دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

سلامت

روش های رفع سرگیجه و سردرد به هنگام استفاده از عینک

بسیاری از افراد به هنگام استفاده از عینک در چند روز اول با سردرد و سرگیجه شدید مواجه می‌شوند؛ اما با گذشت زمان این موضوع برطرف شده و به قولی به عینک عادت خواهند کرد‌. چگونه سردرد و سرگیجه هنگام استفاده از عینک را رفع کنیم؟ آیا نوع عینک در میزان سردرد و سرگیجه ای که ایجاد می‌شود نقش دارد؟ عوامل موثر در ایجاد سردرد و سرگیجه ناشی از عینک چیست؟

چه عواملی باعث ایجاد سردرد ناشی از عینک می شود؟

از مهم ترین عوامل که باعث ایجاد سردرد بعد از استفاده از عینک می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کشیدگی ماهیچه ‌های چشمی

چشم شما شش عضله دارد که به هنگام استفاده از عینک و نگاه کردن به عدسی جدید تلاش می‌کنند تا با شرایط خود را وفق دهند. برای همین باعث کشیدگی عضلات چشم می‌شود و در نتیجه سرگیجه و سردرد را به همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

فرم عینک جدید و سردرد

گاهی اوقات قاب عینک جدید به پشت گوش و بینی فشار وارد می‌کند و خود دلیلی برای سردرد فرد می‌شود. به همین علت انتخاب فرمی که برای صورت شما مناسب است بهترین گزینه برای رفع سردرد و سرگیجه ناشی از استفاده از عینک جدید خواهد بود.

تشخیص نادرست نمره چشم

اگر به مرکز چشم پزشکی نامعتبر مراجعه کنید، ممکن است نمره چشم شما را درست تشخیص ندهند و عینکی که شما باید برای چشم‌های خود استفاده کنید با نمره چشم شما هماهنگ نباشد که در نتیجه آن دچار سرگیجه و سردرد و گاهی اوقات حالت تهوع خواهید شد.

چگونه از شر سردرد و سرگیجه های ناشی از عینک فرار کنیم؟

در بسیاری از مواقع افراد به علت سرگیجه و سردردهای ناشی از استفاده عینک جدید، برای همیشه عینک را کنار می‌گذارند و با گذشت زمان نمره چشم آنها افزایش می‌یابد. برای همین به دنبال پیدا کردن راهی برای رفع این سرگیجه‌ها خواهند بود که به شرح زیر هستند.

هرگز از عینک افراد دیگر و عینک‌ های قبلی استفاده نکنید!

گاهی اوقات هنگامی که نمره چشم افراد افزایش می‌یابد و مجبور می‌شوند که از عینک جدید استفاده کنند، به علت سردرد و سرگیجه ای که دارند به سراغ عینک های قبلی خود می‌روند؛ اما باید به چشم خود فرصت عادت کردن بدهند.

فرصت استراحت کافی به چشم ها

عضلات چشم نیز مانند سایر عضلات بدن نیازمند استراحت‌ هستند. در طول روز به هنگام استفاده از عینک حتما چند دقیقه عینک‌ها را برداشته و به چشم‌ها استراحت دهید. همچنین استفاده از کمپرس یخ برای کاهش سردرد و عوارض عینک جدید استفاده کنید.

چشم پزشک

از عینک با شیشه بلوکات استفاده کنید

اگر شما مجبور هستید که در طول شبانه روز بیشتر از ۲ ساعت به صفحه گوشی، لپ تاپ و… نگاه کنید؛ و در معرض نور آب هستید مشکل سرگیجه شما تنها با خريد عدسی بلوکات برطرف می‌شود.

مراجعه به چشم پزشک

اگر میزان سردرد و سرگیجه شما بیش از حد اندازه شد باید به چشم پزشک مراجعه کنید؛ و اپتومتریست برای شما داروهای مسکن تجویز خواهد کرد که درد شما را التیام بخشد.

نکات مهم در ارتباط با خرید عینک

نکات مهم در ارتباط با خرید عینک

پاسخ به سوالات زیر می‌تواند در انتخاب یک عینک خوب و در نتیجه رفع سرگیجه های ناشی از عینک جدید به شما کمک کند.

در طول روز چند ساعت از عینک استفاده می‌کنید؟

افرادی که زمان کمتری از عینک استفاده می‌کنند، بدون شک به دنبال خرید عینک طبی ارزان قیمت هستند؛ اما عینک باید از کیفیت کافی نیز برخوردار باشد. پس اگر می‌خواهید برای مدت زمان کم از عینک استفاده کنید باید عینکی با هزینه کم؛ اما کیفیت خوب را برگزینید. اگر در استان مازندران هستید ‌می‌توانید بصورت حضوری برای خرید عینک در ساری به روشنا اپتیک مراجعه نمایید و یا بصورت آنلاین از وبسایت رسمی روشنا اپتیک به آدرس اینترنتی https://roshanaoptic.com/  خرید نمایید.

چقدر به زیبایی و شیک بودن عینک اهمیت می‌دهید؟

شما از عینک به عنوان یک وسیله پوششی نیز استفاده می‌کنید؛ به همین علت عینک باید علاوه بر استاندارد بودن با فرم صورت شما نیز هماهنگ باشد.

کلام پایانی

هنگامی که از عینک جدید استفاده می‌کنید چشم های شما ممکن است در روزهای اول اذیت شوند و با سرگیجه و سردرد همراه باشند. گاهی اوقات که شرایط حادتر می‌شود این علائم با حالت تهوع نیز همراه خواهد بود؛ اما اگر شما عینکی مناسب شماره چشم خود را استفاده کنید و به چشم های خود به هنگام استفاده از عینک، استراحت دهید با گذشت زمان سردرد و سرگیجه شما نیز بهبود می‌یابند.

مرکز اپتومتری روشنا اپتیک به عنوان مرکزی معتبر در استان مازندران به ارائه خدمات اپتومتری می‌پردازد. همچنین شما می‌توانید برای خريد عینک طبی در ساری به این مرکز مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا