زمان مطالعه 4 دقیقه
بسیاری از مردم بر این باورند که داشتن تفریح ، سرگرمی و برنامه گردشگری مستلزم هزینه و داشتن پول بسیار زیاد است و به همین دلیل همیشه خود را قانع می کنند که بدلیل نداشتن پول کافی نمی توانند تفریحات شاد و مفرح داشته باشند.اما من در این مطلب ثابت می کنم که این باور کاملاً اشتباه و نادرست است.

صرفه جویی در هزینه ها به معنای این نیست که شما باید خسته کننده باشید و هیچگونه سرگرمی و تفریحی نداشته باشید.

راه های زیادی برای لذت بردن از لحظه به لحظه زندگی وجود دارد که نیاز به هیچگونه هزینه اضافی و خارج از چار چوب بودجه زندگی ندارند.

در لیست زیر چندین ایده تفریحی ، سرگرمی و گردشگری با کمترین هزینه را آوارده ام امیدوارم از آنها جهت لذت بردن از زندگی خود استفاده کنید :

 عضویت در باشگاه های مشتریان 

اخیراً بعضی از فروشگاه ها در ازای خرید مشتریان وفادار خود به آنها کارت های عضویت در باشگاه مشتریان اهدا می کنند اینگونه فروشگاه ها هر سال یک و یا دو برنامه دورهمی و جنگ شادی برگزار می کنند و مشتریان دارای کارت را دعوت می نمایند. شرکت در این برنامه ها بسیار جذاب و لذت بخش است. پس اگر بصورت مداوم از یک فروشگاه خرید می کنید از آنها بپرسید که آیا باشگاه مشتریان دارند و درصورت داشتن باشگاه بخواهید که شما را عضو نمایند.

 بازدید از بازارهای گل و گیاه

قدم زدن در بازارهای گل و گیاه و تماشای آن همه زیبایی حس آرامش بخش خاصی به شما می دهد. می توانید رایگان از بازارهای گل و گیاه محل سکونت خود بازدید کنید و از آن همه زیبایی لذت ببرید.

 بازدید از بازارهای فروش ماهی های تزئینی

تماشای دنیایی رنگارنگ زیر آب انسان را مبهوت خود می کند دسترسی به مکان های طبیعی برای مشاهده زیبایی های زیر آب سخت و هزینه بر است. اما یک راه حل رایگان وجود دارد بله رایگان به بازارهای فروش ماهیان تزئینی بروید و از تماشای آنها لذت ببرید.

 شرکت در تورهای بازدید از جاذبه های گردشگری داخلی 

اخیراً سایت هایی تاسیس شده که تورهای دسته جمعی برای بازدید از جاذبه های گردشی راه اندازی می کنند. در این تورهای گروهی با هزینه بسیار کم می توانید از بهترین جاذبه های گردشی کشورمان بازدید کنید سایت گروه گردشگری آنوبانینی یکی از آنهاست. چند وقت پیش یک ایمیل از یکی از این سایت ها دریافت کردم که تور گردشگری دو روزه بازدید از قلعه رودخان رو با هزینه هر نفر چهل هزار تومان پیشنهاد داده بود.

شرکت در همایش ها و نمایشگاه ها

همایش ها و نمایشگاه های متعددی در شهرها برگزار می شوند که می توانید رایگان در آنها شرکت کنید امثال همایش ها و نمایشگاه های خودرو ، حیوانات خانگی ، موتورسیکلت ، گل و گیاه ، دکوراسیون داخلی ، مبل و صنایع چوبی و … پیشنهاد می کنم با کمی جستجو در اینترنت زمان و مکان برگزاری این رویدادها را پیدا و در آنها شرکت کنید و از این کار خود لذت ببرید.

 استفاده از بلیط های میان هفته پارک های آبی و استخرها

پارک های آبی و استخرها بدلیل کاهش مشتری در روزهای میان هفته عموماً بلیط های خود را بصورت نیم بهاء و یا با تخفیف به فروش می رسانند براحتی می توانید این بلیط ها را از سایت های تخفیف مانند نت برگ و تخفیفان تهیه کنید.

بیرون رفتن از فضای شهر

ایده های بسیار زیادی برای تفریح و گردشگری خارج از شهر وجود دارد بسیاری از این ایده ها رایگان هستند و می توانید یک روز خوب و زیبا را در دامان طبیعت سپری کنید.

بیشتر مطالعه کنید
چرا زمان استراحت در کنار کار کردن باعث پیشرفت در زندگی و کار افراد می شود؟
  • دوچرخه سواری در پارک های جنگلی
  • پیاده روی در پارک های جنگلی
  • کوهنوردی
  • شنا در رودخانه های اطراف شهر (البته به علائم هشدار توجه نمائید)
  • ماهیگیری در سدها و یا رودخانه های اطراف شهر
  • زدن چادر در یک دشت سبز و استراحت در آن
  • آتش بازی (لطفاً نکات ایمنی را رعایت کنید)
  • پختن و میل کردن غذای مورد علاقه در دامان طبیعت

بازدید از جاذبه های گردشی رایگان شهر محل سکونت

بسیاری از مردم متاسفانه سالها در یک شهر زندگی می کنند اما نمی دانند که چه جاذبه های گردشی در اطراف آنها وجود دارد. بسیاری از این جاذبه های گردشی رایگان هستند و یا با هزینه بسیار کم می توانید از آنها دیدن کنید. لیستی از جاذبه های گردشی شهر خود تهیه و سعی کنید از همه آنها دیدن نمائید.

شما برای تفریح ، سرگرمی و برنامه گردشگری خود چه می کنید ؟ آیا تا به حال از ایده های بالا استفاده کرده اید برای یکبار هم شده یک برنامه تفریحی و گردشی با توجه به مطالب بالا برای خود تهیه کنید و از زندگی لذت ببرید.

ایده های شما برای داشتن یک تفریح شاد و سرگرم کننده چه هستند ؟ لطفاً ایده های خود را برای استفاده دیگران بنویسید.

پاسخی بگذارید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email