دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

پس اندازدرآمد بیشترزندگیتو بسازساده زیستی

30+ راه برای صرفه جویی در هزینه ها و پس انداز پول حاصل از آن در هر ماه – زندگیتو بساز

با شروع سال جدید بسیاری از مردم برای بهتر کردن شرایط زندگی برنامه های مالی جدید نیز برای خود تعریف می نمایند. یکی از این برنامه ها ممکن است صرفه جویی در هزینه ها و پس انداز پول حاصل از آن باشد. در این مطلب از مجله پروماگ راههای متفاوتی برای انجام بهتر این صرفه جویی ها و پس انداز پول حاصل از آن را ارائه می دهیم.

انجام یک یا چند مورد از این روش ها به شما اجازه می دهد که زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر بدهید.

با استفاده از این روش ها ممکن است بتوانید بدهی خود را سریعتر پرداخت نمائید و یا عادت های مالی خود را بهبود ببخشید تا به خواسته های خود نزدیکتر شوید.

ممکن است شما تا کنون راه های زیادی مشابه این مطلب برای صرفه جویی در هزینه ها و پس انداز کردن پول حاصل از آن امتحان کرده باشید اما در لیست زیر بیش از 30 روش مختلف برای صرفه جویی و پس انداز ذکر گردیده که با بکار گیری و ترکیب آنها قادر خواهید بود سالانه مبالغ بسیار چشمگیری پس انداز کنید. به یاد داشته باشید اندک اندک جمع گردد وانگهی دریا شود!!!

 1- بیمه نامه های خودرو و مسکن

مبلغی که سالیانه بابت هزینه بیمه نامه خودرو و مسکن پرداخت می کنیم واقعاً بالاست خوشبختانه اخیراً وب سایت هائی در کشور عزیزمان راه اندازی شده که می توانید از طریق آنها بیمه نامه مورد نیاز رو با تخفیف و بصورت پکیج خریداری کنید و در صورت معرفی اون سایت به دوستانتون مبلغ تخفیف شما بصورت چشمگیری افزایش پیدا می کند کافیه توی اینترنت یک جستجوی کوچک بکنید چند سایت خوب در این زمینه پیدا خواهید کرد.

صرفه جویی هزینه در سال :بیش از 100 هزار تومان

 2- استفاده از خدمات وب سایت های تخفیف 

اگر به رستوران رفتن علاقمند هستید و یا عاشق تئاتر و سینما هستید می توانید براحتی و با تخفیف های بسیار بالا گاهاً تا 90 درصد غذای مورد علاقه و یا بلیط سینما و تئاتر مورد نظرتون رو از سایت های تخفیفان و نت برگ تهیه کنید کاهش هزینه ها از طریق این نوع خدمات بسیار چشمگیر هست.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 300 هزار تومان

 3- استفاده از بسته های مکالمه تلفن های همراه

اگر جزء افرادی هستید که روزانه بیش از 15 دقیقه مکالمه تلفنی با گوشی همراهتون دارید جهت کاهش هزینه تماس هاتون حتماً از بسته های مکالمه در بازه مشخص خریداری کنید در حال حاضر همه اپراتورهای فعال کشور این نوع بسته ها رو بفروش می رسانند.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 200 هزار تومان

 4- کاهش یک وعده خوردن غذا در رستوران

شاید شما هم جز افرادی باشید که چند روز یکبار غذای خود را از رستوران سفارش می دهید یا مستقیماً در رستوران غذا را میل می کنید کاهش خرید یک وعده غذا از رستوران هم صرفه جویی در هزینه را بدنبال خواهد داشت و هم سلامتی جسمانی.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 300 هزار تومان

 5- جایگزین کردن تفریحات سالم و ارزان با تفریحات گران و مضر

رفتن به قهوه خانه و یا مصرف مواد مخدر هزینه های بالا و علاوه بر آن مضرات جسمانی زیادی به همراه دارد جایگزین کردن تفریحات سالم و ارزان براحتی امکان پذیر است من در مطلب چگونه یک برنامه تفریحی شاد و مفرح داشته باشیم بصورت مفصل در این مورد صحبت کرده ام پیشنهاد می کنم حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 500 هزار تومان

 6- استفاده از تخفیف فروشگاه ها و برنامه های تخفیف دوره ای

خرید اقلام مصرفی جزء لاینفک زندگی هستند هر ماه مبالغ زیادی صرف خرید این اقلام می شود فروشگاهای مختلفی وجود دارند که در ازای خرید تخفیف های خوبی می دهند من هر ماه اقلام مصرفی خودم رو با 150 تا 200 هزار تومان تخفیف خریداری می کنم خوشبختانه در حال حاضر این فروشگاها در تمام شهرهای کشور وجود دارند و پیشنهاد می کنم حتماً از اونها استفاده لازم رو ببرید.  

صرفه جویی هزینه در ماه : بیش از 150 هزار تومان در سال بیش از 1.8 میلیون تومان

 7- ترک سیگار

متاسفانه یکی از معضلات کنونی جامعه ما در قشر جوان و پیر مصرف سیگار است. علاوه بر هزینه های زیاد، سلامت جامع نیز تهدید می شود با ترک سیگار واقعاً رقم چشمگیری در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 700 هزار تومان 

 8- استفاده از مراکز ورزشی بصورت جلسه ای به جای عضویت ماهیانه در این مراکز

عضویت در باشگاه و استخر محله بصورت ماهیانه هزینه ای به مراتب بالاتر از استفاده موردی از اینگونه فضاها دارد اگر شما حق عضویت ماهیانه می پردازید و فقط دو و یا سه بار از این مکانها استفاده می کنید خوب بهتر است بصورت موردی و جلسه ای هزینه آن را پرداخت کنید صرفه جویی هزینه در اینگونه مواقع چشمگیر خواهد بود.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 200 هزار تومان

 9- واریز پول های درگردش به حساب های پس انداز که بصورت روز شمار به آنها سود تعلق می گیرد

ماهیانه مبلغی برای هزینه های زندگی کنار می گذارید بهتر است این مبالغ را در یک حساب پس انداز که سود آن بصورت روز شمار محاسبه و پرداخت می شود نگهداری کنید گردش این حساب از ابتدای ماه تا انتهای ماه سود خوبی را به خود اختصاص می دهد. (البته حواستان باشد از بانک های معتبر استفاده کنید).

حداقل سود دریافتی در سال : بیش از 200 هزار تومان

 10- استفاده از دستگاهای تصفیه آب به جای خرید آب معدنی

اگر جزء افرادی هستید که آب آشامیدنی خود را بصورت بطری آب معدنی از مغازه خرید می کنید بهتر است یکبار برای همیشه هزینه خرید و نصب یکدستگاه تصفیه آب را بپردازید و با اطمینان بیشتری آب آشامیدنی خود را نوش جان فرمائید.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 400 هزار تومان

 11- برنامه غذائی برای صرفه جویی در هزینه ها

داشتن یک برنامه غذائی هفتگی در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در مصرف مواد غذائی بسیار موثر است بعضی از آمارها نشان می دهند که 40 درصد مواد غذائی به هدر می روند با داشتن یک برنامه غذائی خوب می توان این مقدار را کاهش داد.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 500 هزار تومان

 12- خرید ماشین متناسب با درآمد

همه ما داشتن یک ماشین لوکس را دوست داریم و یکی از آرزوهایمان است. اما هر ماشینی هزینه های نگهداری و تعمیرات خاص خود را دارد هزینه سرویس یک ماشین 50 میلیونی با یک ماشین 500 میلیونی بسیار متفاوت است پس من فکر میکنم باید ماشینی را خریداری کنیم که متناسب با درآمد مان باشد. هزینه های کلی یک ماشین باید کمتر از 10 درصد درآمد ماهیانه ما باشد تا برایمان مقرون به صرفه باشد.

 13- استفاده از تاکسی های آنلاین

با حضور تاکسی های آنلاین مانند اسنپ و تپ سی هزینه های سفرهای داخل شهری در مقایسه با آژانس ها و تاکسی های دربستی بسیار کاهش یافته در ضمن پیشنهادات تخفیف این سرویس ها گاهاً قابل توجه می باشد.

صرفه جویی هزینه در سال : بیش از 250 هزار تومان

  •  راه های مختلف زیاد دیگری وجود دارد که می توانید از آنها در برنامه صرفه جویی خود استفاده کنید لیست آنها را در زیر آورده ام در آینده هر کدام را بیشتر توضیح خواهم داد :

 14- در محل کار ناهار خود را از خانه بیاورید.

 15- اگر غذائی را دوست دارید سعی کنید در هنگام پختن ، آن را به اندازه دو وعده آماده نمائید.

 16- استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه .

 17- توقف خرید نوشابه و به جای آن نوشیدن آب بیشتر.

 18- 24 ساعت قبل از یک خرید بزرگ در مورد آن خوب فکر و تحقیق کنید.

 19- اگر دانشجو هستید به یاد داشته باشید تخفیف هائی برای دانشجویان با استفاده از کارت وجود دارد حتماً از آنها استفاده کنید.

 20- خدمات بانکی خود را با استفاده از گزینه های مقرون به صرفه انجام دهید.

 21- برای خرید یک کالا از چند جای مختلف قیمت بگیرید.

 22- سعی کنید از دستگاهای خودپرداز متعلق به بانک صادر کننده عابر بانک خود استفاده کنید.

 23- لباس های خود را بصورت تجمیع و تا حد ممکن با آب سرد بشورید.

 24- سوخت خودروی خود را از جایگاهای مطمئن بزنید!!

 25- از تخفیفات تاکسی های آنلاین و استفاده از آنها برای انجام کارهای عقب افتاده خود قافل نشوید.

 26- خرید کالا از نمایشگاها تخفیف دارد سعی کنید کالاهائی مثل کتاب و لوازم تحریر مورد نیاز را از نمایشگاها خریداری کنید.

 27- اجناس مازاد و داخل انباری خود را بفروشید.

 28- همیشه قبل از رفتن به فروشگاه یک لیست خرید تهیه کنید و خرید خود را فقط از روی آن انجام دهید.

 29- دمای داخل اتاق های خود را با استفاده از یک ترموستات برنامه پذیر تنظیم کنید.

 30- سرویس های دوره ای خودروی خود را به موقع انجام دهید این کار باعث می شود از خطرات احتمالی و خرابی های بیشتر خودرو جلوگیری کنید.

31- کالاهائی را که نیاز ندارید خرید نکنید خریدهای ناشی از مقایسه زندگی خود با دیگران را متوقف کنید .

32- هزینه برق مصرفی خود را با یک مدیریت صحیح در زمان های پیک مصرف کاهش دهید.

33- راه های کاهش مصرف آب و گاز را پیدا کنید.

تنها با بکار گرفتن ردیف های 1 تا 13 سالانه می توان مبلغی در حدود 5 میلیون تومان و بصورت میانگین با در نظر گرفتن اینکه بعضی از موارد شامل حال شما نشود 2.5 میلیون تومان صرفه جویی و پول حاصل از آن را پس انداز نمود. آیا این بد است ؟؟!!

چطور می خواهید در سال جاری صرفه جویی کنید؟ لطفا یک نظر بگذارید تا این لیست کاملتر شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا