دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

تناسب اندام

چطور می توان به لاغری سریع در کمترین زمان ممکن دست یافت؟

لاغری سریع آرزوی دست نیافتنی نیست!

مشکل چاقی و تناسب اندام برای خیلی از افراد، به خصوص برای خانم ها به مسئله بزرگی تبدیل شده که فکر و ذهن آنها را درگیر خوده کرده است. شاید گرفتن رژیم لاغری و ورزش کار دشواری برای شما باشد، یا اینکه برای دستیابی به لاغری سریع مسیرهای متفاوتی را امتحان کرده اید ولی به هیچ نتیجه ای نرسیده اید. درست است که رژیم می گیرید، اما این رژیم غذایی باید اصولی باشد و به هیچ عنوان نباید تنها با غذا نخوردن، فکر کنید که رژیم گرفته اید و باید خیلی سریع لاغر شوید. لاغری سریع با غذا نخوردن به دست نمی آید. 

شما باید اصولی ترین روش ممکن برای لاغری سریع و تناسب اندام را انتخاب کنید و طبق آن پیش بروید. باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید که رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند باعث لاغری سریع شما شود. 

اگر قصد دارید از طریق روش های لاغری سریع به تناسب اندام و وزن ایده آل خود دست یابید، شما باید در کنار رژیم غذایی اصولی خود، ورزش هم کنید، تا خیلی سریع به تناسب اندام و وزن دلخواه خود دست یابید. دو ورزش بسیار موثر در رابطه با کاهش وزن، اروبیک و پیلاتس هستند. در کنار رژیم غذایی خود یکی از این دو ورزش را انتخاب کنید و انجام دهید. بدن شما روزانه باید حداقل یک ساعت تحرک داشته باشد. بنابراین ورزش را نادیده نگیرید.

ما در این مطلب از مجله ی پروماگ می خواهیم راه سریع تر لاغر شدن از طریق یک رژیم غذایی اصولی و ورزش همراه آن را برای شما عنوان کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا شما نیز بتوانید همانند خیلی از افرادی که با پا گذاشتن در این مسیر به لاغری سریع دست یافتند، به تناسب اندام خود برسید.

الف) 9 غذا که باید برای لاغری سریع آنها را فراموش کنید!

غذاهایی که می خورید تأثیر زیادی بر وزن شما دارند. برخی غذاها می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند، اما برخی دیگر باعث چاقی شما می شوند. در این قسمت می خواهیم 9 غذایی که نباید آنها را مصرف کنید، نام ببریم تا با فراموش کردن آنها به وزن مناسب دست یابید.

1- سیب زمینی سرخ کرده و چیپس

به طور کلی سیب زمینی یک غذای سالم است، اما سیب زمینی سرخ کرده و چیپس به هیچ عنوان سالم نیستند. آنها کالری بسیار زیادی دارند و خیلی راحت باعث چاقی می شوند. در مطالعات انجام شده، مصرف سیب زمینی سرخ کرده و چیپس با افزایش وزن مرتبط بود. حتی یک مطالعه نشان داد که چیپس ممکن است خیلی بیشتر باعث افزایش وزن نسبت به هر غذای دیگری شود. علاوه بر این، سیب زمینی سرخ کرده، یا چیپس ممکن است حاوی مواد سرطانی به نام آکریل آمید باشد. بنابراین بهتر است برای کاهش وزن سیب زمینی آب پز مصرف کنید.

2- نوشیدنی های پر از شکر

نوشیدنی های پر از شکر مانند نوشابه، یکی از ناسالم ترین غذاها در این سیاره هستند. آنها به شدت با افزایش وزن مرتبط هستند، و همچنین ممکن است در صورت مصرف بیش از اندازه، علاوه بر چاقی باعث بیماری های خطرناکی شوند. کالری قند مایع باعث احساس سیری نمی شود، و بدین ترتیب شما از مقدار غذای خود کم نخواهید کرد. اگر در مورد کاهش وزن و تناسب اندام خود جدی هستید و مایلید که لاغری سریع داشته باشید، به طور کامل نوشیدنی های پر از شکر را فراموش کنید.

لاغری سریع

3- نان سفید

نان سفید شامل مقدار زیادی شکر اضافه شده است. نان سفید دارای شاخص گلیسمی بالایی است و می تواند سطح قند خون شما را افزایش دهد. یک مطالعه بر روی 9،267 نفر نشان داد که خوردن دو تکه (120 گرم) نان سفید در روز با 40٪ افزایش وزن و چاقی همراه است. شما می توانید برای لاغری سریع از جایگزین های نان سفید، مانند نان جو استفاده کنید.

به یاد داشته باشید تمام نان های گندم حاوی گلوتن هستند که برای رسیدن به لاغری سریع مناسب نیستند، برخی از گزینه های خوب برای جایگزین نان جودوسر، نان ذرت و نان هایی که روی برچسب آنها نوشته شده باشد بدون گلوتن باشند. 

4- شیرینی، کوکی ها و کیک

شیرینی، کوکی و کیک ها غنی از مواد ناسالمی مانند شکر اضافه شده و آرد تصفیه شده هستند. آنها ممکن است حاوی چربی ترانس باشند که بسیار مضر و با بسیاری از بیماری ها مرتبط هستند. شیرینی، کوکی و کیک ها خیلی سیرکننده نیستند و احتمالا پس از خوردن آنها، شما گرسنه خواهید شد. اگر دلتان شیرینی می خواهد، می توانید به جای کیک و کوکی، شکلات تلخ با درصد کم که گزینه خوبی برای افزایش سرعت لاغری و کاهش وزن است میل کنید.

5- آبنبات ها و شکلات هایی مانند اسنیکر سد راه لاغری سریع

می توان گفت تمامی آبنبات ها و شکلات ها بسیار ناسالم هستند، آنها حاوی مقدار زیادی قند، روغن و آرد تصفیه شده در یک حجم فشرده هستند.

شکلات ها دارای مقدار زیادی کالری هستند و در مقابل ارزش غذایی بسیار کمی دارند، یک شکلات مانند اسنیکر که با لایه ای از شکلات کاکائویی پوشانده شده تقریباً حاوی 200 تا 300 کالری است. 

متاسفانه آبنبات ها و شکلات ها در تمام فروشگاه موجود هستند و حتی آنها را برای تحریک وسوسه مشتری بمنظور خرید در بسته بندی های زیبا در معرض چشم قرار می دهند.

برای لاغری سریع باید خوردن آبنبات ها و شکلات ها را ترک کنید و به جای آنها از جایگزین های مناسبی مانند آجیل و یا میوه های خشک استفاده کنید.   

6- بستنی

بستنی فوق العاده خوشمزه، اما برای داشتن لاغری سریع و رسیدن به وزن مناسب گزینه نامناسبی است. کالری بستنی بسیار زیاد است و بیشتر انواع بستنی غنی از شکر هستند. خوردن مقدار خیلی کم مانند یک پیاله کوچک مشکلی ندارد، اما مشکل این است که با خوردن بستنی دلتان می خواهد که بیشتر از آن میل کنید. شما می توانید بستنی خود را با استفاده از شکر کمتر و مواد سالم تر مثل ماست و میوه تهیه کنید. البته حتی اگر خودتان بستنی را درست کردید، باز هم نباید زیاده روی کنید. یک پیاله کوچک بردارید و مقدار کمی بستنی میل کنید.

7- پیتزا مانع رسیدن به لاغری سریع

پیتزا یک غذای پر طرفدار است. با این حال، این ماده غذایی نیز بسیار ناسالم است اجازه نمی دهد شما به لاغری سریع و تناسب اندام خود دست یابید. پیتزا کالری بسیار بالایی دارد و اغلب حاوی مواد ناسالمی مانند آرد تصفیه شده و گوشت فرآوری شده است. اگر می خواهید از خوردن یک تکه پیتزا لذت ببرید، سعی کنید آن را در خانه با استفاده از مواد سالم تهیه کنید. سس خانگی پیتزا نیز سالم تر است، زیرا سس های آماده غنی از شکر هستند.

لاغری سریع

8- غذاهایی با شکر افزوده شده

شکر افزوده شده بدترین چیز در رژیم غذایی لاغری است. مقدار اضافی شکر با برخی از بیماری های جدی در دنیا مرتبط است. غذاهایی با شکر افزوده معمولا کالری زیادی دارند، اما شما را سیر نمی کنند. شما باید هنگام انتخاب غذاهای کم چرب یا بدون چربی بسیار مراقب باشید زیرا اغلب این غذاها پر از شکر هستند.

9- آبمیوه های فرآوری شده عامل نرسیدن به لاغری سریع

بسیاری از آبمیوه های موجود در فروشگاها هیچ ترکیب طبیعی ندارند و در تولید آنها از هیچ میوه ای استفاده نشده است.

این آبمیوه ها حاوی مقدار زیادی شکر هستند که می توانند آرزوی شما برای لاغری سریع را از بین ببرند. در واقع آبمیوه ها فقط منبع کالری هستند و هیچگونه خاصیت دیگری ندارند.

نباید فکر کنید که خوردن یک بطری آب پرتقال فرآوری شده می تواند جایگزین مناسبی برای خوردن یک پرتقال باشد، از آنجا که آبمیوه های بسته بندی شده ی کارخانه ای فاقد فیبر هستند و نوشیدن آنها به مراتبط از خوردن میوه طبیعی راحت تر و دسترس تر است علاقمندان زیادی دارند.     

اگر شما می خواهید که وزن و تناسب اندام ایده آل خود را داشته باشید، باید از خوردن انواع آبمیوه فرآوری شده خودداری کنید.

ب) 16 نکته برای لاغری سریع

حال که دانستیم چه غذاهایی را نباید مصرف کنیم،‌ بیایید ببینیم چه غذاهایی را می توانیم مصرف کنیم تا لاغر شویم. در این قسمت 16 نکته و غذاهایی که باید مصرف کنید تا به وزن مناسب دست یابید را عنوان می کنیم.

1- آب بنوشید، خصوصأ قبل از غذا

اغلب ادعا می شود که آب آشامیدنی می تواند به کاهش وزن کمک کند، و این درست است. آب آشامیدنی می تواند سوخت و ساز بدن را در عرض 1 تا 1.5 ساعت به میزان 24-30 درصد افزایش دهد و به شما کمک می کند مقدار کالری بیشتری بسوزانید. یک مطالعه نشان داد که نوشیدن نیم لیتر آب حدود نیم ساعت قبل از غذا کمک می کند که افراد کالری کمتری مصرف کنند و 44٪ بیشتر کاهش وزن داشته باشند.

2- برای صبحانه تخم مرغ بخورید

خوردن تخم مرغ می تواند برای بدن شما بسیار مفید باشد، از جمله این فواید کمک به لاغری سریع و تناسب اندام است. مطالعات نشان می دهند که یک صبحانه دارای تخم مرغ می تواند به خوردن کالری کمتر در 36 ساعت آینده کمک کند و بدین ترتیب به کاهش وزن و لاغری سریع دست می یابید. اگر تخم مرغ دوست ندارید، مشکلی نیست. هر منبع دارای پروتئین می تواند جای تخم مرغ را بگیرد.

3- قهوه بنوشید (البته بدون شکر)

قهوه تلخ شاید خوشمزه نباشد، اما به لاغری سریع و تناسب اندام شما کمک می کند. قهوه پر از آنتی اکسیدان ها است و می تواند مزایای سلامتی زیادی داشته باشد. مطالعات نشان می دهند که کافئین موجود در قهوه می تواند سوخت و ساز بدن را 3 تا 11 درصد و چربی سوزی را 10 تا 29 درصد افزایش دهد. به یاد داشته باشید که برای لاغری باید قهوه را تلخ بنوشید!

کاهش وزن

4- چای سبز برای لاغری سریع

چای سبز نیز مانند قهوه دارای مزایای زیادی است، یکی از آنها کاهش وزن است. اگرچه چای سبز حاوی مقدار کمی کافئین است، اما دارای آنتی اکسیدان های قدرتمندی است، و به چربی سوزی کمک می کند. مطالعات بسیاری نشان می دهند که چای سبز  می تواند به کاهش وزن و لاغری سریع کمک کند.

5- کربوهیدرات کم

یکی دیگر از راه های لاغری سریع مصرف هر چه کمتر کربوهیدرات است. مطالعات بسیاری نشان داده اند که چنین رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن، همچنین سلامت و تناسب اندام شما کمک کند.

6- استفاده از بشقاب های کوچک تر

مطالعات نشان داده اند که استفاده از بشقاب های کوچک تر به برخی افراد کمک می کند کالری کمتری مصرف کنند. با این حال، اثر اندازه بشقاب برای همه افراد یکسان نیست. با این حال، راه خوبی برای کمتر غذا خوردن و لاغری است.

7- شمردن تعداد کالری برای لاغری سریع

شمارش کالری می تواند در کاهش وزن بسیار مفید باشد. برخی مطالعات نشان می دهند که دانستن مقدار کالری مجاز روزانه و شمردن تعداد کالری مصرفی می تواند به کاهش وزن کمک کند. هرچیزی که باعث افزایش آگاهی شما در مورد غذاهای مصرفی شما شود، احتمالأ مفید خواهد بود.

8- مصرف غذاهای سالم در هنگام گرسنگی

سعی کنید همیشه در کنار خود غذاهای سالم و کم کالری نگه دارید، تا زمانی که گرسنه شدید به سراغ غذاهای پر کالری و ناسالم نروید. میان وعده هایی که آماده کردن آنها راحت است و کم کالری هستند مانند میوه ها، آجیل، ماست و تخم مرغ پخته شده می توانند برای لاغری سریع مفید باشند.

9- مصرف مکمل های پروبیوتیک

با توجه به این مسئل که مکمل های پروبیوتیک حاوی باکتری های خانواده لاکتوباسیلوس هستند، باعث کاهش وزن و لاغری سریع می شوند. با این حال، این مسئله در مورد تمام گونه های لاکتوباسیلوس صادق نیست.

10- مصرف غذاهای تند

غذاهای تند می توانند سوخت و ساز بدن را افزایش و اشتها را کمی کاهش دهند. شما نیز می توانید با مصرف غذاهای تند به کاهش وزن خود کمک کنید. با این حال، مراقب باشید که با مصرف بیش اندازه این نوع غذاها به بدن خود آسیب نزنید و به فلفل حساسیت پیدا نکنید.

لاغری سریع

11- مصرف فیبر

مصرف فیبر اغلب برای کاهش وزن توصیه می شود. برخی مطالعات نشان می دهند که فیبر (به ویژه فیبر ویسکوز) می تواند باعث احساس سیری شود و به شما در کنترل وزن در طولانی مدت و نیز کاهش وزن و تناسب اندام کمک کند.

12- مصرف سبزیجات و میوه های بیشتر

سبزیجات و میوه ها دارای خواص متعددی هستند که باعث کاهش وزن و تناسب اندام می شوند. آنها کالری پائین اما مقدار فیبر بالایی دارند. محتوای آب بالای آنها باعث می شود که شما احساس سیری کنید. مطالعات نشان می دهند افرادی که سبزیجات و میوه بیشتری می خورند، سریع تر لاغر می شوند. این مواد غذایی بسیار مغذی هستند، لذا خوردن آنها برای سلامتی شما نیز مهم است.

13- آرام جویدن راه رسیدن به لاغری سریع

مدتی طول می کشد تا دستور سیر شدن شما به مغز شما برسد. برخی مطالعات نشان می دهند که آهسته تر جویدن می تواند به کاهش مصرف کالری شما کمک کند و باعث کاهش وزن و تناسب اندام شما شود. همچنین مواد غذایی خود را به طور کامل بجوید. مطالعات نشان می دهند که افزایش جویدن ممکن است مصرف کالری را در یک وعده کاهش دهد.

14- خواب کافی کمک به لاغری سریع

خواب کافی ممکن است به همان اندازه سالم غذا خوردن و ورزش مهم باشد. مطالعات نشان می دهند که خواب کم یکی از قوی ترین عوامل خطر برای چاقی است. بدین ترتیب عدم داشتن خواب کافی در کودکان 89 درصد و در بزرگسالان 55 درصد باعث افزایش ریسک چاقی و اضافه وزن می شود.

15- مصرف پروتئین بیشتر

پروتئین تنها ماده مغذی مهم برای کاهش وزن و لاغری سریع است. داشتن یک رژیم غذایی لاغری با پروتئین بالا باعث افزایش میزان متابولیسم به میزان 80-100 کالری در روز می شود. اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی شما یکی از ساده ترین و موثر ترین راه های کاهش وزن و لاغری سریع است.

16- سالم خوردن را جایگزین گرفتن رژیم غذایی کنید

بسیاری براین باورند که می توانند با گرفتن رژیم غذایی سریعتر لاغر شوند، اما مطالعات نشان می دهند که رژیم غذایی در طولانی مدت روی افراد کمی موثر است.

رژیم غذایی راه درستی برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام نیست، براساس شواهد بدست آمده رژیم غذایی در دراز مدت می تواند اثر عکس داشته باشد. (منبع)

به جای گرفتن رژیم های سخت غذایی هدف خود را روی سالم خوردن، شادتر زندگی کردن و ورزش متمرکز کنید و کاهش وزن بطور طبیعی و سالم را دنبال نمایید.

ج) ورزش ایروبیک و پیلاتس انجام دهید تا به لاغری سریع برسید

انجام ورزش های هوازی یک راه عالی برای سوزاندن کالری و بهبود سلامت جسمی و روانی شما است. به نظر می رسد این نوع ورزش ها مانند ایروبیک و پیلاتس به خصوص برای از دست دادن چربی شکم، و چربی های ناسالم اطراف شکم و پهلو موثر هستند.

کاهش وزن

سخن پایانی

اگر شما نیز به دنبال لاغری سریع و تناسب اندام هستید، به سراغ رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا نروید. کافی است تنها مواردی که در این مقاله عنوان کردیم را در رژیم غذایی خود رعایت کنید و در کنار این رژیم غذایی روزانه حداقل یک ساعت ورزش هوازی انجام دهید، خودتان شاهد لاغری سریع خود خواهید بود!

منابع :

از اینکه بار دیگر با مجله آنلاین پروماگ همراه بودید متشکریم.

دکمه بازگشت به بالا