دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

معماری و دکوراسیون

همه چیز در مورد گچبری پیش ساخته سقف بدون رابیتس

در این مقاله به معنا و مفهوم گچبری پیش ساخته بدون رابیتس و توضیح کاربردهای مهم آن می پردازیم.قبل از هر چیزی بد نیست توضیحی مختصر در مورد کلمه رابیتس ارائه دهیم و بگوییم که تلفظ آن به شکل کلمه؛ راویز اشتباه می باشد.در زبان انگلیسی کلمه رابیتس معادل Expanded Metal Lath بوده و نوعی ورقه فولادی می باشد که برای ساخت سقف کاذب،از آن استفاده می گردد.

گچبری پیش ساخته

در ساخت این تورهای مشبک فلزی (رابیتس) از ورق های گالوانیزه استفاده می گردد که این امر، سبب شده تا علاوه بر جلوگیری از زنگ زدگی در محیط هایی که مرطوب هستند ساختار آن نیز در سازه های مختلف و ساختمان ها، در طولانی مدت حفظ شده و در نهایت طول عمر بالایی داشته باشد.

نوشته های مشابه

البته رابیتس فقط از فولاد ساخته نمی شود بلکه گاهی از ماده پلیمری نیز برای ساخت آن استفاده می گردد؛ بیشترین کاربرد آن نیز در معماری کلاسیک می باشد و به شکل توری هایی است که روی آن گچکاری انجام شده است.

همچنین از رابیتس و گچ برای گچبری پیش ساخته سقف یا مکان های دیگر و گچکاری و دکوراسیون داخلی منازل و برای نمای ساختمان ها، ساخت مجسمه و پوشاندن بتن سیمانی استفاده می گردد از مزیت های مهم سقف کاذب رابیتس وگچ این است که مصالح آن، در دسترس بوده و سرعت کار با آن بالا می باشد و می توان آن را در انواع طرح های مختلف اجرا نمود.

در کنار این مزایا سقف کاذب رابیتس و گچ دارای معایبی نیز می باشد که باعث شده گاهی گچبری سقف بدون رابیتس،گزینه بهتری باشد از جمله اینکه در قیاس با سقف کاذب کناف دارای وزن بیشتری است و اغلب دستمزدی که باید بابت آن، به گچ کار پرداخته شود نسبتا بالا بوده و برای عمل نازک کاری نیز باید مقادیر زیادی گچ مصرف نمود.به کار بردن رابیتس و گچ در شرایط مختلف آب و هوایی نیز دارای محدودیت هایی می باشد چرا که؛ به دلیل تفاوتی که در همرفت گرمایی گچ و رابیتس است احتمال ترک خوردن لایه گچی وجود دارد.

مزایای گچبری پیش ساخته بدون رابیتس چیست؟

گفتیم رابیتس دارای مزایای زیادی می باشد و در کنار این مزایا معایبی هم دارد که این امر سبب شده، گاهی اوقات معماران و متخصصانی که در این زمینه تبحر دارند به گچبری پیش ساخته یا مکان های دیگر بدون استفاده از رابیتس، بپردازند. گفتیم به دلایلی همچون ایجاد ترک در گچ در اثر اختلاف همرفت گچ و رابیتس و وزن بالای آن، همچنین عایق صدا نبودن در برخی موارد نمی توان از رابیتس استفاده نمود و در طولانی مدت نیز امکان ایجاد خورگی، در مکان هایی که مرطوب است وجود دارد و محدود بودن فضای گچکاری نیز باعث می شود تا طرح نهایی، به شکل ایده آل که مد نظر است در نیاید.

اما در گچبری سقف بدون رابیتس علاوه بر اینکه از این معایب در امان هستید بدون اینکه از رابیتس و میلگرد، استفاده گردد و تنها با بهره گیری از فوم فشرده پلی یورتان یا پلی استایرن می توانید از مزیت های زیادی؛ از جمله مواردی که در ادامه به آن اشاره می نماییم بهره مند شوید مواردی مثل وزن کم آن، که در نهایت به سبب کاهش فشار به سازه نهایی می گردد همچنین عایق صدا و حرارت بوده و دیگر، شاهد خورگی در محیط های مرطوب نخواهیم بود و تنوع طرح بندی آن بالاست و به صرفه می باشد علاوه بر این، نصب آن آسان است.

از دیگر مزایای مهم گچبری سقف اتاق خواب بدون رابیتس این است که در برابر حوادثی مانند زمین لرزه که ساختمان و بنای مورد نظر را، به شدت درمعرض تخریب و ایجاد خسارت قرار می دهد مقاومت بالایی داشته و ایمنی ایجاد می کند؛ همچنین برای عبور سیم ها و یا لوله ها مشکلی ایجاد نمی کند و به راحتی امکان پذیر است.گچبری با پلی یورتان برای انواع طرح های هالوژنی و گلویی در اوپن آشپزخانه نیز گزینه مناسبی بوده و به لطف آن، شاهد ترک و نشست بنای مورد نظر نخواهید بود و اگر بنا به دلایلی ساختمان مربوطه در حال استفاده باشد نیز؛ می توان به راحتی آن را در محل مورد نظر نصب نمود.

خصوصیات پلی یورتان

با در نظر گرفتن نوع تولید و موادی که برای این نوع پلیمر اضافه می شود، می تواند رفتار ها و توانایی های این مواد کارآمد را دید که در ادامه برای شما خوصیصات ابزار پلی یورتان را به صورت خلاصه بیان کرده ایم.

 • دیر سوز بودن و نسوز بودن آنها یکی از خصوصیات این ابزار ها می باشند.
 • عایق حرارتی بسیار مناسبی هستند.
 • قابلیت انعطاف پذیری و فرم گیری بسیار راحت
 • در برابر رطوب و جذب آب بسیار مقاوم هستند.
 • دارای مقاومت فشاری محصول متناسب با دانسیته تولید است.
 • دارای طول عمر بالا
 • به هیچ عنوان دچار ترک خوردگی در شرایط محیطی و درز پذیری نمی شود.
 • دارای وزنی سبک می باشد
 • در لایه های پوششی از چسبندگی بالایی برخوردار است.

ابزار پیش ساخته پلی یورتان چیست؟

با گسترش دانش در ساخت و ساز و همین طور وجود دغدغه های تولید کنندگان و مصرف کنندگان در صنعت ساختمانی، برای اینکه سرعت اجرای پروژه های عمرانی بیشتر شود و همین طور زمان اجرای پروژه های عمرانی کمتر شود و در مصرف هزینه ها صرفه جویی شود و از نیروی انسانی کمتری در طول زمان اجرای یک پروژه استفاده شود و همین طور در عین حالا جزئیات و کیفیت تولید نیز بیشتر شود، توانستند ابزار پلی یورتان را تولید کنند.

پلی یورتان ها به دلیل داشتن خوصوصیات بسیار خوب و قابلیت های بی نظیر به راحتی توانستند برای رفع این مشکلات استفاده شوند. با تولید ابزار پیش ساخته پلی یورتان نیز تحولی بزرگی در این زمینه ایجاد شد. آنها توانستند در یکی از حساس ترین و همین طور زمان گیر ترین بخش های پرژه های ساختمانی کمک بسیار زیادی کنند.

ابزار پیش ساخته پلی یورتان به دلیل داشتن وزن کم و همین طور کیفیت بالای تولید، انعطاف پذیری و آسان بودن نصب و جابجایی توانستند امروزه به بهترین و موثر ترین دمحصول برای جاگزین گچبری پیش ساخته در زمینه دکوراسیون تبدیل شوند.

ابزار پلی یورتان به صورت پیش ساخته به دلیل داشتن رفتارهای نزدیک به متریال سنتی و گچ و کناف در واکنش های انبساط و انقباض های دائمی، توانسته اند کیفیت نهایی و عمر طولانی تری را به مصرف کنندگان ارائه دهند و همین طور اعتماد مشتریان به خود جذب کنند.

امروزه یکی از مواردی که جزو موارد جدایی ناپذیر در عملیات های بازسازی و به روز رسانی پروژه های عمرانی تبدیل شده اند، همین ابزار پیش ساخته ی پلی یورتان می باشند. زیرا این ابزار اجرا را آسان تر می کند و زمان مربوط به اجرای پروژه را بسیار کوتاه تر می کند. علاوه بر این موارد با استفاده از ابزار پلی یورتان ها استفاده از نیزوی انسانی بسیار کمتر می شود همین طور تولید ضایعات در زمان اجرا بسیار کاهش می یابد. به دلیل وجود همین ویژگی ها به یکی از محبوب ترین اجزا در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است.

توانای بالای ابزر پلی یورتان در رنگ پذیری یکی دیگر از ویژگی های این محصول به حساب می آید. زیرا می توان برای هر نوع اجرا رنگ متناسب با همان مکان را استفاده کرد. برای رنگ آمیزی این محصول می توان از رنگ روغن، پلاستیک، اکرلیک و همین طور تکنیک های پتینه و ورق طلا و نقره کاری استفاده کرد.

ابزار پیش ساخته پلی یورتان در مدل های مختلف با کارایی های گوناگون تولید می شوند که نمونه از آنها عبارتند از :

 • ابزارهای قاب سازی و هزاره سازی پلی یورتان
 • گل سقف های پلی یورتان
 • ابزارهای گلویی و نورمخفی ابزارپلی یورتان
 • براکت ها و کربل های پیش ساخته پلی یورتان
 • ستون ها و سرستون های پیش ساخته پلی یورتان
 • قطعات دکوراتیو و موتیف های پلی یورتان
 • قرنیزهای پلی یورتان
 • ابزارهای پیش ساخته نمای ساختمان پلی یورتان

راه های ارتباطی برای سفارش از دکارت استور

اتوبان صدر شرقی خیابان قلندری جنوبی کوچه دهم پلاک ۱ واحد ۸

شماره تماس     ۰۲۱-۲۲۶۴۵۰۸۴  ۰۲۱-۲۲۶۴۵۰۸۶  ۰۹۱۲-۵۱۹۰۹۸۲


پیشنهاد مجله پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا