دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

حیوانات خانگی

ویژگی های شخصیتی سگ پاپیلون

نژاد سگ پاپیلون از اسپانیل های اسباب بازی است که اغلب در نقاشی های استادان قدیمی، از قرن شانزدهم به تصویر کشیده شده است. آنها رقبای بسیار فعال و فوق العاده ای در چابکی و اطاعت هستند. غذای سگ رویال کنین یکی از بهترین غذا ها برای نگهداری درست و اصولی از سلامتی این نژاد از سگ است.

اینها سگ های اصیل هستند، ممکن است آنها را در پناهگاه ها یا گروه های نجات پیدا کنید. به یاد داشته باشید که بپذیرید!

شخصیت درخشان این نژاد باعث می شود این سگ ها مورد علاقه همه کسانی باشد که آنها را ملاقات می کنند. اگرچه ممکن است پاپیلون‌ها را سگ‌های دامان بدانید، اما این سگ‌ها فعال و بازیگوش هستند و از اینکه تمام روز روی کاناپه با شما بخوابند راضی نخواهند بود.

نوشته های مشابه

 با این حال، آنها عاشق همنشینی هستند و همیشه سعی می کنند در جایی که صاحبانشان هستند باشند. اگر برای ساعات طولانی از روز از خانه دور هستید، این نژاد برای شما مناسب نیست. نیازهای نژاد را برآورده کنید، و یک همراه دوست داشتنی خواهید داشت که نمی خواهد کنار شما را ترک کند.

لیپاپیلون، که نام آن از کلمه فرانسوی پروانه گرفته شده است، پرتره ای است که زنده شده است، بازنمایی مدرن از اسپانیل های کوچک که اغلب در نقاشی های قرن های گذشته دیده می شود. اسپانیل کوتوله، همانطور که زمانی او را می‌شناختند، در طول سال‌ها تا حدودی از نظر ظاهری تغییر کرده است، اما او همچنان همان همراه فوق‌العاده‌ای است که سال‌ها پیش دامان خانم‌ها و پادشاهان را زیبا کرده بود.

پاپیلون پرانرژی است. او عاشق بودن با مردم است و سگی شاد است که همه را آزادانه می بوسد. اندازه کوچک پاپیلون باعث می‌شود که او به راحتی بتوان آن را در دست گرفت و کت او در عین حال که فراوان است، مراقبت از آن آسان است و بیش از حد ریزش نمی‌کند.

سطح انرژی او از متوسط ​​تا شدید متغیر است و اگر می‌خواهید در ورزش‌های سگ مانند چابکی یا رالی شرکت کنید، بسیار قابل تمرین است. پاپیلون ها همچنین رقبای عالی در حلقه اطاعت هستند و نژاد اسباب بازی شماره یک در رقابت اطاعت هستند دارندگان پاپیلون باید در کلاس اطاعت شرکت کنند تا مطمئن شوند که همراهان جذاب خود را خراب نمی کنند. اگر به موقع نشان داده نشود که چنین رفتاری قابل تحمل نخواهد بود، پاپیلون ها می توانند یک رگه سرسخت ایجاد کنند. از طرفی، اراده آنها برای راضی کردن و میل به موفقیت آنها را در یادگیری ترفندها یا هر چیز دیگری که یک فرد خلاق می تواند به آنها یاد دهد، خوب می کند. پاپیلون ها حتی می توانند کشیدن یک گاری کوچک را بیاموزند و با افتخار آن را در رژه می کشند.

اگر پاپیلون ها در سنین پایین معرفی شوند با سایر حیوانات خانگی از جمله گربه ها به خوبی کنار می آیند. پاپیلون نترس اغلب سگ‌هایی را که خیلی بزرگ‌تر از او هستند هدایت می‌کند و ممکن است مشکلاتی ایجاد کند یا نکند. این غیر معمول نیست که کوچکترین سگ مسئول باشد.

پاپیلون ها کودکان را دوست دارند، اما ترکیب یک سگ کوچک و یک کودک خردسال می تواند دستور العملی برای فاجعه باشد. یک پاپیون ممکن است از دستان کودک بپرد و به خود آسیب برساند، اگر او به درستی در دست گرفته نشود، و در صورت بدرفتاری با او در دفاع از خود دریغ نخواهد کرد. فرقی نمی‌کند که چه نژادی باشند، سگ‌ها و بچه‌ها همیشه وقتی با هم هستند باید تحت نظارت باشند.

این یک نژاد طولانی مدت است. معمول است که پاپیلون ها تا سنین نوجوانی خود به خوبی زندگی می کنند، و اگر قصد خرید آن را دارید، باید آن را در نظر بگیرید. سگ تا سالهای آینده عضوی از خانواده شما خواهد بود.

نکات برجسته

پاپیلون ها در محیط هایی که زمان کمی برای سگ وجود دارد خوب عمل نمی کنند. آنها انتخاب خواهند کرد که هرگز از همراهان انسانی خود جدا نشوند.

توله سگ ها شکننده هستند و ممکن است در اثر بازی خشن و غلتیدن آسیب ببینند. آنها برای خانواده هایی با فرزندان بسیار کوچک مناسب نیستند.

پاپیلون ها از جمله نژادهای حساس به بیهوشی هستند. این را هنگام برنامه ریزی هر عمل جراحی در نظر داشته باشید.

تاریخ

پاپیلون در پرتره های مربوط به قرن شانزدهم به تصویر کشیده شد، که گواهی بر سن و قدرت ماندگاری این نژاد است. روبنس، واتو، بوچر، ون دایک، رامبراند و فراگونارد همگی آنها را در آثار هنری مختلف به تصویر کشیدند، که معمولاً معشوقه‌های دلچسب خود را همراهی می‌کردند. اسپانیل های کوچک همراهان مورد علاقه خانم های دربار در سراسر اروپا بودند. بازرگانان آنها را در سبدهایی روی قاطرها از طریق فرانسه، ایتالیا و اسپانیا حمل می کردند.

اسباب‌بازی‌های اسباب‌بازی اولیه که پاپیلون از آن‌ها نشأت می‌گرفت، گوش‌های قطره‌ای داشتند، اما در دربار قرن هفدهم لویی چهاردهم، یک اسپانیل کوچک با گوش‌های عمودی ساخته شد و به دلیل شباهتش به پروانه، پاپیلون نام گرفت.

شخصیت

Papillon شاد، هوشیار و دوستانه است. او هرگز نباید خجالتی و پرخاشگر باشد. با این حال، این یک سگ کوچولو است که دارای سطح فعالیت متوسط ​​تا شدید است. او بسیار باهوش و بسیار آموزش پذیر است و بهتر است به عنوان یک انجام دهنده توصیف شود، نه یک نوازش کننده.

خلق و خوی تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله وراثت، تربیت و اجتماعی شدن قرار می گیرد. توله سگ هایی با خلق و خوی خوب کنجکاو و بازیگوش هستند و مایل به نزدیک شدن به مردم و نگه داشتن آنها هستند. توله سگ وسط جاده را انتخاب کنید، نه توله سگی را که در حال ضرب و شتم بچه های خود است یا کسی که در گوشه ای مخفی شده است. همیشه حداقل یکی از والدین را ملاقات کنید – معمولاً مادر کسی است که در دسترس است – تا مطمئن شوید که آنها خلق و خوی خوبی دارند که شما با آن راحت هستید. ملاقات با خواهر و برادر یا سایر اقوام والدین نیز برای ارزیابی اینکه یک توله سگ وقتی بزرگ شود چگونه خواهد بود مفید است.

مانند هر سگ، پاپیلون ها در جوانی نیاز به اجتماعی شدن اولیه دارند – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف، مناظر، صداها و تجربیات مختلف. اجتماعی شدن به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که توله پاپیون شما به یک سگ خوب تبدیل می شود. ثبت نام او در کلاس مهدکودک توله سگ یک شروع عالی است. دعوت مرتب از بازدیدکنندگان و بردن او به پارک‌های شلوغ، فروشگاه‌هایی که به سگ‌ها اجازه می‌دهند، و در گردش‌های آرام برای ملاقات با همسایه‌ها نیز به او کمک می‌کند تا مهارت‌های اجتماعی خود را تقویت کند.

سلامتی

پاپیلون ها به طور کلی سالم هستند، اما مانند همه نژادها، مستعد ابتلا به برخی شرایط سلامتی هستند. همه پاپیلون ها به یک یا همه این بیماری ها مبتلا نمی شوند، اما اگر به این نژاد فکر می کنید، مهم است که از آنها آگاه باشید.

هیپوگلیسمی: هیپوگلیسمی یا قند خون پایین، یک مشکل احتمالی برای تمام توله سگ های نژاد اسباب بازی است. هیپوگلیسمی در مراحل اولیه به راحتی قابل درمان است اما در صورت عدم درمان می تواند کشنده باشد. مهم است که پرورش‌دهندگان و صاحبان توله‌های نژاد اسباب‌بازی علائم و نشانه‌ها را بشناسند، زیرا این بیماری اغلب به‌عنوان هپاتیت ویروسی یا آنسفالیت توسط دامپزشکان به اشتباه تشخیص داده می‌شود. توله سگ مبتلا به هیپوگلیسمی کند می شود و بی حال می شود و به دنبال آن می لرزد یا می لرزد. مقداری عسل زیر زبان او بگذارید و بلافاصله او را نزد دامپزشک ببرید. اگر اجازه داده شود وضعیت ادامه پیدا کند، او در نهایت سقوط می کند، تشنج می کند، به کما می رود و می میرد. هر زمانی که پاپیلون شما سست شده و لثه‌ها و زبان آبی مایل به خاکستری دارد، این یک وضعیت اضطراری است. هیپوگلیسمی در توله‌های اسباب‌بازی به این دلیل رخ می‌دهد که در مواقع استرس یا زمانی که به طور منظم غذا نمی‌خورند، ذخایر چربی لازم برای تامین گلوکز کافی را ندارند.

 اگر به حیوانت خانگی علاقه دارید پیشنهاد میکنم مقاله قبلی که در مورد ویژگی های شخصیتی سگ چاو چاو است را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا