دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

تجهیزات آشپزخانه

آشنایی با لوازم پذیرایی | با چه لوازمی از مهمان پذیرایی کنیم

فرهنگ مهمان‌نوازی ایرانیان در دوره‌های مختلف، جز اصلی‌ترین وغنی‌ترین فرهنگ‌های جهان به شمار می‌رود.همه ما از همان کودکی و از همان زمان و دوره‌ای که خاله‌بازی از دوست‌داشتنی‌ترین و قشنگ‌ترین بازی‌های زمان ما بود؛ از فرهنگ مهمان‌نوازی اطلاع داشتیم و یاد گرفته بودیم، چگونه باید به مهمان خوشامدگویی و چگونه باید از مهمانان پذیرایی و از ظروف پذیرایی استفاده کنیم تا هم مهمانی برگزار کرده و هم ‌به میهمانان ادای احترامی کرده باشیم. با توجه به ویژگی مهمان‌نوازی ایرانی‌ها باید ظروف پذیرایی مناسبی با نوع میهمانی و تعداد میهمانان در قفسه دکوری‌مان وجود داشته باشد.ظروف پذیرایی ازلحاظ طرح و رنگ به‌صورت متنوع است و اگر می‌خواهید میهمانی شیک و شاد را داشته باشید با ما همراه باشید

 ظروف پذیرایی چینی

ریشه نام‌گذاری این ظروف به پسوند آن بازمی‌گردد و حدود 170سال پیش در چین تولید و کم‌کم به کشورهای اروپایی و آسیایی وارد شد یکی از سالم‌ترین و شیک‌ترین ظروف پذیرایی چینی است.

 ظروف پذیرایی چینی خوب ، باید سبک شفاف و نور گذر مقاوم در برابر ضربه ضد خش ضد آب مقاوم در برابر گرما یکدست و صدای زنگ‌دار داشته باشد.

ظروف چینی تهیه‌شده از صنعت سرامیک است که خیلی از موارد به خاطر سرو غذا ساخته می‌شود..چینی‌های محکم برخلاف جنس‌هایی مانند بلور، در برخورد با غذاي گرم ، سریع گرم نمی‌شوند؛و با سرد و گرم شدن به‌آسانی ترک برنمی‌دارند. این ظروف، هم برای دکوری قدیمی و هم نو مناسب هستند. ظروف چینی به‌صورت کلی قیمت بالایی دارند و جزو ظروف پذیرایی معمول برای آماده شدن جهیزیه عروس به عنوان ظروف پذیرایی  به‌حساب می‌آیند. ظروف چینی وزن نسبتاً متوسطی دارند. همچنين اين ظروف هیچ‌گونه مواد سمي و خطرناک برای انسان ندارند.

ظروف پذیرایی کریستال

 ظرفت ،زیبایی و پرکار بودن ظروف کریستالی از سایر ظروف متمایز کرده است اگر قصد جذب انرژی مثبت در خانه‌داریم؛ این ظروف پذیرایی انتخاب مناسب می‌تواند باشد.

 این ظروف درخشان با انعکاس کردن نورها به‌آسانی زیبایی بودن را به خانه ارمغان و خواهد آورد. یکی از راهه‌ای تشخیص اصالت این ظروف پذیرایی و دکوری توجه به وزن صدای آن است ،اگر به کریستالی با انگشت ضربه وارد کنیم صدای زنگ بلند می‌شود اما اگر صدای بم شنیدید؛به اصالت آن شک کنید. ظروف کریستال قیمت بالایی دارند. همچنین خیلی لوکس و زیبا هستند.با انواع وسایل آرایه‌ای ترکیب و دست می‌شوند. همچنین کریستال به‌هیچ‌وجه  از مد نمی‌افتد و همواره نما خودش را محفوظ می‌دارد. پس اگر محدودیتی در پول و هزینه ندارید، سرویس پذیرایی کریستال جزو برترین گزینه‌ها برای شماست

ظروف پذیرایی بلورین

خیلی به ظرف های کریسستالی شبیه هستند. این ظروف، به خاطر ارزان‌تر بودن نسبت به کریستال، جزو محبوب‌ترین جنس‌ها، برای خرید سرویس ظروف پذیرایی به‌حساب می‌آیند. بلور مثل کریستال، قابلیت دست شدن با انواع وسایل پذیرایی دکور را دارد. بلور نسبت به کریستال، درخشندگی و ظرافت کمتری دارد و به همین خاطر ارزان‌تر هست. سرویس‌های بلورین، در اکثر موارد برای پذیرایی از مهمان استفاده می‌شوند اما جنبه دکوری هم دارند.

اگر به دنبال ظروفی شبیه ظروف کریستال هستید و پول کمتری دارید؛ وسایل پذیرایی بلورین، بهترین انتخاب برای شما هستند. ظروف بلوری سبک‌تر از کریستال بوده و با تمام وسایل شماست می‌شوند. همچنین در ساخت و طراحی بسیار متنوع هستند.

ظروف پذیرایی مسی

 اصالت در عین زیبایی و مقاومت ویژگی متمایزی است که ظروف مسی را از سایر ظروف پذیرایی متمایز کرده است. ظروف مسی به جهت حس نوستالژیک، انرژی مثبت و دل‌انگیزی که به ما نشان می‌دهد علاوه بر جذابیت برای سلامتی هم فوایدی داردن؛ خوردن غذا در لیوان و ظروف مسی به دلیل گلبول‌های قرمز ای که در این ماده وجود دارد در کاهش درد مفاصل تأثیر قابل‌توجهی خواهد داشت.در خرید ظروف مسی به شفافیت این محصول باید توجه کرد که هر چه شفاف‌تر ،کیفیت بالاتری برخوردار است همچنین باید به تیز و برنده بودن ظروف مسی و ترک‌خوردگی فرورفتگی شکستگی توجه کرد که اگر شاهد این موارد بودیم از جنس بی‌کیفیت برخوردار هستند.

 ظروف پذیرایی سفالی و سرامیکی

 در سرنوشت تاریخ انسان‌ها نقش غیرقابل‌انکاری دارند و هزاران سال است که با هویت فرهنگی انسان‌ها همراه شده است.. تفاوتی که ظروف سفالی و سرامیکی را از هم متمایز و متفاوت می‌کند نوع خاک و لعاب و دمای کوره است. ظروف سفالی درجه پخت کمتری را تحمل می‌کند و از خاک رس ساخته می‌شود.ظروف سرامیکی درجه بالاتر در کوره تحمل کند تا پخته شود، لعاب پذیری بیشتر و چسبندگی کمتری دارد ظروف سفالی و سرامیکی در مهروموم‌های اخیر به خاطر سادگی و قیمت مناسب موردتوجه قرارگرفته‌اند.

اگر تصمیم به خرید دنبال ظروف پذیرایی نو باقیمت خوب هستید، ظروف سرامیکی گزینه مناسبی برای شماست. اگر تمایل دارید آشپزی آسانی داشته باشید و به ظروف نچسب محبوب شماست ، ظروف سرامیکی گزینه مناسبی برای خرید و پذیرایی هستند.

ظروف پذیرایی چوبی

اگر قصد بازگشت به گذشته و دور شدن از فضای مکانیکی و شهری زندگی را دارید، استفاده از ظروف پذیرایی چوبی انتخاب مناسبی است به دلیل اینکه عایقی خوبی دارند در داغ ماندن غذا کمک می‌کند و همچنین دوام بهتری نسبت به سایر ظروف برخوردار هستند اگر برای مهمانی خود قصد تزئین میز و سفره رادارید از ظروف چوبی استفاده کنید.

ظروف پذیرایی ملامین

اگر به‌قصد خرید ظروف پذیرایی  نشکن هستید، ملامین پیشنهاد می‌شود. هرچند هیچ‌وقت کسی از ملامین این روزها برای پذیرایی استفاده نمی‌کند. ملامین ها دربرگیرنده صفحات درخشان بوده و وزن پایینی دارند به دلیل جنس خاصشان نمی‌توان آن را در ماکروویو قرارداد. اصولاً از ملامین در مراسم‌های مذهبی یا مهمانی‌هایی با تعداد افراد زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نکات تکمیلی در خرید لوازم پذیرایی

در آخر اگر قصد خرید لوازم پذیرایی لوکس و قیمت بالا هستید که هیچ زمانی کهنه نشوند و با هر طراحی ست شوند، ظروف کریستال و ظروف برنجی بهترین انتخاب هستند.

اگر به دنبال ظروف نو هستید باقیمت نسبتاً پایین ، ظروف سرامیکی گزینه بهتری هستند.

اگر قیمت برای شما مهم است و ظروفی قیمت پایین و سبک می‌خواهید ، ظروف بلور گزینه مناسبی هستند.

اگر دنبال ظروف با متنوع و متفاوت هستید سرویس‌های کریستال ، ظرف‌های برنجی گزینه مناسبی هستند

حالا که با انواع ظروف پذیرایی ب آشنا شدید ، به نظر شما کدام نوع توانایی ست شدن با طیف بیشتری از لوازم خانه را دارد؟ اگر بی‌خیال قیمت شویم ، شما کدام نوع را د.پیست دارید و  برای سرویس پذیرایی انتخاب می‌کنید ؟ به نظر شما کدام نوع، برای سلامتی مفیدتر است؟ امیدوارم با خواندن این مطلب پاسخ سؤال‌های خود را پیداکرده باشید.


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا