دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

زندگیتو بسازساده زیستی

از مقایسه زندگی خود با دیگران دست بردارید و از زندگی خودتان لذت ببرید – راههای موفقیت در زندگی

در حقیقت همه ی ما در طول زندگی حتی یکبار هم شده خودمان و زندگیمان را با اشخاص دیگری مقایسه کرده ایم. من مطمئن هستم که شما می توانید زندگی متفاوتی بسازید در صورتی که دست از مقایسه زندگیتان با دیگران بردارید. متاسفانه بسیاری از افراد مدام خود و زندگیشان را با دیگران مقایسه می کنند و به دنبال پیدا کردن راههای موفقیت برای زندگی خودشان نمی روند.

مردم اغلب زندگی خود را با دیگران مقایسه می کنند تا تعیین کنند که چگونه آنها خوب و راحت زندگی می کنند سپس زندگی شخصی خودشان را بر اساس زندگی دیگران ارزش گذاری نمایند.
با این وجود معمولاٌ این مقایسه ها منجر به حس خوبی برای آنها نمی شود. بعلاوه می خواهند به روش های منفی خود را نیز مورد قضاوت قرار دهند.
در حالی که اینگونه مقایسه ها در برخی شرایط می توانند باعث ایجاد انگیزه و الهام بخش باشند ولی متاسفانه بیشتر آثار منفی از خود به جای می گذارند که در نهایت منجر به :

 • بدهکاری : شخص مقایسه کننده تلاش می کند وسایل و تجهیزاتی گرانقیمت مشابه شخص مقایسه شونده خریداری نماید در نتیجه  بدلیل نداشتن پول کافی بدهکاری برای خود ایجاد می کند.
 •  احساس شکست : وقتی خود را با شخص دیگری که موفق است مقایسه می کنید این احساس به شما دست می دهد که به اندازه او خوب نیستید و او از شما بهتر است.
 •  ناخشنودی : که در فرایند مقایسه هیچگاه تمامی ندارد.
 •  اتلاف وقت : اگر تمام زمان خود را صرف مقایسه خود با دیگران کنید، هرگز به اندازه کافی وقت نخواهید داشت که کاری های مورد نیاز موفقیت خودتان را انجام دهید. مقایسه خود با دیگران می تواند زمان های با ارزش را هدر بدهد.

به زبان ساده وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می کنید زندگیتان را تباه خواهید کرد.

می دانم صحبت کردن در مورد توقف مقایسه خود با دیگران بسیار راحتر از انجام آن است. در دنیایی کنونی با وجود شبکه های اجتماعی متعدد که روزانه میلیون ها عکس از اقصی نقاط دنیا در آنها پخش می شود مقایسه نکردن خود با دیگران کار دشواری است.

اما شما باید این مقایسه های منفی را متوقف کنید. با انجام اینکار می توانید زندگی خودتان را بسازید و به اهدافتان برسید داشتن یک زندگی خوب و شاد نه تنها برای شما بلکه برای خانواده و جامعه نیز بسیار مفید خواهد بود.

بطور حتم ممکن است شما به سرعت دیگران به اهدافتان نرسید و یا ممکن است نیاز باشد کار بیشتری نسبت به دیگران برای رسیدن به اهدافتان انجام دهید. این به این معنا نیست که همه چیز برای شما غیر ممکن است. هر کسی در راه های مختلف موفق است و باید این واقعیت را بپذیرید که افرادی بهتر و یا بدتر از شما وجود دارند. ولی اگر آنها توانسته اند پس شما هم می توانید.

به جای مقایسه خود با کسانی که در اطرافتان هستند روی آنچه که می توانید انجام دهید تا رویاها و اهدافتان را واقعی نماید تمرکز کنید.

چطور می توانید مقایسه خود با دیگران را متوقف کنید.

 درک اینکه چرا باید خودتان را با دیگران مقایسه کنید.

گام اول برای متوقف کردن مقایسه خود با دیگران پیدا کردن نکات منفی ناشی از این مقایسه ها در زندگی تان است که اغلب اوقات هیچ فایده ای هم برای شما ندارند.

شما باید در مورد اینکه چه نیازی هست خودتان را با دیگران مقایسه نمائید و همچنین این مقایسه ها چه تاثیرات بر زندگی شما می گذارند خوب فکر کنید. با درک این موارد شما قادر به انجام یک حرکت رو به جلو هستید و از اتلاف وقت خود با این مقایسه ها جلوگیری می کنید.

از موفقیت دیگران شاد باشید.

به جای حسادت کردن و رقابت کردن با هر کسی که خودتان را مقایسه می کنید سعی کنید از موفقیت او خوشحال باشید.

اتفاقات خوب می تواند برای سایرین رخ بدهد این بدان معنا نیست که زندگی شما بی اهمیت است بعلاوه با خوشحالی و شادی کردن برای دیگران شما یاد می گیرید که خودتان را باور کنید و بپذیرید که شما هم می توانید اتفاقات خوب را تجربه کنید.

انگیزه رقابتی نیست.

به جای احساس حسادت یا رقابت هنگام مقایسه خود با شخص دیگری، باید آن احساسات را به الهام و یا انگیزه تبدیل کنید.

دفعه بعد که شما خودتان را نسبت به کسی مقایسه می کنید، می توانید در مورد چگونگی انجام کاری مشابه فکر کنید. از دستاوردهای خود برای رسیدن به اهداف زندگیتان الهام بگیرید.

همیشه مقایسه کردن زندگی با زندگی دیگران بطور کامل بد نیست به شرطی که از نکات مثبت آن استفاده کنید.

بطور موقت از رسانه های اجتماعی فاصله بگیرید.

رسانه های اجتماعی می توانند سرگرم کننده باشند اما بیشتر اوقات شما را درگیر زندگی دیگران می کنند. باعث می شوند شما به درون صفحات افراد مختلف بروید و خود را با آنها مقایسه کنید. چه از نظر مالی و چه از نظر زیبایی و سایر موارد.

اگر شما با رفتن به درون صفحات دیگران و مشاهده عکس های آنها احساس حسادت و پوچی می کنید توصیه می کنم آنها را کنار بگذارید. تا زمانی که یاد بگیرید چگونه این شکاف و احساسات بد را به الهام و انگیزه تبدیل کنید. با این روش می توانید مقایسه خود با دیگران در رسانه های اجتماعی را متوقف کنید.

اعتماد بنفس.

شما وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می کنید که اعتماد بنفس نداشته باشید. برخی معتقدند که اعتماد بنفس ذاتی است و نه اکتسابی و فرد نمی تواند یاد بگیرد چگونه اعتماد بنفس داشته باشد. اما واقعاً اینگونه نیست و همه می توانند با بکار گیری روش هایی اعتماد بنفس خود را افزایش دهند.

داشتن اعتماد بنفس در پیشرفت و موفقیت افراد فوق العاده موثر و کمک کننده است. یادگیری چگونگی افزایش اعتماد به نفس می تواند منجر به پیشرفت کسب کار، افزایش درآمد، دسترسی سریعتر به رویاها، موفقیت در سخنرانی های عمومی، ملاقات با افراد جدید، شبکه سازی، مدیریت کسب و کار یا کارکنان شود.

همانطور که می بینید داشتن اعتماد بنفس در بسیاری از امور کاری لازم است. علاوه بر این با افزایش اعتماد بنفس شما یاد می گیرید که تنها با اعتماد و اعتقاد به خودتان می توانید موفق شوید. پس از فهمیدن این موضوع دیگر خودتان را با دیگران مقایسه نخواهید کرد.

در این مطلب می توانید روش های افزایش اعتماد بنفس را مطالعه نمائید.

کنترل امور مالی زندگیتان را بدست بگیرید.

پول دلیل اصلی مقایسه است.

اغلب ما در شرایط بد مالی گیر افتاده ایم و تجربه آن را داریم اما نکته مهم اینکه این شرایط در بسیاری مواقع موجب می شود زندگیمان را با دیگران مقایسه کنیم.

می توان با پرداخت به موقع بدهی ها ، افزایش درآمد ، داشتن کار جانبی ، بودجه بندی بهتر زندگی ، صرفه جویی و غیره قرار گرفتن در شرایط بد مالی را به حداقل رساند.

مثبت باشید و افکار مثبت را تقویت کنید.

بسیاری از مردم بدلیل داشتن احساس ناراحتی و بدبختی، خود را با دیگران مقایسه می کنند.

بسیاری ناراحت ، عصبانی ، غمگین و خموده هستند چون مشکلات مالی و مشکلات خانوادگی دارند. در این شرایط برایشان سخت است که به شادی و موفقیت دیگران به دید مثبت نگاه کنند.

با این حال مهم نیست که زندگی چگونه برای شما اتفاق می افتد اما داشتن چشم انداز مثبت و امیدوار کننده می تواند در بهبود شرایط زندگی به شما کمک کند.

داشتن افکار منفی محدودیت هائی برای شما ایجاد می کند. اگر فکر می کنید کاری را نمی توانید انجام دهید مطمئن باشید که آن کار را هیچگاه انجام نخواهید داد. افکار منفی باعث می شوند  شما برای برطرف کردن مشکلات تان به راه حل های مفید نرسید.

از سوی دیگر داشتن افکار مثبت شما را قادر می کنند هر کاری را انجام دهید. براحتی می توانید تمام امور زندگی خود را کنترل کنید. مطمئن باشید داشتن افکار مثبت کسی را نمی کشد. مثبت بودن به شما کمک می کند در مواقع اضطراری نیز بهتر عمل کنید.

چیزی به اسم زندگی کامل و بی نقص وجود ندارد.

هیچ کس کامل نیست.

هنگامی که به این موضوع پی می برید متوجه خواهید شده که مقایسه کردن خودتان با دیگران وقت تلف کردن است. در دنیا هر انسانی مسیر زندگی خودش را دارد از جمله شما.

درعوض باید مسئولیت گذشته و حال حاضر زندگی خود را بپذیرید و برای ساختن آینده تغییراتی را در خود ایجاد کنید و این تنها با اصلاح باورها و رفتارها امکان پذیر است.

به خاطر داشته باشید شما نباید خود را با دیگران مقایسه کنید و از وسط زندگی کسی بخواهید شروع کنید و مثل او بشوید. شما از گذشته او ، میزان تلاش و کارهایی که برای موفقیش انجام داده بی اطلاع هستید. اما شما در  همه حال باید برای موفقیت دیگران خوشحال باشید.

به زندگی رویایی خودتان فکر کنید و آن را تجسم کنید.

برای توقف مقایسه زندگی خود با دیگران باید در مورد زندگی زیبا و رویایی خودتان فکر کنید. این به شما کمک می کند که متوجه شوید مسیر زندگی شما با دیگران چه تفاوت هایی دارد. قطعاً شما با رسیدن به زندگی رویایی خودتان احساس موفقیت و پیروزی خواهید کرد. پس خوشحال و شادمان مسیر رسیدن به آن را بسازید.

شما باید در مورد چیزهای مختلفی فکر کنید :

 • برای رسیدن به زندگی رویایی چه چیزی لازم است ؟ آیا باید به دانشگاه بروید ؟ بدهی تان را پرداخت کنید ؟ چیز جدیدی یاد بگیرید ؟
 • برنامه و پلن شما برای رسیدن به موفقیت چیست ؟
 • چرا با کاری که هم اکنون انجام می دهید موفق نمی شوید ؟
 • چرا تاکنون موفق نشده اید زندگی رویایی خود را بسازید؟
 • ریسک ها چه هستند ؟ چه چیزی شما را مجبور می کند برای رسیدن به زندگی رویایی خودتان بر مشکلات غلبه کنید ؟
 • موفقیت برای شما چیست ؟

مقایسه زندگی تان با زندگی دیگران، شادی را از شما می گیرد.

چگونه از مقایسه خود با دیگران جلوگیری می کنید ؟ مقایسه خود و زندگی تان با دیگران چه تاثیراتی بر روی شما گذاشته است ؟

یک دیدگاه

 1. دقیقا همینطوره . بنده به واسطه این افکار تونستم وبسایت خودم رو راه اندازی کنم و از شغل کارمندی خارج بشم . دقیقا با شما موافقم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا