دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

تجهیزات آشپزخانه

چگونه خودمان کابینت را تعمیر کنیم

کابینت ها هسته اصلی آشپزخانه ها و حمام ها هستند که وجود آنها هم از نظر شکل و هم عملکرد ضروری است. آنها فضای مورد نیاز را فراهم آورده و همچنین مهمترین عامل در سبک و زیبایی هستند. آنها جزو گران ترین وسیله های تزئینی هستند که وظایف خود را تا سال ها به انجام می رسانند.

کهنه و خراب شدن آنها امری طبیعی است. درب ها نشست می کنند، کشو ها گیر می کنند، سطوح به صدا در می آیند و روکش ها نیز ساییده می شوند. این مقاله نشان می دهد چگونه می توانید با این مشکلات سر و کله بزنید و کابینت های تان را زیبا و کارآمد نگه دارید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید هزینه تعمیر کابینت را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال کابینت کار در تهران باشید می‌توانید درخواست تعمیر کابینت ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در این زمینه را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر داشته باشید.

تعمیر کابینت

تعمیر سطح کابینت

درز و شکاف های کوچک روی کابینت های چوبی را می توان با فیلرهای پلاستیک چوب، که در رنگ های مختلف وجود دارند و می توانند لکه ها را پنهان کنند، پر کرد. اگر آسیب در مکانی قابل مشاهده وجود داشته باشد، ممکن است تعمیری یکپارچه کار دشواری باشد. قبل از انجام تعمیر در مکانی قابل دید، ابتدا آن را در جایی خارج از دید امتحان کنید.

هنگام روکش کردن کابینت های شکسته یا خراشیده شده، باید رنگ مشابه آنها را پیدا کنید. اگر از دستورالعمل اصلی لکه گیری سازنده استفاده کنید، که می توانید آن را از خرده فروشی های کابینت تهیه کنید، می توانید کاری کامل داشته باشید. باید بدانید که روکش با گذشت زمان می تواند محو شود.

ممکن است مجبور باشید یک سطح کامل را رنگ آمیزی کنید، که به دلیل فرورفتگی ها و برآمدگی های در کنار منطقه پخت و پز که توسط گرما و چربی ایجاد شده باید از لبه کابینت شروع کنید.

اگر کابینت های چوبی شما ترک خورده یا شکسته اند، می توانید با چسب و گیره زدن آن ها را تعمیر نمایید. شکاف های عمیق و غیر قابل تعمیر به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

برای از بین بردن ناحیه آسیب دیده از اره تیز استفاده کنید، و برش های صاف و نرم ایجاد نمایید. سپس یک قطعه جایگزین از همان ماده را برش دهید آن را چسب کاری کرده و در صورت نیاز با استفاده از میخ های نازک کوچک یا پیچ محکم کنید. بخش ترمیم شده را با کاغذ سنباده، سنباده کنید و سپس برای هم رنگ شدن با اصل خود آن را لکه گیری کرده یا رنگ کنید.

اگر با شیارهای عمیق سر و کار دارید، چوب آسیب دیده را تمیز کرده و سپس مکان را با اپوکسی و کیت تعمیر پر نمایید. اجازه دهید خشک شود، سپس آن را سنباده و بعد رنگ کنید تا با اصل خود مطابق شود. این ماده به طرز فوق العاده ای عالی کار می کند، و ترمیم آن به اندازه چوب قدرتمند می باشد. فیلر اپوکسی ضد آب است در نتیجه می توان به جای قسمت مرطوب شده و آسیب دیده چوب، به کار رود.

تعمیر درب کابینت

تعمیر درب های کابینت

کابینت هایی که مورد استفاده زیاد قرار می گیرند، با گذشت زمان و به دلایل مختلف، از حالت تنظیم خارج می شوند. اگر درب کابینت های شما خم یا لق شده و به درستی بسته نمی شوند، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ایجاد تنظیمات لولا کار ساده ای است، و بسیاری از کابینت ها لولایی دارند که به شما این امکان را می دهند هر گونه که بخواهید تنظیم را انجام دهید.
  • برای لولاهای ساده، پیچ های پایه را شل کنید تا لولاها حرکت کنند اما نه به اندازه ای که درب پایین بیفتد. درب را به گونه ای آماده کنید که با کابینت به صورت مربع قرار گیرد، در صورت نیاز از واشر استفاده کرده و پیچ را دوباره محکم کنید.
  • بیشتر لولاهای اروپایی پیچ تنظیم دارند، و انواع مختلفی از آنها وجود دارد. یکی از آنها پیچ تکی دارد که به دو نیمه لولا متصل می شود. این پیچ را به آرامی شل کنید تا بتوانید درب را به صورت عمودی و و افقی و به آرامی حرکت داده و دوباره محکم نمایید.
  • نوع دیگری از لولا وجود دارد که یک نوار لغزشی و چند پیچ برای تنظیم افقی و چند پیچ دیگر برای تنظیم عمودی دارد. لولای های جدید دارای صفحات پایه ای هستند که اجازه میدهند هم عمق و هم ارتفاع را تنظیم کنید.

تنظیم درب کابینت ها

پیچ های پایه لولا را محکم کنید. اگر این امر تنها برای مدتی درست کار می کند، یا حفره ها گشاد شده و دیگر تاب نگه داشتن پیچ ها را ندارند، پس پیچ ها را جدا کنید. مقداری چسب سفید چوب در حفره بریزید، و سپس درون آن خلال دندان بگذارید. اضافات چسب را پاک کرده و پس از آن که چسب خشک شد، با استفاده از چاقوی مخصوص خلال دندان را ببرید. پیچ ها را وارد حفره جدید کرده و آن ها را نصب کنید (ممکن است بخواهید ابتدا حفره ای با دریل سوراخ کنید).

پیچ لولا را با پیچ های بلندتر یا بزرگتر تعویض کنید. این کار معمولا به دریل کردن حفره های جدید نیاز دارد، که ممکن است برای برخی کابینت ها امکان پذیر نباشد، و یا ممکن است با نسخه اصلی لولا منطبق نباشد. به این دلایل، این گزینه را به دقت بررسی نمایید.

لولا را حرکت دهید. اگر حفره پیچ ها یا محل نصب پایه بد بوده و ساییده شده است، سعی کنید هر لولا را در قسمت قوی تر چوب نصب نمایید. اگر چوب مخفی باشد بهتر است، چرا که در غیر این صورت مکان های قدیمی قابل رویت خواهند شد، خصوصا قسمتی که لولا در برابر صورت درب قرار می گیرد. اگر تصمیم دارید این گزینه را انتخاب کنید، ممکن است بخواهید از لولاهایی که خود به خود بسته می شوند استفاده کنید، که نیاز به گرفتن را حذف می کند.

جدا کردن روکش محکم قفسه

برای جدا کردن روکش قدیمی قفسه، باید چسب پشت آن را گرم کرده و حل کنید. برای شروع از گوشه آغاز کنید. با اسپری کردن آب گرم به قسمت پشتی، به جدا کردن ادامه دهید. باقیمانده ها سرسخت معمولا توسط روغن سبزیجات جدا می شوند. اگر روکش را برای آماده سازی رنگ آمیزی جدا می کنید، آن را با آب و صابون بشویید، و آن را کاملا خشک نمایید.

تعمیر کشوی کابینت

کشوی کابینت با مشکلات زیادی مواجه می شود که باعث می شود استفاده از آن غیر ممکن شود. آنها گیر می کنند، ریل آنها آسیب می بیند، یا خود جعبه می شکند. کشویی که بیش از حد پر شده باشد، معمولا باعث ایجاد این مشکلات می شوند، بنابراین برای دوری از این مشکلات کشوی خود را بیش از حد سنگین نکنید. همچنین بررسی کنید ریل ها در جای خود قرار گیرند و از مسیر خارج نشوند.

در این قسمت راه حل هایی برای تعمیر کابینت برایتان آماده کرده ایم:

کشوی گیر کرده

جدا کردن کشویی که از مسیر ریل خود خارج شده باشد بدون آسیب رساندن بیشتر کار سختی است. تیغه چاقوی مخصوص را بین کشوها و ریل ها قرار دهید و به آرامی کشو را در جای خود باز گردانید. اگر موفق شده باشید، کشو به جای خود بازگشته و می توانید آن را خارج کرده و مشکلی را که باعث ایجاد این امر شد، حل کنید.

ریل آسیب دیده یا شکسته کشو

ریل شکسته یا آسیب دیده کشو از راهی به شما نشان می دهند که نیاز به تعمیر دارد. در برخی موارد، مشکل تنها یکی از پیچ های روی ریل می باشند، که ممکن است جدا شده باشد. می توانید آن را با تعویض پیچ انجام دهید.

معمولا، ریل ها خم یا شکسته می شوند. در این مورد، راحت ترین راه حل تعویض است.

برای باز و بسته کردن راحت درب کشو، بسته به نوع ساختار کشوی خود از ریل فلزی که به قسمت پایینی کشو وصل می شود استفاده کنید.

کشو را با بیرون کشیدن و سپس بالا بردن به سمت جلو از مسیرش خارج کنید.

ریل کشوی کابینت داخلی را بررسی کنید. اگر خم شه یا از مسیر خارج شده است، آن را با یک انبردست تغییر دهید و کشو را دوباره نصب نمایید.

اگر چیزی شکسته، پیچ ریل را از هر دو طرف کشو و کابینت باز کنید. در یک فروشگاه مخصوص لوازم چوب و کابینت، یا مرکز لوازم خانگی جایگزینی تهیه کنید. مطمئن شوید هر دو سمت ریل را به عنوان نمونه همراه خود ببرید. ریل جدید را به کابینت و کشو پیچ کنید و آن را در جای خود قرار دهید.

جعبه شکسته کشو

کشوها محکم بوده اما ساختار ساده ای دارند. وقتی که می شکنند، دلیل آن ناشی از یک شکاف در چوب یا جدا شدن درز چسب زده آنها می باشد. با تعمیر و چسب کاری درز و شکاف ها و قسمت های شکسته را ترمیم کنید، و به مدت یک ساعت با گیره آنها را به هم وصل کنید. این کار را برای اتصالات جدا شده نیز انجام دهید، اما ابتدا به دقت چسب باقیمانده دفعه قبل را جدا نمایید و مراقب باشید به چوب آسیبی نرسد.


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا