دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

زندگیتو بسازمهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت با سرمایه کم

از آنجا که ارزش پول ایران در برابر بسیاری از ارزهای دیگر افت زیادی داشته، انتخاب کشورهایی با نیاز به سرمایه کم برای مهاجرت و زندگی یکی از مهمترین اولویت‌ها به شمار می‌آید. از همین رو وقتی به روش‌های مختلف مهاجرت می‌اندیشید، شاید انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت با سرمایه کم برای شما اهمیت زیادی داشته باشد.

پارامترهای مختلفی برای انتخاب کشورهای مختلف با سرمایه کم وجود دارد. این که روش مهاجرت شما چیست؟ مثلا انتخاب روش تحصیلی گزینه‌های متفاوتی از مهاجرت با سرمایه کم از نظر هزینه‌های زندگی پیش روی شما می‌گذارد. در این مقاله سعی داریم کشورهای مختلفی که امکان مهاجرت با سرمایه کم را دارند، معرفی کنیم تا در نهایت شما بتوانید به انتخاب مناسب برای بهترین کشور برای مهاجرت با سرمایه کم برسید.

بهترین کشور برای مهاجرت از نظر پایین بودن هزینه زندگی

اگر سرمایه اولیه شما برای مهاجرت کم است و ترجیح شما مهاجرت به کشورهایی است که هزینه‌های زندگی در آن پایین باشد، گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید. ویتنام، آفریقای جنوبی، کاستاریکا، مالزی، اندونزی، بلغارستان، چین، اسپانیا و پرتغال از جمله این کشورها می‌باشد. با این وجود بسیاری از کشورهای گفته شده از نظر سطح کیفی زندگی چندان چنگی به دل نمی‌زنند. در این میان اما پرتغال و اسپانیا با همه این کشورها فرق دارند.

نوشته های مشابه

متوسط هزینه‌های زندگی در اسپانیا ماهانه 1200 یورو و در پرتغال کمتر از 1000 یورو می‌باشد. این یعنی در میان کشورهای پیشرفته اروپایی با کشوری ایده آل از نظر هزینه‌های زندگی مواجه هستند.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید، اما پول زیادی ندارید. گزینه‌هایی که پیش روی شما قرار دارد می‌تواند شامل کشورهایی مانند وانواتو، کارائیب، ترکیه، مالت و مونته نگرو باشد. اما با این وجود در روش‌هایی مانند خرید ملک می‌توانید به کشورهای مختلفی مانند اسپانیا و پرتغال فکر کنید. علاوه بر این که این کشورها در کنار امکان سوددهی بالا در سرمایه گذاری، شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت را برای شما و اعضای خانواده نیز فراهم کرده‌اند.

مهاجرت تحصیلی به بهترین کشورها با کمترین سرمایه

کشورهای اروپایی زیادی هستند که اگرچه روش‌های مهاجرتی به آن پرهزینه و پیچیده است، اما شما می‌توانید با هزینه کم و حتی رایگان از شرایط تحصیلی در آن برخوردار شوید. از جمله این کشورها می‌توان به آلمان اشاره کرد. دانشگاه‌های معروف زیادی در این کشور وجود دارد که در سطح جهانی دارای رتبه‌های بالایی هستند. دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، موسسه فناوری کالسروهه، دانشگاه هایلدبرگ، دانشگاه آخن، دانشگاه آزاد برلین و… از جمله بهترین و ارزانترین دانشگاه‌های دنیا به شمار می‌آید که در کشور آلمان قرار دارد.

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت با سرمایه کم

یکی از مهمترین پارامترهایی که ممکن است در زمان مهاجرت به آن بیندیشید مهاجرت با سرمایه کم به یک کشور اروپایی است. برای این منظور شما گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید که در ادامه به مهمترین آن اشاره می‌شود:

اسپانیا

یکی از کشورهای اروپایی ارزان و ایده آل از نظر مالی اسپانیا است. برای این که بتوانید با کمترین سرمایه به این کشور مهاجرت کنید بهترین روش، دریافت ویزای کاری است. اگر در قالب کارگر فصلی دارای محل اقامت در این کشور از یک کارفرمای اسپانیایی پیشنهاد شغلی دریافت کنید به راحتی می‌توانید مسیر مهاجرت کاری خود را به این کشور هموار کنید. راه اندازی کسب و کار نیز از دیگر روش‌های مناسب برای مهاجرت ارزان به اسپانیا به شمار می‌آید. در صورتی که بخواهید از طریق ویزای خوداشتغالی ایتالیا به دست آورید باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی داشتن تجربه و سابقه کاری
 • داشتن انگیزه نامه و برنامه کسب و کار
 • داشتن قرارداد کاری با کارفرمای اسپانیایی
 • تمامی مجوزها یا ثبت نام‌های مورد نیاز

برای این که بتوانید ویزای کاری اسپانیا را دریافت کنید باید 73 تا 210 دلار پرداخت کنید.

آلمان

این کشور به دلیل داشتن شرایط مناسب تحصیل ارزان و رایگان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت با سرمایه کم به شمار می‌آید. شما می‌توانید با دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید، و پس از فارغ التحصیلی با پیدا کردن شغل مناسب ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر دهید. در چنین شرایطی شما با سرمایه کم مسیر مهاجرت خود به این کشور را فراهم کرده‌اید. از آنجا که هزینه تحصیل در این کشور رایگان یا بسیار کم است شما حتی با دریافت بورسیه‌های تحصیلی می‌توانید هزینه‌های زندگی و تحصیل را در این کشور به صفر برسانید. لازمه این که بتوانید به این هدف برسید داشتن مدرک زبان انگلیسی و تسلط به زبان آلمانی است.

اگر هدف شما مهاجرت کاری به آلمان از همان ابتدا باشد، شاید باور این موضوع سخت باشد اما این موضوع با سرمایه کم نیز امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با دریافت انواع ویزای کاری آلمان اعم از جاب سیکر، جاب آفر، آوسبیلدونگ، کار فصلی، خوداشتغالی و… به این کشور مهاجرت کنید، تنها سرمایه اولیه مورد نیاز برای اثبات تامین هزینه‌های زندگی است که به سرعت با دستمزد ماهانه و پس‌انداز می‌توانید آن را جبران کنید.

کانادا

یکی از کشورهای ایده آل از نظر مهاجرت با سرمایه کم کشور کانادا است. به ویژه اگر هدف شما مهاجرت از طریق دریافت ویزای کاری باشد. حقوق بالا، تعادل بین کار و زندگی، دسترسی به سیستم خدمات درمانی، برنامه‌های متنوع برای مهاجرت کاری از جمله مزایای مهاجرت به این کشور است. شما در این کشور می‌توانید ماهانه با میانگین حقوق 3800 دلار و میانگین هزینه‌های زندگی در این کشور برای یک نفر 1250 دلار زندگی راحتی داشته باشید. پس طبق این آمار، حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا را مد نظر داشته باشید. 

 مزایای مهاجرت با سرمایه کم

نکته مهمی که به دنبال مهاجرت ارزان قیمت برای شما وجود دارد، مزیت‌هایی است که عاید شما می‌شود. از جمله مزیت‌هایی که برای مهاجرت‌های با سرمایه کم به کشورهای مختلف بدست می‌آورید، عبارت است از:

 • کسب درآمد بالا
 • داشتن موقعیت‌های شغلی مناسب و زیاد
 • دسترسی به به بیمه و خدمات درمانی استاندارد
 • برخورداری از امکانات تحصیلی و آموزشی معتبر
 • برخورداری از امکانات رفاهی و اجتماعی
 • تجربه زندگی با استانداردهای بالا

عوامل مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت با سرمایه کم

زمانی که به دنبال انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت با سرمایه کم هستید، عواملی مختلفی در این انتخاب تاثیر دارد از مهمترین این عوامل می‌توان به موارد زیر برشمرد:

 • هزینه تحصیل: برای کسانی که به دنبال مهاجرت تحصیلی هستند، قطعا پایین بودن هزینه‌های تحصیل، برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی و نیز وجود دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی مهمترین فاکتور به شمار می‌آید. هرچه هزینه تحصیل پایین‌تر باشد، انتخاب راحت‌تر می‌شود.
 • هزینه زندگی: برای کسانی که به دنبال مهاجرت کاری به همراه خانواده هستند، انتخاب بهترین کشور با سرمایه کم باید متناسب با هزینه‌های زندگی باشد. کشورهایی که هزینه‌های زندگی در آن زیاد است طبیعتا انتخاب مناسبی برای این روش مهاجرت نخواهد بود.
 • مالیات: برخی از کشورهای اروپایی مالیات زیادی از درآمد، فروش و سرمایه دریافت می‌کنند. اگر به دنبال پس‌انداز و اهداف مالی خود هستید انتخاب کشورهایی با دریافت مالیات زیاد نمی‌تواند شما را به این اهداف برساند.
 • هزینه خدمات درمانی: بسیاری از کشورها بر داشتن بیمه درمانی شهروندان خود تاکید دارند تا هزینه‌های درمانی تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اما در برخی کشورها این خدمات با هزینه زیادی نسبت به شهروندان ارائه می‌شود. اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد حتما به شرایط خدمات درمانی این کشورها توجه کنید.
 • هزینه سرمایه گذاری: انتخاب روش سرمایه گذاری برای مهاجرت غالبا به دریافت اقامت دائم و تابعیت منجر می‌شود. از همین رو برخی کشورها ارقام بالایی را برای سرمایه گذاری در نظر می‌گیرند. اگر شما هم می‌خواهید با سرمایه کم به کشور مورد نظر مهاجرت کنید حتما به قوانین سرمایه گذاری آن توجه کنید.

سوالات متداول

بهترین کشورها برای مهاجرت با سرمایه کم چیست؟

 • آلمان
 • اسپانیا

مزایای مهاجرت با سرمایه کم چیست؟

 • کسب درآمد بالا
 • داشتن موقعیت‌های شغلی مناسب و زیاد
 • دسترسی به بیمه و خدمات درمانی استاندارد
 • برخورداری از امکانات تحصیلی و آموزشی معتبر
 • برخورداری از امکانات رفاهی و اجتماعی
 • تجربه زندگی با استانداردهای بالا

مهمترین پارامترها در انتخاب بهترین کشور با سرمایه کم چیست؟

هزینه سرمایه گذاری، هزینه خدمات درمانی، مالیات، هزینه زندگی و تحصیل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا