دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

زندگیتو بسازموفقیت

برای کسب پیروزی در زندگی چه کارهایی باید انجام بدهیم ؟

هدف بزرگی برای خود تعیین کنید و برای پیروزی در این راه هرکاری که لازم است انجام دهید!

دنیای ما پارادوکس های زیادی دارد. یکی از بزرگترین آنها اختلاف بین انتظارات زیاد و کم است. از یک طرف، ما باید انتظار پیروزی در زندگی را داشته باشیم، در غیر این صورت هدف زندگی و تلاش کردن چیست و اصلا چه فایده ای دارد؟ اما از سوی دیگر، زمانی که می بازیم و شکست می خوریم، نباید ناامید شویم. دو مفهوم مختلف وجود دارد که در دو جمله پائین به خوبی توضیح داده شده اند:

1- زیگ زیگلار می گوید؛

“شما برای پیروزی به دنیا آمده اید، اما برای اینکه به پیروزی دست یابید، باید واقعا این را بخواهید، برای پیروزی آماده شوید و انتظار داشته باشید که برنده شوید”.

نوشته های مشابه

2- الکساندر پوپ می گوید؛

“خوشبخت کسی است که انتظار هیچ چیزی را ندارد، زیرا او هرگز ناامید نخواهد شد”.

اولین نقل قول می گوید ما باید انتظار پیروزی و موفقیت را داشته باشیم، و دومی می گوید نباید انتظار برنده شدن را داشته باشیم. خب… شما کدام نگرش را انتخاب می کنید؟ انتخاب کردن یکی از این دو راه دشوار است. شاید سال ها طول بکشد تا بتوانید تعادلی در زندگیتان برقرار کنید که از آن راضی باشید.

چرا مثبت نگر بودن از اهمیت بالایی برخوردار است؟

اگر می خواهید به پیروزی دست یابید، باید نگرش مثبتی داشته باشید. همه افراد موفق از حوزه های مختلف به شما این موضوع را خواهند گفت. آنها می گویند که مثبت نگر بودن راهی برای دستیابی به پیروزی و موفقیت است. زمانی که شما کاری انجام می دهید، باید آن را به خوبی انجام داده و انتظار پیروزی را داشته باشید. این کار یکی از راه های رسیدن به پیروزی است. اما همه ما می دانیم که نگرش مثبت تنها بخشی از معادله است. بدون کار و تلاش و همچنین داشتن نگرش مثبت در کنار آنها، پیروزی به هیچ عنوان به دست نخواهد آمد. شما می توانید هر استعدادی که در جهان وجود دارد را در اختیار داشته باشید، اما اگر از آن استفاده نکنید، هرگز به پیروزی نخواهید رسید.

رسیدن به پیروزی، موفق شدن در شغل، و دستیابی به شناخت، همه و همه به کار و تلاش زیاد نیاز دارند. برای رسیدن به موفقیت و پیروزی، ما باید یادگیری مهارت ها را اولویت خود قرار دهیم. این بدان معنا است که ما نمی توانیم هر آخر هفته را به گردش برویم، هر شب به تماشای فیلم بنشینیم، بازی های ویدئویی انجام دهیم، به خرید برویم، و بر روی مبل بنشینیم و توقع پیروزی داشته باشیم.

پیروزی

چرا انتظارات خیلی زیاد نیز می تواند خطرناک باشد؟

انتظار پیروزی می تواند خطرناک باشد، اگر شما از نظر روحی قوی نباشید. برای اینکه این مورد را به خوبی درک کنید، بیایید پای صحبت های یک دختر جوان بنشینیم: من همیشه یک فرد خوش بین هستم! این نگرش در طول زندگی کمک بسیار زیادی به من کرده است. با این حال، زمانی که تنها 20 سال داشتم، از اینکه به اهدافم برسم، کاملا ناامید و دلسرد شده بودم. انقدر شکست خوردم که دیگر نسبت به پیروزی ناامید شدم. به خصوص پس از دانشگاه، کسب و کارهای مختلف را امتحان کردم، و در همه کارها شکست خوردم، و تنها در کاری موفق شدم که با پدرم شروع کردم. خب… دیگر احساس می کردم که من نمی توانم کاری را به تنهایی انجام دهم. خب… زمانی که به سنم نگاه کنید، می بینید که من خیلی جوان بودم و فرصت های زیادی داشتم، اما آنقدر انتظارات زیادی از خودم داشتم که باعث ناامیدی و شکست من شده بود… خوشحالم که ادامه دادم و مثبت نگر بودم. خب… خودتان دیدید؟ این دختر جوان بارها و بارها شکست خورد ولی خم به ابرو نیاورد و دوباره تلاش کرد تا به پیروزی دست یابد.

مشکل این نیست که آیا شما شکست خورده اید یا خیر… مشکل این است که: چه کاری می خواهید پس از شکست خوردن انجام دهید؟ آیا می خواهید گریه کنید و بگوئید، “چرا این اتفاق برای من افتاد!”؟ همه ما می دانیم که این کار هیچ فایده ای ندارد. در عوض، باید نسبت به نتایج بی تفاوت باشیم.

با این حال، هنوز هم باید پیروزی در هر کاری را هدف خود قرار دهید: شغل، روابط و پول. هدف بزرگی برای خود تعیین کنید و برای پیروزی در این راه هرکاری که لازم است انجام دهید! این مفیدترین روش برای صرف وقت شما است.

امروز خودتان را با دیروزتان مقایسه کنید!

هنگامی که روی خودتان تمرکز می کنید، ناامیدی از شما دور می شود. هر کاری که بتوانید انجام می دهید و اگر شکست بخورید، دفعه بعدی بهتر عمل می کنید. هیچ چیزی نمی تواند شما را از ادامه راه باز دارد! و اگر شکست بخورید چه می شود؟ ناراحت و ناامید شدن زمانی که همه چیز طبق برنامه شما پیش نمی رود، کاملا طبیعی است. اما چیزی که طبیعی نیست این است که دیگران و یا خودتان را سرزنش کنید. زندگی را برای خود و دیگران دشوار نکنید… شما با سرزنش کردن دیگران فقط باعث ناراحتی آنها می شوید و در نهایت خودتان تنها می مانید.

از خودتان انتظار داشته باشید، نه از دنیا!

شما باید از خودتان انتظارات بالا داشته باشید، هر کاری برای رسیدن به پیروزی انجام دهید، و انتظار خود نسبت به دنیا و اطرافیانتان را به صفر برسانید. درک کنید که شما نمی توانید دنیای اطراف را کنترل کنید. هرگز خود را بخاطر نتایج بد سرزنش نکنید. زمانی باید خود را سرزنش کنید که نخواهید مسئولیت شکستتان را بر عهده بگیرید، این چیزی است که شما می توانید کنترلش کنید…

پیروزی

 

سخن پایانی

در این مطلب در مورد پیروزی و راه های رسیدن به آن صحبت کردیم. به یاد داشته باشید که باید هدف خود را مشخص کرده و هر کاری انجام دهید تا به آن برسید. هرگز ناامید نشوید. هرگز خود و دیگران را سرزنش نکنید. انتظارات خود را بالا ببرید ولی نه بیش از حد، چرا که این انتظارات بیش از اندازه خود می توانند باعث شکست شما شوند… این روندی است که هیچگاه به پایان نمی رسد. ما هدف را تعیین می کنیم. برای رسیدن به آن تلاش می کنیم. شکست می خوریم. از شکستمان درس هایی می گیریم. و هیچگاه تسلیم و ناامید نمی شویم. آنقدر به مبارزه و تلاش ادامه می دهیم تا به پیروزی و موفقیت برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا