید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که مطالعه روی آیپد یا تبلت شاید برای راحتی کار شما خوب باشد. اما بهتر است بدانید مطالعه روی تبلت و آیپد نه تنها بر افزایش تمرکز تاثیر نداشته، بلکه حواس پرتی بیشتری برای شما به همراه دارد. بهتر است کتاب را در نسخه چاپی مطالعه کنید.

افزایش تمرکز با ورزش کردن

افزایش تمرکز با ورزش کردن

ممکن است کمی از شنیدن این مورد تعجب کنید. ولی ورزش فیزیکی دارای مزایای متعددی برای ذهن و بدن شما است. چیزی که وجود دارد این است که این شوک ها آنی و لحطه ای هستند. اما تاثیر بالقوه ای بر ذهن شما خواهند گذاشت. وندی سوزوکی استاد علوم اعصاب دانشگاه نیویورک در گفتگوی اخیر خود عنوان کرده است:

یک ورزش بسیار ساده می تواند توانایی شما را برای تغییر و تمرکز بر روی یک موضوع بهبود ببخشد و این کار حداقل برای دو ساعت پایدار خواهد بود.

اثرات تمرینات و ورزش های طولانی روی افزایش تمرکز بیشتر از این هم خواهد بود. سوزوکی نتیجه یافته های خود را در آزمایشات متعدد به این صورت بیان می کند: شایع ترین یافته در مطالعات علوم اعصاب، با توجه به اثرات طولانی مدت، بهبود عملکرد تمرکز و توجه است.

افزایش تمرکز با میدیتیشن

افزایش تمرکز با تمرینات ذهنی

افزایش طول عمر ذهن با مدیتیشن یا ذهن آگاهی و مزایای آن در افزایش بهره وری ذهن انسان را امروزه نمی توان نادیده گرفت. این افزایش بهره وری توجه افراد و سازمان های زیادی را به خود جلب کرده است. چون افراد و سازمان ها با فشارهای زیادی روبرو هستند و عملکرد کلی آن ها تحت تاثیر این موضوعات قرار گرفته است. اپل، نایک و گوکل سه شرکتی هستند که در حال حاضر ذهن آگاهی را به کارکنان خود ارائه می دهند.

در نهایت می توانیم بگوییم راهکارهای کلیدی برای افزایش تمرکز شما وجود دارد. اولین و مهم ترین قدم برای این کار، اسوده کردن ذهن از دغدغه ها و روزمرگی ها است. با کاهش حواس پرتی ها شما بیشتر روی کار اصلی خودتان متمرکز می شوید و نتیجه مطلوب تری از کارتان بدست می آورید.

از اینکه تا انتهای یکی دیگر از مقالات پروماگ همراه بوده اید سپاسگزاریم.

منبع: Entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا