دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

تجهیزات منزل

چطور از افزایش هزینه تعمیر آسانسور پیشگیری کنیم؟

این راهنمای ساده، راه حل های انجام  پذیری را برای افراد عادی فراهم می آورد که با پیروی از آنها میتوان از بروز مشکل جلوگیری کرده و از آسانسورهای حرفه ای محصولات نگهداری کرد.

همه ما درباره مشکل “گیر کردن در آسانسور” داستان هایی شنیده ایم. شما و دوستتان در یک آسانسور هستید که ناگهان این آسانسور توقف می کند، اینجاست که شما در یک سناریوی کابوس وارانه گرفتار می شوید. اما، بیشتر مشکلات مربوط به آسانسور با گیر کردن افراد در آن خاتمه نمی یابد. در واقع، ممکن است همین حالا آسانسور تان مشکلاتی داشته باشد که شما از آنها خبر ندارید. مگر آن که دستگاهی خاص داشته باشید که تمام مشکلات را آشکار نماید. بیشتر مشکلات آسانسورها کوچک است، اما می توانند خیلی زود بزرگ و بزرگتر شوند.

امروز، میخواهیم راهکارهای ساده ای برای مراقبت از آسانسورهایتان ارائه کنیم، که برای صاحبان و یا مدیران ساختمان طراحی شده اند. با پیروی از این نکات کمکتان می کنیم آسانسور خود را در بهترین حالت نگاه داشته، و در هنگام وجود مشکل از آن باخبر شوید.

نوشته های مشابه

ممکن است این مراحل ساده به نظر بیایند، اما باید به یاد داشته باشید که هر مشکلی در آسانسور پر اهمیت می باشد، خصوصا اگر به عملکرد و هدف آن خدشه وارد کند.

شدیدا پیشنهاد می کنیم هر فرد صاحب آسانسوری به همراه برنامه مراقبت همیشگی خود، این موارد را نیز انجام دهد.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید هزینه سرویس و تعمیر آسانسور را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال تعمیرکار آسانسور در تهران باشید می‌توانید درخواست تعمیر آسانسور ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

لیستی از تعمیرات انجام شده تهیه کنید

داشتن لیستی از تمام تعمیرات انجام شده برای آسانسور، کمکتان می کند ضعف موجود را سریعا شناسایی کرده و در صورت رخ دادن دوباره همان مشکلات، با در دست داشتن اطلاعات چگونگی تعمیر می توانید سریع وارد عمل شده و آسانسور خود را تعمیر کنید تا از مشکلات بعدی و زیاد شدن هزینه ها جلوگیری نمایید. با استفاده از این فهرست، می توانید ضعف های قابل تعمیر مانند ازدحام یا مسائل قدرتی آسانسور را تعمیر کنید. دیگر مزیت داشتن فهرست تعمیرات این است که می توانید آن را به تعمیرکاران دیگر نشان دهید تا از وضع دستگاه تان باخبر شوند.

با داشتن اطلاعات آماده، می توانید اطمینان خود از آسانسور را نیز بالا ببرید.

بازرسی روزانه انجام دهید

نیازی نیست که این کار بیش از حد پیچیده باشد. در واقع، پیشنهاد می کنیم بیشتر کارهای مراقبت از آسانسور را بر عهده افراد متخصص قرار دهید. باید اطمینان حاصل کنید که آسیب داخلی وجود نداشته باشد و عملکرد دکمه ها خوب و درست باشد. این بررسی های ساده می توانند تاثیر زیادی داشته باشند. اگر مشکل کوچکی را متوجه نشوید، ممکن است باعث شود هزینه زیادی را متحمل شوید و یا جان سرنشینان را در معرض خطر قرار دهد.

اگر این مشکلات به طور مکرر یا در دوره ای خاص تکرار شدند، پیشنهاد می کنیم از مراقبت های خانگی ما استفاده نمایید

درب های آسانسور را هر چند وقت یک بار بررسی کنید

 آیا می دانستید که بیش از ۷۰ درصد تماس های تلفنی اضطراری به دلیل مشکلات مربوط به درب ها هستند؟ بررسی متناوب درب ها برای دانستن تراز بودن آن ها و تمیز بودن روکش آن ها می تواند به کارکرد درست آسانسورتان کمک کند.

یکی از نشانه های تراز نبودن درب های آسانسور، وجود خراش روی آن می باشد این موضوع به دلیل کشیده شدن پانل در امتداد آن رخ می دهد.

امتحان کردن درب ها به طور منظم کاری ضروری است، چرا که درب های غیر تراز موجب به وجود آمدن شکستگی ها، هزینه های بالا، و حتی گرفتار شدن در آسانسور می شوند. اگر نشانه هایی از تراز نبودن درب آسانسور خود مشاهده کردید، باید با تکنسین تعمیر آسانسور خود تماس بگیرید.

تا زمانی که روش درست را یاد نگرفته اید، تمیز کاری نکنید

ضروری است که تا وقتی با شرکت تعمیراتی آسانسور خود مشورت نکرده اید، دست به تمیزکاری آسانسور نبرید. تمیز کننده های صنعتی می توانند به فضای داخلی آسانسور آسیب زده و حتی با آسیب زدن به قسمت های حساس، مکانیزم های درونی آن را نیز مختل کنند. شرکت تعمیراتی شما روش صحیح تمیزکاری آسانسور را به شما آموزش خواهد داد. پس از آن که روش صحیح این کار را یاد گرفتید، می توانید در صورت نیاز آسانسور خود را تمیز نمایید.

قبل از وارد عمل شدن، با شرکت تعمیرکاری خود تماس حاصل فرمایید

چه بخواهید برای تست یادآوری آتش آماده شوید، و یا لوله ای کوچک زیر آسانسور را تعمیر کنید در هر صورت ابتدا قبل از هر کاری با شرکت تعمیراتی خود تماس بگیرد. در هنگام تست یادآوری (که قطعا آسانسور هم بخشی از آن خواهد بود) باید توجه داشته باشید که محدودیت وزنی نقض نشود. در صورت وجود نشتی آب باید بدانید که یک نشتی کوچک از آن چه فکر می کنید زیان بار تر می باشد.

هوشمندانه است که هر زمان نمی دانید چه کنید، با شرکت تعمیراتی خود تماس بگیرید. این کار کمکتان می کند به خود یا سرنشینان تان آسیب وارد نشود و از میزان هزینه های تعمیرتان نیز می کاهد. در بسیاری از مواد می توانید از وجود قبض های تعمیر آسانسور جلوگیری کنید.

از مشکلات آگاه باشید

در صورتی در حالی که داشتن فهرستی از تعمیرات باعث می شود شما و شرکت تعمیراتی تان تمام مشکلات آسانسور خود باخبر شوید، اما آگاه بودن از مشکلات کوچک راهی بسیار خوب برای پیدا کردن مشکلات بزرگتر می باشد. شنیدن صدایی عجیب، کندتر انتقال، یا حتی سریع تر شدن انتقال، تمامی این مسائل می توانند کمک کنند شرکت تعمیراتی تان مشکلات بحرانی را راحت تر پیدا کند.

در آسانسور خود تغییرات تصادفی و ناگهانی انجام ندهید

قبل از آن که تصمیم بگیرید روکش آسانسور را تغییر دهید یا دکمه ای را تعویض کنید، صبر کنید! لطفا این کار را نکنید! در عوض، با شرکت تعمیراتی آسانسور خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید این کار به آسانسور تان آسیبی وارد نمی کند. به یاد داشته باشید، کار شرکت تعمیراتی شما این است که به هر قیمتی امنیت آسانسور تان را فراهم آورد. آن ها همیشه درباره نحوه انجام تغییرات توصیه های درستی به شما خواهند داد.

مراقبت از آسانسور خود را بر عهده حرفه ای ها بگذارید

در آخر، ضروری است که در صورت وجود مشکلات کوچک و بزرگ از شرکت تعمیراتی خود کمک بخواهید. همانطور که در قرارداد خدمات آسانسور شما ذکر شده، شرکت تعمیراتی باید طبق برنامه ای مشخص مراقبت های آسانسورتان را انجام دهد. در حالی که این ملاقات ها به ماندگاری آسانسور شما کمک می کنند، اما باید قبل از هر بار ملاقات تماس حاصل شود.

اگر متوجه صداهای عجیبی، سرعت کم یا زیاد، تراز نبودن درب ها، گیر کردن دکمه ها یا هر مشکل دیگری شدید، با شرکت تعمیراتی خود تماس حاصل فرمایید.

در آسانسورها، مشکلات کوچک می توانند به فاجعه ختم شوند و ملاقات های ضروری شرکت تعمیراتی هزینه زیادی نخواهند داشت. بنابراین آماده شوید که در صورت وجود هرگونه مشکل، تلفن را برداشته و با شرکت تعمیراتی خود تماس بگیرید.

نتیجه

داشتن یا سوار شدن در آسانسور، نباید تجربه ترسناکی باشد. با توجه به جزئیات کوچک و انجام مراقبت های منظم می توانید آسانسور خود را در شرایط مناسب قرار دهید.

دانستن سوابق دقیق تعمیرات و مشکلات کوچک می تواند شما را آماده کرده و شرکت تعمیراتی تان را مطلع سازد. دقت کنید که بدون مشورت با شرکت تعمیراتی خود، هیچگونه تغییری در آسانسور ایجاد نکنید و همیشه از روش های صحیح تمیز کاری آسانسور استفاده کنید.


بیشتر مطالعه کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا