دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

سلامت

5 دلیلی که جلوی کاهش وزن شما را می گیرد بهمراه راهکارهای لاغری

چرا من لاغر نمی شوم؟ 5 دلیلی که جلوی کاهش وزن شما را می گیرد!

حتما برای شما هم پیش آمده است: مدت هاست که برای کاهش وزن، رژیم لاغری می گیرید، به نوشابه و کیک های خوشمزه نه می گویید! و به سالاد بله! باشگاه را مرتب و پشت سر هم می روید. وقتی به خودتان نگاه می کنید، نا امید می شوید. هیچ کاهش وزن اتفاق نیفتاده است.

چرا وزن من کم نمی شود؟

با خودتان فکر می کنید، شاید من کاری را اشتباه انجام می دهم. دنبال پاسخی برای این سوال خود می گردید، ولی بی فایده است. پیام های بسیار متفاوتی در پاسخ به این سوال دریافت خواهید کرد. در چنین شرایطی خوش بین باقی ماندن کار خیلی سختی است. اینکه شما می خواهید کاری انجام بدهید، ولی نمی دانید آن کار چیست! و چه کار باید بکنید. یکی می گوید برای لاغری باید کربوهیدرات بخورید، و دیگری می گوید برای کاهش وزن کربوهیدرات نخور، مگر نمی دانی برای چاق شدن خوب است؟

نوشته های مشابه

برای کسی که تازه رژیم گرفتن را شروع کرده، این ها سردرگم کننده هستند. و در همان ابتدا می توانند سدی برای کاهش وزن و لاغری باشند. حتما شما کاری را اشتباه انجام می دهید که نمی توانید وزن خود را کم کنید.

ولی حتما دلیل قانع کننده ای برا کم نشدن وزنتان در کنار این همه رژیم و کم خوری وجود دارد. ما در مجله پروماگ با شما هستیم که آن موارد را به شما بگوییم. دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده شما کاهش وزن نداشته باشید، ممکن است هر کاری هم بکنید، ولی یک دلیل مانع لاغری شما شود. و احتمالا شما به هیچ یک از آن موارد تا کنون فکر نکرده اید.

شما آب زیادی نمی نوشید!

برای کاهش وزن آب زیادی باید خورد

بدن شما برای شکستن ذخیره چربی به آب نیاز دارد. این یک فرایند بیولوژیکی است. شکسته شدن چربی یک پروسه حساتی نیست. بنابراین اگر بدن شما در شکستن چربی کوتاهی می کند، باید این نیاز بدن را مرتفع کنید تا کاهش وزن برایتان اتفاق بیفتد. برای تشویق چربی های بدن خود برای تجزیه چربی های باقی مانده، و ذخیره شده در بدن، سعی کنید هیدراته باقی بمانید. ( هیدراته به معنای رساندن آب کافی به سلول های بدن)

شما چربی کافی نمی خورید!

خوردن چربی زیاد برای کاهش وزن

خوردن ماست و شیر کم چرب را فراموش کنید. این ماست ها و شیرها شما را گرسنه می کنند. این ها مقدار زیادی شکر و نگهدارنده دارند. زمان ترسیدن از چربی ها گذشته است: مطالعات نشان می دهند که چربی های سالم برای کاهش وزن  مفید تر و موثرتر هستند. دلیل این امر می دانید چیست؟ شما روزانه به چربی ها برای انجام فعالیت هایتان نیاز دارید. و اگر شما چربی کافی نخورید احساس گرسنگی خواهید کرد و زود خسته خواهید شد. این کار ساده ای است. سریع بروید و آووکادو بخرید و بخورید!

پیشنهاد می کنیم این مطلب را حتماً مطالعه کنید : چربی موجود در لبنیات و تاثیر آن بر روی دیابت نوع 2

شما نیازی به کاهش وزن ندارید!

کاهش وزن و لاغری

به نظر ساده می اید، اما این حقیقت تلخ وجود دارد. وزن ایده آل شما چقدر است؟ سازمان جهانی بهداشت برای هر رده سنی وزن ایده الی تعریف میکند. شاید شما به ظاهر چاق به نظر برسید ولی نیازی به کاهش وزن نداشته باشید. و به زور اصرار دارید خودتان را لاغر کنید.

 تمرینات ذهنی انجام نمی دهید!

کاهش وزن با ورزش های ذهنی

تمرین ذهنی توسط مجله تایم به عنوان “تمرکز بر کاری که در حال حاضر انجام می دهید” تعریف شده است. به سادگی می توانید تمرکز کنید، استرس را کاهش دهید و سلامت کلی خود را بهبود ببخشید. هورمون های شما در این حالت به تعادل می رسند و میزان کورتیزول در خون شما کاهش می یابد. کورتیزول با تشویق بدن شما به حفظ و تعادل وزن، وزن بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

پروتئین زیادی مصرف می کنید!

کاهش وزن و لاغری با پروتئین کم

زمانی که بدن پروتئین زیادی دریافت می کند، آن را به صورت چربی ذخیره می کند. ما بارها تاکید کرده ایم که پروتئین یکی از مواد بسیار ضروری برای سلامت بدن و ساخت عضله می باشد. و این موضوع حقیقت دارد. اما شما نباید همزمان و طی روز پروتئین زیادی به بدنتان وارد کنید. اگر شما برای شام سینه مرغ می خورید، برای صبحانه هم تخم مرغ بخورید، کافیست. برای کاهش وزن تغذیه درستی باید داشته باشید.

از اینکه تا انتهای این مقاله با مجله پروماگ همراه بوده اید سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما خواننده عزیز قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا