دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

حمل و نقلخودروولوو

ولوو XC40 2019 – به دنبال تعریف استانداردی جدید برای خودروهای کامپکت لوکس

با توجه به معرفی ولوو XC40 در پست قبلی و ارائه مشخصات آن قصد داریم در این مقاله بطور دقیق تر جزئیات این کراس اوور ولوو را مورد بررسی قرار دهیم. قدرت و عملکرد بالا، معمولاً از ویژگی های مورد انتظار در خودروهای کلاس کراس اوور کامپکت نیست ولی ولوو XC40 2019 میزان چشمگیری از این دو فاکتور را در خود جای داده است.

ولوو در این خودرو توجه فوق العاده ای به جزئیات داشته است. ولوو XC40 2019 با پیروی از خودروهای محبوب و موفق XC60 و XC90 ساخته شده و در عین حال از ارگونومی موجود در این خودروها برای ارائه خودرویی کامپکت نکاسته است.

در کابین ولوو XC40 2019 با طراحی کاربردی، مدرن و لوکس ادوات مواجه خواهید شد. ولوو XC40 2019 در دو مدل T4 و T5 و سه تریم عرضه می شود.  مدل T4 دیفرانسیل جلو و مدل T5 چهارچرخ متحرک است.  هر دو مدل از موتور توربوشارژر دو لیتری چهارسیلندر استفاده می کنند ولی قدرت خروجی موتورهای آنها متفاوت است. مدل T4 دارای 187 اسب بخار قدرت و مدل T5 دارای 248 اسب بخار قدرت است. هر دو مدل از سیستم انتقال قدرت هشت سرعته اتوماتیک استفاده می کنند.

مصرف سوخت ولوو XC40 2019 در کلاس خود مناسب است. مدل T4 در شهر 25 مایل بر گالون و در بزرگراه 36 مایل بر گالون سوخت مصرف می کند که به ترتیب معادل 9.4 لیتر در 100 کیلومتر در  شهر و 6.5 لیتر در هر صد کیلومتر در بزرگراه است. در مدل T5 به علت قدرت خروجی بیشتر و استفاده از سیستم چهارچرخ متحرک شاهد مصرف سوخت بیشتری هستیم . این خودرو در شهر 23 مایل بر گالون و در بزرگراه 31 مایل بر گالون که معادل 10.2 لیتر در صد کیلومتر در شهر و 7.6 لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه است سوخت مصرف می کند.

شاسی پایدار و ترمز های قوی حس اطمینان زیادی را برای راننده XC40 به ارمغان می آورند. مشخص است که این خودرو را نمی توان خودرویی سوپراسپرت در  نظر گرفت ولی حس رانندگی اسپورت را به خوبی به راننده القا می کند. در مسیرهای خارج جاده ای، XC40  قابلیت پیمودن راحت مسیرهای مختلف را داراست.

جنبه ای از ولوو XC40 2019 که جذابیت فوق العاده دارد، اسپورت بودن آن نیست بلکه این ظاهر جذاب و فضای داخلی تحسین بر انگیز آن است که نظرها را به سوی خود جلب می کند. ولوو XC40 2019 کراس اوور کامپکت کوچکی متناسب و زیباست.  فرم طراحی خودروهای XC60 و XC90 که برای ارائه در بازار کراس اوورهای  کوچک شده است در این خودرو به چشم می خورد. این شباهت در نمای جلو خودرو کاملاً قابل مشاهده است. نمای جانبی این خودرو نیز مانند بقیه خودروهای مدل XC طراحی شده است.

صندلی های جلو از طراحی خوبی برخوردار بوده و صندلی راننده از تنظیمات متعددی برخوردار است. ورود به کابین  و خروج از آن در ولوو XC40 2019 با توجه به درهای بزرگ و ارتفاع کف پایین خودرو به خصوص در قسمت جلو به راحتی انجام می گیرد. درهای عقب نیز بزرگ هستند ولی ورود به فضای سرنشینان نسبت به درهای جلو کمی سخت تر است. مانند بقیه خودروهای کامپکت، قسمت  میانی صندلی عقب بیشتر برای سفرهای کوتاه و کودکان طراحی شده است. برای افزایش فضای سرنشینان عقب، از فضای بار خودرو کاسته شده است. با این حال هنوز هم فضای بار 586 لیتری خودرو برای یک خودروی کامپکت مناسب است. با تا کردن صندلی های عقب، فضای بار به 1337 لیتر افزایش می یابد.

ارگونومی از نکاتی است که مهندسان ولوو به آن توجه ویژه ای دارند. در کنار این سادگی و ایمنی کابین نیز از مشخصه های بارز تولیدات این کمپانی سوئدی است. نگهدارنده کیف، محفظه نگهداری گجت ها در کنسول، محفظه های بزرگ روی درها و پورت های USB از امکانات کوچک در نظر گرفته شده در قسمت های مختلف کابین است. این امکانات XC40 را در ذهن سرنشینان آن به عنوان خودرویی راحت برای استفاده روزانه و در عین حال لوکس و دارای ویژگی های رانندگی مناسب مطرح می نماید.

ولوو XC40 2019 تقریباٌ از همه کراس اوورهای کامپکت لوکس بازار مخصوصاً در هنگام مقایسه قیمت مدل های پایه گرانتر است.  ولوو XC40 در مدل پایه امکانات بیشتری را در اختیار خریدار قرار می دهد ولی رقیبان این خودرو نیز اغلب امکانات ایمنی استاندارد این خودرو را ارائه می دهند. با این حال ولوو از امکاناتی مانند کروز کنترل تطبیق پذیر و سیستم دید نقطه کور بی بهره است.

از منظر تکنولوژی، ولوو XC40 2019 به یک سیستم اطلاعات و سرگرمی 9 اینچی لمسی مجهز است که از منویی تقریباً پیچیده بهره می برد که سردرآوردن از نحوه کار آن کمی زمانبر است.  خوشبختانه سیستم کنترل صوتی و همچنین اندروید اتو و اپل کارپلی راننده را تا حدی بی نیاز از سرگردانی میان گزینه های منو سیستم اطلاعات و سرگرمی می کنند.  همانند اغلب خودروها، نگه داشتن دکمه کنترل صوتی به مدت تقریباً یک ثانیه، کنترل های صوتی استاندارد خودرو را از مدار خارج کرده و بجای آن سیستم اندروید اتو یا اپل کارپلی را اجرا می کند. به صورت استاندارد دو پورت USB و سه ورودی 12 ولت در ولوو XC40 2019 در نظر گرفته شده است. دو پورت USB دیگر نیز در نسخه های بالاتر خودرو برای سرنشینان عقب تعبیه شده است.

ولوو XC40 2019 استانداردهای متعددی را در بازار کراس اوورهای کامپکت لوکس معرفی می کند و در آن توجه زیادی به جزئیات، ظاهر زیبا و کیفیت رانندگی شده است. ارگونومی کابین در بالاترین سطح قرار دارد و نشان دهنده اوج توجه به جزئیات در خودرو است. ولوو XC40 2019 با قیمت پایه 33700 دلار به بازار عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا