دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

ورزشی

اهمیت گرم کردن بدن در ورزش و تأثیرات آن در حذف سرگیجه

ورزش کردن یکی از کارهایی است که همه افراد باید آن را در بین کارهای روزمره خود قرار دهند. اکثر افراد جامعه روزانه در حال ورزش کردن هستند و هر کدام سراغ ورزش های مختلفی می روند. یکی مؤثرترین و پر طرفدارترین ورزش ها بین افراد، پیاده روی است. پیاده روی می تواند به شما تناسب اندام و همچنین سلامت بدن را هدیه دهد. با این حال، اگر هر کاری را با در نظر گرفتن اصول آن انجام ندهید بی شک به مشکل بر خواهید خورد. اگر زمانی که می خواهید به پیاده روی بروید به فکر گرم کردن بدن خود نباشید، نه تنها سرما خواهید خورد،‌ بلکه حس سرگیجه نیز به شما دست خواهد داد. ما در این مطلب از مجله پروماگ می خواهیم در مورد سرگیجه پس از پیاده روی صحبت کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

چه چیزی باعث سرگیجه پس از پیاده روی در سرما می شود؟

کاهش دما می تواند در میان علل به وجود آمدن سرماخوردگی قرار گیرد؛ تماس مستقیم با هوای سرد یا آب سرد در طی پیاده روی در خارج از منزل ممکن است به این احساس ناخوشایند منجر شود. طبق شواهد به دست آمده، اکثر مواقع سرگیجه، تهدید جدی برای سلامت شما نخواهد بود و ممکن است به خودی خود حل شود. اگر سرگیجه شما همچنان ادامه داشته باشد یا بدتر شود، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

علائم سرگیجه پس از پیاده روی چیست؟

سرگیجه احساس ناخوشایندی است که زمانی حس می کنید که سبک سری، و احساس خستگی دارید، تعادل خود را از دست می دهید و احساس می کنید که اتاق دور سر شما می چرخد. برای به وجود آمدن این احساس ناخوشایند چند دلیل بالقوه وجود دارد.

علل به وجود آمدن سرگیجه پس از پیاده روی چیست؟

اگر بعد از اینکه در معرض دمای سرد قرار گرفتید، دچار سرگیجه می شوید، این امر می تواند به این دلیل باشد که رگ های خونی شما تنگ و یا کوچکتر می شوند و بنابراین خون کمتری به مغز شما منتقل می شود. بدن شما در پاسخ به کاهش درجه حرارت برای از دست نرفتن حرارت این کار را انجام می دهد. از آنجایی که این واکنش اولیه بدن شما برای جلوگیری از هیپوترمی یا دمای پایین بدن است، شما همچنین ممکن است متوجه پوست سرد خود یا لرزیدن بدن خود شوید. این مکانیسم محافظ برای هدایت خون به ارگان های حیاتی بدن شما طراحی شده و اجازه نمی دهد دمای بدن شما تا مقادیر خطرناک پائین آید.

راه درمان سرگیجه پس از پیاده روی چیست؟

اگر انقباض عروق خونی ناشی از هوای سرد باعث ایجاد سرگیجه شود، گرم کردن بدن می تواند به شما در جلوگیری از به وجود آمدن سرگیجه کمک کند. در زمستان باید همه جای بدن خود را بپوشانید، می توانید یک کت پشمی گرم بپوشید که اجازه نفوذ سرما به بدن شما را نمی دهد. با این وجود، شما باید از پزشک خود بخواهید فشار خون شما را بررسی کند، زیرا انقباض رگ های خونی می تواند باعث افزایش فشار خون شود.

جایگزین های ورزشی

اگر بعد از پیاده روی در سرما با وجود اقدامات احتیاطی دچار سرگیجه می شوید، شما باید عادت های ورزشی خود را تغییر دهید. در گرم ترین و آفتابی ترین روزهای زمستانی به پیاده روی بروید، یا می توانید به بازار داخلی محلی خود بروید و قدم بزنید. همچنین می توانید به یک باشگاه ورزشی مراجعه کنید، که در آن شما به تردمیل ها و سایر دستگاه های ورزشی دسترسی خواهید داشت، و از سرما نیز دور خواهید ماند!

سرگیجه

سخن پایانی

پیاده روی طرفداران بسیاری دارد، اما آن را باید با اصولش انجام دهید. اگر می خواهید به پیاده روی بروید، بهتر است لباس گرم بپوشید و بدن خود را گرم نگه دارید، در غیر این صورت به سرگیجه دچار می شوید که به هیچ عنوان احساس خوشایندی نیست. از اینکه بار دیگر با مجله آنلاین پروماگ همراه بودید از شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا