دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

موفقیت

مهارت های مورد نیاز موفقیت در زندگی را می دانید ؟ می دانید از زندگی خود چه می خواهید ؟

مسیر موفقیت مد نظر شما چیست ؟ از زندگی خود چه می خواهید ؟ بدنبال چه کاری هستید ؟ آیا مهارت های مورد نیاز موفقیت در زندگی را می دانید ؟
پاسخ اکثر مردم در جواب این پرسش ها مشخص است "نمی دانم".
بدترین چیز در دنیا اینست، که ندانیم از زندگی چه می خواهیم و در طول زندگی خود چه کاری می خواهیم انجام دهیم. در واقع چشم اندازی برای زندگی خود نداشته باشیم.
اکثر ما انسانها وقتی به این موضوع فکر می کنیم دچار ترس و هراس می شویم و ناخوداگاه می گوییم خدایا زندگی من چگونه خواهد شد. بخصوص وقتی که می بینیم دوستان و یا همکاران نزدیک ما در زندگی خود موفق هستند، در این زمان اعتماد به نفسمان به شدت کاهش می یابد و یک ضعف عدم اطمینان ما را فرا می گیرد.
اما حقیقت این است که هیچ کس واقعاً بطور قطع نمی داند از زندگی خود چه می خواهد و پاسخ بسیاری از سوالات زندگی واقعاً "نمی دانم" است.
اما راهکار چیست ؟

شک و تردید

شما فردا می توانید به یکباره سرمایه دار شوید. می توانید ارزش سهام خود را در بازار بورس 50  درصد افزایش دهید. می توانید بر روی آتش راه بروید.

ما انسانها باید درک کنیم و بپذیریم که پاسخ بسیاری از سوالات زندگی را نداریم.

آیا من تا فردا سالم خواهم ماند ؟ آیا فردا زلزله می شود ؟ آیا کسب و کار من رونق پیدا می کند ؟ 

نوشته های مشابه

هیچ کس نمی داند.

باور کنید زیبایی زندگی به همین است. الینور رزولت خوب می گوید :

اگر زندگی قابل پیش بینی باشد، زندگی کردن متوقف می شود و دیگر جذاب نخواهد بود. 

مقصد خود را پیدا کنید و در جهت آن قرار بگیرید

من سالها پیش در مورد نوشتن و چگونگی ساخت وب سایت مطالعه کرده بودم. اما فکر نمی کردم که روزی از این دانش برای ایجاد وبلاگ و وب سایت خودم استفاده کنم.

صادقانه بگویم، نمی دانستم واقعاً چه می خواهم. من فقط می دانستم که باید در مسیر درست قرار بگیرم، مسیر و کاری که از آن لذت ببرم.

بنابراین از نظر من مهم نیست بطور دقیق بدانید که از زندگی خود چه می خواهید، مردم تغییر می کنند، اقتصاد کشورها تغییر می کند و حتی دور از واقعیت است که کسی به شدت ادعا کند “که من می دانم از زندگی چه می خواهم”!

تنها چیزی که هر انسان نیاز دارد یک مسیر است که در آن چشم انداز جایی که می خواهد برسد مشخص باشد.

ببینید لازم نیست که شما مقصد دقیق خود را بدانید. تعداد کمی از انسانها می گویند که همیشه می دانستند که چه می خواهند و مقصد آنها کجاست. البته درستی این حرف بطور حتم مشخص نیست.

اما اکثر مردم از روز اول نمی دانند چه می خواهند و یا اینکه چه کاری باید انجام دهند در طول زندگی یاد می گیرند که چه کارهایی برای رسیدن به موفقیت باید انجام دهند و مسیر خود برای رسیدن به مقصدشان را پیدا می کنند و در طول زمان رشد می کنند.

اگر قادر نیستید که مسیر زندگی خود را پیدا کنید و نمی توانید در این خصوص تصمیم بگیرید. بهتر است ابتدا هدف اصلی زندگی خود را بر روی پیدا کردن مقصدی که در آینده می خواهید به آن برسید متمرکز کنید. در این مورد بخوبی فکر کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را حتماً مطالعه کنید : آیا برای کسب موفقیت باید همه چیز را فدا کرد ؟

جی آبراهام در کتاب خود به نام از هر چیزی که دارید هر چیزی را که می توانید بدست آورید می گوید :

اولویت اول شما اینست که هر آنچه از زندگی می خواهید را شناسایی کنید، سپس برای رسیدن به آنها مسیری را برای خودتان مشخص کنید.

هیچ چیز غم انگیزتر از دیدن کسی نیست که در سن هفتاد و پنج و یا هشتاد سالگی به ناراحتی به پشت سر خود نگاه کند و بگوید در زندگی اشتباه کرده و مسیر درستی را برای زندگی خود انتخاب نکرده است.

می بینید او هرگز نمی گوید که حتماً باید بدانید از زندگی چه می خواهید. در عوض باید بدانیم که به کجا می خواهیم برسیم و از زندگی چه می خواهیم.

تنها پاسخ صحیح برای موفقیت یافتن مسیر درست و قرارگرفتن در جهت آن برای رسیدن به مقصدی که آن را مشخص کرده ایم است.

بهبود مهارت های عمومی

در حالی که همه چیز را فهمیدید و مقصد و مسیر خود را مشخص نموده اید وقتتان را صرف تماشای تلویزیون و تفریحات بیخودی نکنید از وقت خود به نحو احسن استفاده کنید.

مهارت هایی را یاد بگیرید و یا آنها را بهبود دهید که می توانید به آنها تکیه کنید و در آینده باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهند شد.

در اینجا هفت مورد از آنها را توضیح می دهم که جزء عمومی ترین مهارت ها هستند و هر انسانی باید برای داشتن اعتماد به نفس بالا آنها را فرا بگیرد :

مهارت,زندگی,توانایی,موفقیت

اراده و تادیب نفس

تنبلی را کنار بگذارید، افکار منفی و عادات منفی را از خود دور کنید. انرژی خودتان را بر روی یک هدف متمرکز کنید و با سخت کوشی و پشتکار تا محقق گشتن آن از پای نایستید. خواهید دید که با تقویت قوای اراده و تادیب نفس کنترل زندگی را براحتی بدست می گیرید و به آرامش خاطر می رسید.

مهارت,زندگی,توانایی,موفقیت

اثربخشی فردی

یاد بگیرید که چگونه در طول 16 تا 18 ساعت بیداری می توانید نتایج بیشتر و بهتری بدست آورید. انجام کارهای بیشتر با نتایج و اثربخشی پایین و یا انجام چندکار مهم با نتایج و اثربخشی بالا.

مهارت,زندگی,توانایی,موفقیت

ارتباطات

همه ی ما فکر می کنیم که می توانیم براحتی با دیگران ارتباط برقرار کنیم خود را بعنوان یک شخص با روابط عمومی بالا تلقی می کنیم. ولی در واقع همه در اشتباه هستیم ارتباطات و روابط عمومی یک هنر و علم است که نیازمند فراگیری و تقویت هستند.

مهارت,زندگی,توانایی,موفقیت

مذاکره

ما انسانها همیشه در حال مذاکره هستیم با همسر ، فرزند ، معلم مدرسه ، دوستان و همکاران و غیره ... باید یاد بگیریم که چگونه از راه مذاکره کردن می توانیم بهترین نتایج را به نفع خودمان بدست آوریم.

مهارت,زندگی,توانایی,موفقیت

متقاعد سازی

یادبگیرید که چگونه می توانید با تاثیر بر دیگران از راه های اخلاقی به اهداف خود برسید.

مهارت,زندگی,توانایی,موفقیت

انعطاف پذیری

یادبگیرید که چگونه در برابر چالش ها و مشکلات منعطف باشید و تسلیم نشوید. قطعاً کارهای بزرگ مشکلات بزرگ بر سر راه دارند شجاعانه با آنها مواجه شوید.

مهارت,زندگی,توانایی,موفقیت

قوای جسمانی و استقامت

عقل سالم در بدن سالم است. به وضعیت جسمانی و فیزیکی خود اهمیت دهید با تمرینات ورزشی قوای جسمانی خود را افزایش دهید و سعی کنید وزن متعادل خود را حفظ کنید.

برای انجام بهتر بهبود و تقویت این مهارت ها یکی که مورد علاقه شماست را انتخاب کنید در آن رشد کنید و سپس مهارت بعدی را شروع کنید و این روند را ادامه دهید.

این مهارت ها برای یک عمر شما را همراهی خواهند کرد و با تکیه بر آنها می توانید با اطمینان به سمت اهداف خود حرکت کنید. فراموش نکنید انسان باید در تمام لحظات زندگی در حال یادگیری باشد و هیچگاه نیاز ما به دانش و فراگیری آن بر طرف نمی شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را حتماً مطالعه کنید : 8 راهکار سریع برای کسب موفقیت در کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا