دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

آموزشزندگیتو بساز

25 نکته برای کنترل خشم در زمان عصبانیت و کمک به آرام شدن شما

خشم یک احساس طبیعی است و می تواند در برخورد با مسائل و مشکلات چه در خانه و چه در محل کار یک احساس مثبت باشد. با این وجود، خشم همچنین می تواند مشکل ساز نیز باشد، و این مشکل سازی زمانی رخ می دهد که منجر به حالات تهاجمی شود. کنترل خشم برای کمک به شما در جلوگیری از گفتن حرفی یا انجام کاری که ممکن است پشیمانی به بار آورد، حائز اهمیت است. قبل از افزایش خشم، شما می توانید از استراتژی های خاصی برای کنترل خشم خود استفاده کنید. در این مقاله از مجله آنلاین پروماگ 25 نکته برای کنترل خشم به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

1- تا عدد ده بشمارید

برای کنترل خشم خود می توانید از یک تا عدد ده یا از عدد ده تا یک بشمارید. اگر خیلی عصبانی شده اید، از عدد 100 شروع کنید. در زمانی که شما به شمارش نیاز دارید، ضربان قلب شما کم می شود و خشم شما احتمالأ‌ از بین می رود.

2- برای کنترل خشم خود نفس بکشید

زمانی که عصبانی می شوید تنفس شما سطحی می شود و سرعت می گیرد. شما می توانید با نفس های عمیق و آرام این روند (و خشم خود) را معکوس کنید. عمل دم را از بینی خود و بازدم را از دهان خود انجام دهید. این کار را چند بار تکرار کنید.

3- کمی پیاده روی کنید

ورزش می تواند به آرامش اعصاب و کنترل خشم شما کمک کند. به پیاده روی بروید، دوچرخه سواری کنید، یا به چند توپ گلف ضربه بزنید تا عصبانیت خود را تخلیه کنید. هر چیزی که پمپاژ خون شما را متعادل کند، برای ذهن و بدن شما مناسب است.

4- عضلات شما به آرامش نیاز دارند

نفس عمیق و آرام بکشید. دراز بکشید و ذهن خود را از هر چیزی تخلیه کنید. عضلات شما نیاز به آرامش دارند. با دادن این آرامش به عضلات خود، می توانید به کنترل خشم خود کمک کنید.

5- یک عبارت را تکرار کنید

یک کلمه یا عبارت را پیدا کنید، که به شما کمک می کند آرام شوید و تمرکز کنید. زمانی که ناراحت هستید، این عبارت را دوباره و دوباره تکرار کنید. “آرام باش”، “سخت نگیر”، و “تو خوب خواهی شد” مثال های خوبی از این مورد هستند.

کنترل خشم

6- کشش برای کنترل خشم می تواند گزینه خوبی باشد

ورزش گردن و شانه نمونه خوبی از حرکت های غیر یوگا است که می تواند به شما کمک کند بدن خود را کنترل کرده و احساسات خود را بهبود بخشید. هیچ وسیله ای مورد نیاز نیست.

7- از لحاظ ذهنی فرار کنید

به یک اتاق آرام بروید، چشمان خود را ببندید و خود را در یک صحنه آرام تجسم کنید. بر جزئیات در صحنه خیالی تمرکز کنید: آب چه رنگی است؟ کوه ها تا چه اندازه بلند هستند؟ صدای پرندگان چه شکلی است؟ این تمرین می تواند به کنترل خشم شما کمک کند.

8- به سراغ موسیقی بروید

اجازه دهید موسیقی شما را از احساسات خشمگین دور کند. از هندزفری استفاده کنید و یا در داخل ماشین خود به موسیقی گوش دهید. موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید و دیگر به هیچ چیزی فکر نکنید. بدین ترتیب این نیز یکی از راه های کنترل خشم است.

9- برای کنترل خشم خود موقتاً صحبت نکنید

هنگامی که عصبی می شوید، ممکن است حرف هایی بزنید که بعدأ پشیمان شوید. وانمود کنید که لب هایتان بسته شده اند، درست همانند کودکی که نمی خواهد صحبت کند و لب های خود را بر روی هم فشار می دهد. این لحظات ساکت بودن به شما وقت می دهد تا آرام شوید.

10- به یک گردش کوتاه بروید

به خودتان یک تایمی برای داشتن اوقات فراغت بدهید. از دیگران دور بمانید. به یک پارک در نزدیکی خود بروید و بر روی یک نیمکت بنشینید. در این زمان، شما می توانید وقایع را پردازش کنید و به کنترل خشم دست یابید. حتی ممکن است از این زمان دور بودن از سایر افراد لذت ببرید، و بنابراین آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

11- کاری انجام دهید

باید راهی باشد که بتوانید فکر خود را مشغول و انرژی خود را تخلیه کنید. یک نامه بنویسید. یک خاطره روزانه بنویسید. کار خوبی برای شخص دیگری انجام دهید. انرژی و احساسات خود به روش مفیدی تخلیه کنید.

کنترل خشم

12- نوشتن راهی برای کنترل خشم

چیزی را که نمی توانید بگوئید، بهتر است بنویسید. احساسات خود و نیز این که چطور می خواهید پاسخ آنها را دهید را روی یک کاغذ بنویسید. پردازش آن از طریق کلمات نوشته شده می تواند به شما در کنترل خشم کمک کند.

13- سریع ترین راه حل را برای کنترل خشم خود پیدا کنید

شما ممکن است از این مسئله عصبانی شوید که فرزند شما دوباره قبل از رفتن پیش دوست خود اتاق خود را نامرتب ترک کرده است. در را ببندید. شما می توانید خشم خود را به طور موقت کنترل کرده و سریع ترین راه حل ممکن را پیدا کنید.

14- پاسخ خود را تکرار کنید

پاسخی که می خواهید در شرایط خاص بدهید را چند بار با خود تکرار کنید. این تکرار پاسخ به شما این امکان را می دهد تا چند راه حل مختلف را پیدا کنید.

15- تصویر کلمه “توقف” را بکشید

نماد جهانی برای کلمه “توقف” می تواند به شما در کنترل خشم کمک کند. این یک راه سریع برای کمک به کنترل خشم و آرام شدن در هنگام عصبانیت است.

16- روال روزانه خود را تغییر دهید

اگر دوباره به سراغ روال روزانه خود بروید زمان زیادی طول می کشد تا آرام شوید، بنابراین راه جدیدی پیدا کنید. کارهایی را پیدا کنید که ممکن است دشوار باشند یا مدت بیشتری طول بکشند، اما در انتها شما را آرام می کنند.

17- با یک دوست صحبت کنید

زمانی که عصبی هستید، نباید خودخوری کنید! این بدان معنی است که باید حرف­های خود را با یک فرد دیگر در میان بگذارید. صحبت کردن با یک دوست مورد اعتماد که می­ تواند به شما کمک کند آرام شوید، یکی دیگر از راه های کنترل خشم است.

کنترل خشم

18- کنترل خشم با خنده

هیچ چیزی نمی تواند شرایط بد را به شرایط خوب تبدیل کند. خشم خود را با استفاده از راه هایی برای خندیدن کنترل کنید، این راه ها می توانند شامل بازی کردن با بچه های شما، یا تماشای یک فیلم طنز کوتاه باشد.

19- تمرین کنید قدردان باشید

لحظه ای بر روی آنچه درست است در میان همه مسائل اشتباه تمرکز کنید. درک کردن چیزهای خوبی که در زندگیتان دارید می تواند به کنترل خشم و آرام شدن شما کمک کند. این مطلب را برای آرامش و دستیابی به قوانین طبیعت مطالعه نمایید.

20- یک تایمر تنظیم کنید

زمانی که شما عصبانی هستید، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد، چیزی نیست که باید به زبان بیاورید. قبل از اینکه پاسخی دهید، مدت زمانی را بر روی تایمر تنظیم کنید. این زمان کوتاه به شما کمک می کند آرام شوید و به حرف ها و کارهایتان فکر کنید.

21- نامه بنویسید

یک نامه یا ایمیل به شخصی بنویسید که از دستش عصبانی هستید، سپس آن را دور بیندازید. اغلب بیان احساسات تنها چیزی است که انسان می خواهد، حتی اگر به روشی باشد که هرگز دیده نخواهد شد.

22- تصور کنید که آنها را ببخشید

پیدا کردن شجاعت بخشیدن کسی که مرتکب اشتباه شده است به مهارت های عاطفی زیادی نیازی دارد. اگر نمی توانید آنقدر شجاع باشید که آن فرد را ببخشید، حداقل می توانید وانمود کنید که وی را بخشیدید. این کار به کنترل خشم شما کمک می کند.

23- همدلی را تمرین کنید

سعی کنید خود را جای دیگران بگذارید و وضعیت را از دیدگاه آنها ببینید. هنگامی که شما حوادث را از دیدگاه آنها ببینید و به جای آنها داستان را تعریف کنید، به درک و دیدگاه جدیدی خواهید رسید و کمتر عصبانی می شوید.

24- خشم خود را بیان کنید

خوب است که احساسات خود را بیان کنید، البته تا زمانی که به درستی آن را مدیریت کنید. از یک دوست قابل اعتماد بخواهید که به شما کمک کند آرام شوید. این بیان خشم و احساسات می تواند به کاهش استرس و کنترل خشم شما کمک کند. این کار همچنین ممکن است از مشکلات آینده جلوگیری کند.

25- برای کنترل خشم خود یک کار خلاقانه پیدا کنید

خشم خود را به یک محصول ملموس تبدیل کنید. هنگام ناراحتی، نقاشی، باغبانی یا نوشتن شعر را در نظر بگیرید. احساسات بسیار قدرتمند هستند و می توانند بسیار خلاق نیز باشند. برای کنترل خشم خود از این احساسات استفاده کنید.

کنترل خشم

سخن پایانی

خشم یک احساس عادی است که هر فردی در هر زمانی آن را تجربه می کند. با این حال، اگر خشم خشما باعث تهاجم و پرخاشگری شود، باید راه های درستی برای کنترل خشم خود پیدا کنید. اگر راهنمایی های ما در این مقاله برایتان چاره ساز نیستند، با پزشک خود صحبت کنید. یک متخصص روانپزشک یا متخصص روانشناس می تواند به شما در کنترل خشم خود کمک کند. از اینکه بار دیگر با ما در مجله اینترنتی پروماگ همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا