انتقام جویان 4 پایان بازی – دلیل انتخاب نام end game برای این فیلم هیجان انگیز

زمان مطالعه 4 دقیقه

در سال 2019 قرار است یکی دیگر از قسمت های بسیار جذاب و هیجان انگیز فیلم انتقام جویان پخش شود. نام فیلم انتقام جویان 4 که مدتهاست در لیست فیلم های سال 2019 به چشم می خورد تا یکماه قبل از اکران هیچ عنوانی برایش انتخاب نشده بود، اما حال همه طرفداران این فیلم می دانند که انتقام جویان 4 با اسم انتقام جویان پایان بازی  (end game) اکران شد. 

این مقاله درتاریخ سی اردیبهشت 98 بروز رسانی گردید(لینک دانلود فیلم اضافه شد)

پس از پخش شدن اولین تریلر فیلم Endgame انتقام جویان 4، این تریلر طرفداران خود را با سوالات بسیاری تنها رها کرد! یکی از این سوالات این است که چرا باید انتقام جویان 4 با نام پایان بازی (end game) معرفی و پخش شود؟ ما در این مطلب از مجله آنلاین پروماگ می خواهیم به بررسی تریلر و نیز دلیل انتخاب اسم end game برای این انتقام جویان 4 بپردازیم، پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

دلیل انتخاب اسم end game
در قسمت چهارم فیلم هیجان انگیز انتقام جویان پایان بازی تمام چهره های قسمت های قبلی حضور دارند.

دلیل انتخاب اسم end game برای انتقام جویان 4

خب شاید بتوانیم با اشاره به برخی از شواهد موجود دلیل انتخاب اسم end game را متوجه شویم!

در ابتدا می توانیم به این مسئله اشاره کنیم که: در اولین قسمت فیلم انتقام جویان که در سال 2012 پخش شد، نظریه سنگ های بی نهایت مطرح شد. اکنون که تانوس تمامی سنگ های بی نهایت را در اختیار دارد (و انتقام جویان در تلاش هستند تا جلوی این مسئله را بگیرند که این سنگ ها دست افراد اشتباهی نیفتند!)، به نظر می رسد این نظریه به پایان خود نزدیک می شود و دلیل خوبی برای انتخاب این نام است!

مسئله دومی که می توان برای دلیل انتخاب اسم end game مطرح کرد این است که در برخی قسمت های این فیلم جذاب، می بینیم که برخی شخصیت های خود فیلم مثل دکتر استرنج و تونی استارک پایان بازی end game را به زبان می آورند!

در سومین دلیل انتخاب اسم end game می توانیم بگوئیم همانطور که در تریلر این فیلم می بینیم، تونی استارک در فضا سرگردان است، ثور صدمه دیده، و ناتاشا و استیو در حال جمع و جور کردن تخریب های ناشی از کارهای تانوس هستند؛ پس بدین ترتیب دلیل انتخاب اسم end game می تواند اشاره به پایان داستان انتقام جویان داشته باشد!

 

بیشتر بخوانید :

در تریلر پخش شده از فیلم انتقام جویان 4 end game چه می گذرد؟

در این تریلر از فیلم end game، اسکات که همه فکر می کردیم کشته شده، ناگهان ظاهر می شود و همه طرفداران را شوکه می کند! در حالیکه طرفداران از دیدن اسکات هیجان زده می شوند، به نظر می رسد شاهد نظریه های سفر در زمان و قلمرو کوانتومی در این فیلم خواهیم بود.

با این حال، زمانی که اسکات را در انتقام جویان 4 پایان بازی زنده می بینیم، بیشتر افراد به این مسئله فکر می کنند که زمان کشته شدن اسکات دقیقا چه اتفاقی افتاده است! و کمتر کسانی هستند که به سراغ نظریه سفر در زمان و قلمرو کوانتومی می روند!

این نظریه به طرز شگفت آوری ساده است. هنگامی که تانوس می گوید زمانی که کسی قدرت تغییر اتفاقات را دارد پس مرگ غیر ضروری است، سخن او را نباید استعاری در نظر گرفت! این نظریه بیان می کند که وقتی تانوس صدمه می بیند، او به سادگی واقعیت را به دو قسمت تقسیم می کند و هر قسمت در بر دارنده افراد گم شده است. 

این بدان معنی است در حالی که کاپیتان امریکا و سایرین شاهد صدمه دیدن دوستانشان بودند، قهرمانانی مانند اسکارلت دیدند که بازماندگان نیز به خاکستر تبدیل شدند. تحت این نظریه، یک دنیای  دیگر وجود دارد که در آن مردم می خواهند بدانند چطور می توان زمان را به عقب برگرداند و مردگان را زنده کرد!

پس چطور اسکات زنده مانده است؟ این تئوری توضیح می دهد که با حضور در قلمرو کوانتومی، به او هیچ صدمه ای وارد نشده است چرا که قلمرو کوانتومی، یکی از ابعاد خود او بوده، و این همان چیزی است که می تواند کلیدی برای برگرداندن تمامی افراد گم شده و مرده باشد، اگر آنها بتوانند از قلمرو کوانتومی برای مرتبط ساختن واقعیت ها استفاده کنند.

این بدان معنی است که اسکات می تواند بین دو قلمرو حرکت کند و یا این مسئله که او به طور همزمان در هر دو قلمرو حضور دارد، او را در یک وضعیت منحصر به فرد مانند گیر افتادن در قلمرو کوانتومی قرار می دهد.

بحث در مورد نظریه های مختلف در باره قلمرو کوانتومی بسیار جالب است، اما طرفداران با دیدن  فیلم Endgame می توانند به طور دقیق این نظریه را کشف کنند.

انتقام جویان 4 پایان بازی
فیلم انتقام جویان 4 قرار است در 4 می 2019 اکران شود.

سخن آخر

ما در این مطلب سعی کردیم سه دلیل انتخاب اسم end game را برای شما طرفداران فیلم انتقام جویان 4 پایان بازی عنوان کنیم و به نقد و بررسی تریلر پخش شده آن بپردازیم. امیدواریم مطلب ما برایتان مفید بوده باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

پاسخی بگذارید