دوچرخه آبی باله دار مانتا 5 | Manta5

زمان مطالعه 3 دقیقه

شاید تا این لحظه می توانستیم بگوئیم که قایق موتوری یک ماشین با قابلیت حرکت بر روی آب و  جت اسکی موتور سیکلت با قابلیت حرکت بروی آب هستند و همیشه عده ای زیادی از آنها بعنوان وسیله تفریحی و یا کاری استفاده می کنند ولی تا کنون برای دوچرخه خشکی معادل آبی نداشتیم ، اما امروز از طریق مجله پروماگ می خواهیم یک دوچرخه جدید را معرفی و بررسی کنیم که می تواند بروی آب حرکت نماید و حلقه گم شده تجهیزات با امکان حرکت بر روی آب را کامل کند.

شرکت مانتا یک دوچرخه جدید عرضه کرده که قادر است براحتی بروی آب شناور بماند و با استفاده از پدال و یا موتور الکتریکی داخلی بر روی سطح آب حرکت کند ، در ساخت مانتا 5 (Manta5) از یک بدنه آلومینیومی و دو باله از جنس فیبر کربنی استفاده شده که وزن آن را بسیار کاهش داده درون مانتا 5 یک موتور 400 وات تعبیه شده و نیروی چرخش پره توربینی را تامین می کند و باعث حرکت دوچرخه در آب می شود ، پدال ها نیز می توانند بعنوان یک سیستم کمکی برای افزایش سرعت و یا در مواقعی که باطری خالی شده مورد استفاده قرار بگیرند.

قابلیت منحصر بفرد این دوچرخه شناور بودن آن بر روی سطح آب است که چه در زمان حرکت و یا ایستادن بدون هیچگونه مشکلی شناور می ماند ، وزن این دوچرخه آبی 20 کیلوگرم است که می تواند براحتی جابه جا شود و یا عقب خودرو قرار گیرد. این دوچرخه در حال حاضر برای حداکثر وزن 100 کیلو گرم طراحی شده و قادر است در آبهای شور و یا شیرین حرکت کند. باطری داخلی ماتتا 5 می تواند تا یک ساعت شارژ  دوچرخه سواری بروی آب را تامین کند و حداکثر به سرعت 20 کیلومتر در ساعت برسد.

 زمان دقیق ارائه این دوچرخه به بازار تا کنون اعلام نشده و پیش بینی می شود تا اواسط سال جاری میلادی پیش فروش آن آغاز و از اواخر سال 2018 تحویل گردد . قیمتی هم برای آن اعلام نشده ، طبق گفته مخترع و سازنده آقای هوارد ویلیس قرار است این دوچرخه به عنوان یک کالای ورزشی روانه بازار شود تا اینکه از آن بعنوان یک وسیله لوکس و سرگرم کننده یاد شود ، حتی ایشان باور دارند که روزی این دوچرخه می تواند بعنوان یک رشته ورزشی در المپیک حضور یابد.

بیشتر مطالعه کنید
دوچرخه الکتریکی جدید تاشو فوق پیشرفته
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *