دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

بودجه بندی زندگیراهنمای شغلیزندگیتو بسازمسافرت

قطعاً شما رایگان کار نمی کنید، درست است ؟ پس چرا شما ؟

آیا شما از آن دسته آدم ها هستید که تعطیلات پایان سال خود را بدون رفتن به مسافرت و گردش سپری می کنند ؟اگر چنین است پس اساساً شما بصورت رایگان کار می کنید !!!

بر اساس یک آمار جهانی که توسط CNN تهیه شده 23 درصد از افرادی که کار می کنند از تعطیلات خود استفاده می نمایند و به مسافرت می روند و 77 درصد باقیمانده از تعطیلات خود برای مسافرت و گردش استفاده نمی کنند. این آمار برای کشور ایران بسیار بدتر است در نوروز سال 97 تنها 14.5 درصد از مردم ایران به مسافرت رفته اند و حدود 85.5 درصد از مردم حتی از شهر محل سکونت خود خارج هم نشده اند !!! 

در ایران کارمندان و کارگران طبق قانون کار سالانه 26 روز کاری مرخصی استحقاقی دارند در صورتی که به هر دلیل از این میزان مرخصی استفاده نکنند تنها 9 روز آن به سال بعد انتقال داده می شود و بعنوان سنوات به کارگران و یا کارمندان پرداخت خواهد شد.

نکته جالب اینکه 66 درصد از این مرخصی ها به نفع کارفرما سوخت می شود یعنی کارگران و کارمندان از حق قانونی خود استفاده نمی کنند و 17 روز بصورت رایگان وقت خود را تلف کرده اند. چرا ؟

نوشته های مشابه

این افراد در صورت عدم استفاده از مرخصی خود در سال حدود 1 تا 5 میلیون تومان ضرر می کنند.

واقعیت اینست که این مرخصی ها حق شما هستند و اگر از آنها استفاده نکنید اساساً بخشی از وقت خود را بصورت رایگان صرف می کنید. در حالی که می توانید از این روزها برای رفتن به یک مسافرت و یا تعطیلات خوب استفاده کنید و وقتی که به سرکارتان بر می گردید شادتر و با انرژی بیشتری کارهایتان را انجام دهید.

اگر شما هم از مرخصی های خود استفاده نمی کنید و اجازه می دهید آنها به هدر بروند لطفاً به این نکات توجه کنید :

رفتن به تعطیلات و مسافرت باعث افزایش روحیه کاری و نشاط شما می شود.

طبق بررسی یک نهاد آمریکایی معتبر (پروجکت تایم) مشخص گردیده که شادی و نشاط شما بطور مستقیم به میزان تعطیلاتی که می گذرانید بستگی دارد. طبق این گزارش افرادی که از 75 درصد تعطیلات خود استفاده کرده اند 61 درصد از دیگران شادتر و بانشاط تر هستند.

کسانی که از 25 درصد تعطیلات خود استفاده کرده اند 35 درصد از دیگران شادتر و بانشاط تر هستند.

دلایل بسیار زیاد دیگری برای رفتن به تعطیلات وجود دارد و همچنین دلایل زیادی برای اینکه چرا یک فرد نیاز دارد برای مدتی دور از محیط کار در خانه استراحت کند و یا اینکه یک برنامه مسافرت عالی برای خود تدارک ببیند.

شما شایستگی لازم برای داشتن تعطیلات را دارید.

طبق قانون به شما تعداد روز مشخصی مرخصی تعلق گرفته چون حق شماست و جزئی از کار شما محسوب می شود پس زمانی که به تعطیلات و مرخصی می روید احساس بدی نداشته باشید و تمام وقت از تعطیلات خود لذت ببرید.

بعضی از شرکت ها برای افزایش راندمان کاری پرسنل خود علاوه بر تعطیلات قانونی مرخصی های تشویقی نیز می دهند.

در صورت عدم استفاده پرسنل از تعطیلات و مرخصی های استحقاقی خود بصورت پنهان کارفرما نیز متضرر خواهد شد زیرا راندمان کاری پرسنل به شدت کاهش می یابد.

پس از تعطیلات شما بهتر کار می کنید.

کسانی که از تعطیلات و مرخصی های خود استفاده می کنند پس از تعطیلات انگیزه کاری ، خلاقیت و تمرکز بیشتری دارند. مغز شما در هر زمان نیاز به استراحت و تجدید قوا دارد.

این می تواند به شما در بهبود کارتان کمک کند پس برای شما و شرکتی که برای آن کار می کنید یک پیروزی محسوب می شود.

با کار کردن مداوم بدون رفتن به تعطیلات و استراحت سلامتی خود را به خطر می اندازید.

با کار کردن تمام وقت بدون داشتن تعطیلات و استراحت امراض مختلفی به سراغ شما می آیند مشکلات قلبی ، افسردگی ، عصبی و بسیاری دیگر شما را درگیر خواهند کرد.

با استفاده از روزهای تعطیل و مرخصی های خود سلامتی شما تضمین خواهد شد پس چرا از آنها استفاده نمی کنید، چرا از آنها لذت نمی برید ؟

شما ایده ای برای استفاده از تعطیلات و مرخصی های خود ندارید.

بسیاری از افراد به دلیل نداشتن یک برنامه و ایده خوب برای اینکه کجا و چگونه از تعطیلات و مرخصی های خود استفاده کنند بیخیال آنها می شوند.

خوب هر زمان که کسی به شما گفت باید به مرخصی و استراحت بروی منظور او این نیست که با هزینه های بسیار به یک مسافرت گران بروی من در مطلب 30 راه صرفه جوئی در هزینه ها بطور مفصل در این مورد صحبت کرده ام و همچنین در مطلب چگونه با کمترین هزینه تفریح و سرگرمی شاد و مفرحی داشته باشیم.

واقعاً استفاده از تعطیلات به دور از محیط کار می تواند شامل انجام کارهای خانه ، باغبانی ، تمیز کاری و رنگ آمیزی منزل و خیلی کارهای دیگر نیز باشد و انجام این کارها نیز در زمان تعطیلات و مرخصی ها در بهبود کار و سلامتی شما بسیار موثر است.

چطور و از کجا استفاده از تعطیلات و مرخصی ها را آغاز کنیم.

خوب بیایید به هم قول بدهیم که در سال 97 از تمام روزهای مرخصیمان استفاده کنیم بدون اینکه در پایان سال مرخصی بلا استفاده مانده باشد. این باعث کاهش استرس ، افزایش سلامتی ، راندمان کاری و بسیاری چیزهای دیگر می شود.

استراتژی: اگر بدون داشتن یک استراتژی شروع کنید ممکن است بخواهید تمام مرخصی های خود را در ماه فروردین استفاده کنید در نتیجه در طول سال دیگر امکان رفتن به مرخصی برای شما وجود نخواهد داشت. ممکن است در طول سال یکبار و یا دوبار مریض شوید پس حداقل دو روز از مرخصی های خود را برای این موضوع کنار بگذارید. نگران نباشید اگر به لطف خدا مریض نشدید این دو روز بعنوان ذخیره به سال بعد قابل انتقال خواهد بود. بهتر است دو روز از مرخصی ها را برای انتهای سال کنار بگذارید تا بتوانید از آنها برای انجام کارهای شب عید خود استفاده کنید. خوب 7 روز را بگذارید برای انتقال به سال بعد و محاسبه آن در سنواتتان تعداد مرخصی های باقیمانده که 15 روز است را برای دو مرحله برنامه ریزی کنید پیشنهاد ما به شما یکبار اول تابستان و بار دوم اواخر پائیز را برای رفتن به تعطیلات انتخاب کنید.

روز شخصی: در حد امکان یکی از روزهای مرخصی خود را بطور شخصی به خودتان اختصاص بدهید. می توانید از این روز برای بودن با دوستان ، رفتن به منزل اقوام و آشنایان ، گشت و گذار در شهر ، رفتن به سینما ، تماشای تلویزیون ، گوش دادن به موسیقی و یا بطور کامل آن روز را برای خوابیدن استفاده کنید. این روز را با روزهای تعطیلی جمعه اشتباه نگیرید فقط برای خود خودتان باشید.

سپردن کارهای مهم به همکاران: یکی دیگر از دلایل اصلی نرفتن به تعطیلات و استفاده از مرخصی ها داشتن کار زیاد در محل کار است و اینکه فکر می کنیم اگر نباشیم کارهایمان با مشکل مواجه می شوند و ممکن است با مدیرمان مشکل پیدا کنیم خوب بهتر است چند روز قبل از رفتن به تعطیلات و استفاده از مرخصی هایمان کارهای مهم را به یکی از همکارانمان توضیح بدهیم و از او بخواهیم که در غیاب شما آن کار را انجام دهد به او قول بدهید که در زمان رفتن مرخصی او نیز شما مسئولیت کارهای مهم او را بعهده خواهید گرفت.

نگران کارهای خود نباشید: در دوران گذارندن تعطیلات و مرخصی های خود به هیچ عنوان به کار خود فکر نکنید نیاز نیست مدام ایمیل های کاری خود را چک کنید. نیاز نیست مدام با تماس تلفنی از اوضاع محل کار خود مطلع شوید. در آرامش کامل و با اطمینان خاطر از تعطیلات خود لذت ببرید.

شما کار می کنید برای زندگی نه زندگی می کنید برای کار - هیچگاه به کمتر از آنچه که سزاوارتان است رضایت ندهید. شما مسئول اصلی کیفیت زندگیتان هستید.

آیا مطالب بالا برای شما هم صدق می کند، آیا شما هم روزهای مرخصی استفاده نشده دارید و 17 روز از سال بصورت رایگان کار می کنید، برنامه شما برای استفاده از آنها چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا