دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

آموزش

بهبود رابطه زوجین ؛ با آسان ترین راهکار هایی که پروماگ پیشنهاد می دهد…

سرد شدن روابط بین همسران، یکی از شکایت های رایج زوجین بعد از چند سال زندگی مشترک می باشد. با گذر زمان، رابطه ی زن و شوهری از تب و تاب و گرمی اولیه خود، فاصله خواهد گرفت و میزان هیجانات به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. کم کم رابطه های گرم و عاشقانه، تبدیل به روابط عادی و سرد می شود و این روالی اجتناب ناپذیر است که همه ی زوجین آن را در گذر زمان تجربه خواهند نمود. اما آیا احساسات گرم دوران عاشقانه ی ما که روزی خواب و خوراک را از ما گرفته بود، محکوم به فنا و نابودی ست؟ پاسخ به این سوال در دل این محتوا نگاشته شده است، بهبود رابطه زوجین موضوعی است که امروز به آن خواهیم پرداخت. امیدواریم ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

زندگی مشترک به تلاش مشترک برای بقا احتیاج دارد:

اصولا زندگی مشترک به گونه ای است که شما برای برقراری و حفظ روابط خود در سطح مطلوب، باید هر روز و همیشه تلاش کنید. به کلمات این جمله با دقت بیشتری توجه کنید  رابطه ی زناشویی، نوعی رابطه ی شراکت گونه بین یک زوج می باشد که همواره دچار افت و خیز هایی خواهد بود. این هنر شما و شریکتان است که بتوانید سطح روابط با همسرتان را در حد مطلوب و  البته نه ایده آل نگهدارید. همان طور که شراکت مستلزم رعایت قوانین و قاعده های خود است، زندگی مشترک هم قاعده و قواعد مخصوص به خود را دارد.

بهبود رابطه زوجین
بهبود رابطه زوجین باعث افزایش میزان رضایت زندگی می شود.

 

زندگی هیچ زوجی در سطح ایده آل نیست!

هیچ زوجی زندگی ایده آلی را تجربه نمی کنند. گذشت زمان باعث کاهش شدت علاقه و عشق بین زوج ها می شود. حتی روابط عاشقانه ترین زوج ها هم با گذر زمان، کمرنگ می شود. هرگز گول ظاهر زندگی پر نقش و نگار زندگی دیگران را در شبکه های اجتماعی و یا مهمانی های فامیلی نخورید و واقع گرایانه به موضوع بنگرید. اگر هنوز هم با همسرتان زیر یک سقف زندگی می کنید و میل به تغییر در شما وجود دارد، می توانید روابط زناشویی خود را بهبود ببخشید.

راهکار هایی برای بهبود رابطه زوجین :

در ادامه پروماگ چند راهکار ساده را برای بهبود رابطه زوجین به شما پیشنهاد می دهد که در صورت تکرار می تواند گرمی و اشتیاق بیشتری به زندگی شما ببخشد.

  • به تنهایی هم احترام بگذارید:

همه ی همسران احتیاج دارند مدت زمانی از روز را تنهایی به کارهای شخصی و یا مورد علاقه خود بپدازند. برای بهبود روابط خود با همسرتان لازم است به خلوت او احترام بگذارید و خودتان هم ساعتی را به انجام کارهای شخصی خود اختصاص دهید.

  • فعالیت های مشترک انجام دهید:

به انجام فعالیت های مشترک که می تواند شادی و سرزندگی را برای هر دو شما به وجود بیاورد، بپردازید. می توانید با یکدیگر ساعتی پیاده روی کنید، دستان همدیگر را بگیرید و مسافتی را با هم قدم بزنید. یا به دیدن یک فیلم سینمایی بنشینید. با همدیگر جدول حل کنید یا آواز بخوانید و برقصید.

 

بهبود رابطه زوجین
بهبود رابطه زوجین از خیانت های جنسی و عاطفی جلوگیری می کند.

 

  • اجازه دهید دلتان برای هم تنگ شود:

اجازه دهید همسرتان به حضور شما احساس نیاز کند و شما هم نسبت به او همین نیاز را پیدا کنید. برای به وجود آمدن دلتنگی، لازم است زیاد در دست و پای هم نباشید. درست است که شما زن و شوهر هستید اما لازم نیست که همه ی کارها، تفریحات و ساعات زندگی را در کنار هم بگذرانید. گاهی می توانید با دوستانتان دوره های دوستانه برقرار کنید و از بودن در کنار همجنسان خود احساس شادی کنید.

همسرتان را تشویق کنید که سرگرمی های مورد علاقه اش را دنبال کند و با دوستانش به تفریحات سالم مانند کوهنوردی، استخر و یا دیدن یک مسابقه ورزشی بپردازد.

  • همسرتان را غافلگیر کنید:

سعی کنید همسرتان را غافلگیر کنید. می توانید با خرید دو بلیت سینما و یا کنسرت خواننده مورد علاقه همسرتان، هم او را غافلگیر کنید و هم ساعت خوشی را در کنار هم تجربه کنید.

  • با هم بازی کنید:

بازی های فکری و سرگرمی های ذهنی برای خود بخرید و ساعاتی را در آخر هفته ها به انجام این بازی ها اختصاص دهید. می توانید به یاد ایام قدیم و دوران کودکی تان، بازی هایی مانند منچ و دوز را انجام دهید. یا بازی های سطح بالاتر مانند شطرنج، مونوپولی و تخته نرد را انجام دهید. بازی های فکری علاوه بر تقویت حافظه می تواند به صمیمت بین شما و همسرتان کمک کنند.

 

بهبود رابطه زوجین
بهبود رابطه زوجین به تربیت بچه هایی سالم تر کمک می کند.

 

  • به یکدیگر کمک کنید:

سعی کنید در کارهای شخصی یکدیگر کمک کنید و یا گاهی انجام آن ها را بر عهده بگیرید. به عنوان مثال اگر خانم هستید می توانید ماشین همسرتان را به کارواش ببرید و یا اگر آقا هستید، آشپزی یک روز را بر عهده بگیرید و یا انجام هر کار دیگری که در منزلتان بر عهده ی هر یک از شما تقسیم بندی شده است.

  • با یکدیگر بدون دلیل تماس تلفنی بگیرید:

سعی کنید در طی روز با یکدیگر تماس تلفنی بگیرید و حال هم را بپرسید. به دنبال بهانه برای برقراری تماس تلفنی نباشید. بدون مقدمه به همسرتان زنگ بزنید و به او بگویید که قصد دارید صدای او را بشنوید. به عنوان مثال می توانید از او بپرسید که روزش را تا به این ساعت چگونه گذرانده است؟ 

  • با هم به رستوران یا کافی شاپ بروید:

در طی هفته، یک روز را به یکدیگر اختصاص دهید. دو نفری شام را در یک رستوران میل کنید و یا یک روز عصر به کافی شاپ بروید و از خوردن یک نوشیدنی در کنار هم لذت ببرید. از همراه کردن و بردن سایر افراد خانواده با خودتان اجتناب کنید. این زمان فقط متعلق به شما دو نفر است و نیاز دارید با هم تنها باشید تا از شنیدن و گفتن حرف های دو نفره لذت ببرید.

 

بهبود رابطه زوجین
بهبود رابطه زوجین تضمینی است برای بقاء زندگی مشترک…

 

  • به دغدغه ها و ناراحتی های یکدیگر احترام بگذارید:

زن و مرد ، از دو دنیای متفاوت هستند و هر دو از دو دریچه ی متفاوت به زندگی و مسائل آن می نگرند. ممکن است یک مساله از دید شما خیلی سطحی و کوچک باشد اما از نظر همسرتان خیلی پررنگ و غیر قابل تحمل به نظر برسد. ناراحتی های یکدیگر را درک کنید و آن ها را با معیار های ذهنی خود قیاس نکنید. حتی اگر دغدغه ی همسرتان برایتان غیر قابل لمس است، سعی کنید بیشتر او را درک کنید و به او بگویید ناراحتی او برایتان مهم است.

  • برای هم یادداشت بگذارید:

برای هم دیگر از احساسات خود بنویسید و آن را در دیدرس همسرتان قرار دهید. می توانید روی یخچال منزل یک قطعه شعر کوتاه بنویسید و یا در کیف پول همسرتان چند جمله ی عاشقانه بگذارید.

خواندن این مطالب را در پروماگ به شما پیشنهاد می دهیم:

مشاجره و اختلاف نظر در بین زوجین ؛ جزء جدا نشدنی زندگی زناشویی!

ازدواج سفید زوجین را متوجه چه آسیب هایی در جامعه ایرانی می کند؟

6 تکلیف برای بهبود روابط زناشویی

 

بهبود رابطه زوجین
بهبود رابطه زوجین یک تلاش و تکلیف مشترک است.

 

سخن آخر:

اگر شما بخواهید راه های خلاقانه ی بیشتری برای بهبود روابط خود با همسرتان پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید زندگی خوب و گرمی را تجربه کنید باید هر روز و هر روز برای آن تلاش کنید. هر چیزی که باعث ایجاد هیجان در زندگی مشترک شود و بتواند زندگی شما از رکود و یکنواختی خارج سازد، می تواند گرمی بخش رابطه شما باشد. در نظر داشته باشید که در زندگی همه ی زوجین، روزهای شاد و روز های تلخ بسیاری وجود دارد و این خود شما هستید که باید اوقات خوشی را برای خودتان بوجود بیاورید و از اتفاقات کوچک زندگی تان، تجربه های شاد بسازید. به یاد داشته باشید که هرگز برای شروع زندگی شاد دیر نیست و شما همواره می توانید از نظرات افراد ذی صلاح که در زمینه بهبود رابطه زوجین تلاش می کنند، بهره مند شوید.

ازینکه همراه بخش آموزش مجله ی آنلاین پروماگ بوده اید از شما سپاسگزاریم.لطفا نظرات خود را راجع به این محتوا برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا