دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

مد و زیبایی

با آخرین متدهای کاشت مو آشنا شوید!

آخرین متدهای کاشت مو در تلاش برای رسیدن به بهترین ایده‌های طبیعی در حذف موهای کم پشت هستند. شاید در سال‌های اخیر مقوله کاشت موهای کم پشت آن هم با هر ایده‌ای، همراه شده است؛ اما در این ایام فاکتورهای متعددی در ماجرای کاشت موهای کم پشت مطرح می‌باشند. اینکه این روش‌ها تا چه اندازه تاثیرگذار هستند؟ آیا جنبه‌های سلامتی جسمی افراد متقاضی در نظر گرفته شده است؟ و در نهایت چه ایده‌هایی برای رسیدن به انواع بانک مو در سطح بدن افراد متقاضی مطرح می‌باشد؟

اگر به هر ترتیبی با مشکل ریزش مو مواجه هستید و یا خیلی وقت است که از ماجرای ریزش موی شما گذشته و حالا در جریان یک زندگی یکنواخت همراه با موهای کم پشت خود شده‌اید، شاید رسیدن به موهای پرپشت و طبیعی ایده‌آلی همیشگی باشد؛ اما در این بین گاها از نکاتی مانند سطح اثربخشی روش های کاشت موهای جلوی سر تا هزینه‌های جاری در آن احساس نگرانی می‌کنید. آنگاه است که قطعاً سعی در آشنایی با آخرین متدهای کاشت مو و به طور کلی مراحل کاشت مو دارید؛ چرا که می‌دانید این متدها، اصولاً فنی‌تر و البته موثرتر از ایده‌های قدیمی هستند.

متدهای کاشت مو

نگاهی کوتاه بر روش های کاشتن موی سر توسط دکتر نجف بیگی

برای آنکه بتوانیم موضوع آخرین متدهای کاشت مو را بیان کرده باشیم، باید نگرشی برای شما نسبت به مقوله کلی در ایده‌های ابداع شده برای کاشت موهای کم پشت مطرح کنیم برای مطالعه جزییات انواع روش های کاشت مو میتوانید به سایت  https://drnajafbeigiclinic.com مراجعه کنید. وقتی بتوانید در سیر تحول کاشت موهای جلوی سر قرار گرفته باشید، بهتر می‌توانید به درک کاملی از مزایا تا اسلوب مطرح شده در آخرین متدهای کاشت مو بپردازید. لکن در نگاهی کوتاه اشاره‌ای بر انواع روش های کاشت موی سر خواهیم داشت.

  •  روش FUT:

وقتی قرار به کاشت موهای جلوی سر است، تنها ایده پزشکی، بهره‌مندی از موهای خود فرد متقاضی است. به هر حال، مو در تمام نواحی بدن فرد متقاضی کم پشت نیست؛ غالباً کاشت مو در ناحیه سر مورد توجه است و در این ناحیه سطح پوست سر به شکل موضعی خالی از مو شده است. پس می‌توان به ترتیبی با استفاده از بانک موهای غنی در ناحیه پرپشت از موی سر، اقدام به کاشتن مو در منطقه کم پشت شده هدف در نظر گرفت.

در روش FUT ایده کلی در روش های کاشت موی سر متکی بر برداشتن نوارهایی از پوست دارای مو به عرض یک الی دو سانتیمتر می‌باشد. موی نشسته بر این نوار باریک از پوست سر که غالباً از نواحی پشت سر انتخاب می‌شود، به ترتیبی استخراج شده و در ناحیه هدف که خالی از مو می‌باشد، کاشته خواهد شد. این ایده با یک برش عمیق و بلند از سطح پوست همراه است. لذا در مقام متدهای معرفی امروزی چندان جریان رایجی محسوب نمی‌شود.

  •  روش FIT:

اگر در تشریح آخرین متدهای کاشت مو یک قدم جلوتر آمده باشیم، می‌توانیم به معرفی روش FIT بپردازیم. در این روش دیگر قرار نیست تا سطح پوست را شکافته و قسمتی از آن را برای رسیدن به فولیکول‌های مو برداشت کنیم. بلکه در این ایده از روش های کاشتن موی سر هدف آن است که بتوانیم موها را به شکل گروهی اما در حالتی دانه به دانه استخراج کنیم. به ترتیبی که هیچ گونه آسیبی متوجه پوست در ناحیه پشت سر شخص متقاضی نشود.

به این ترتیب، در ایده FIT برای کاشت موهای جلوی سر، خبری از برش‌های طولانی، بخیه‌های عمیق و تبعات ناشی از آن نمی‌باشد. اما نمی‌توانیم از کنار کندی کار در اجرای این روش نیز گذشته باشیم؛ چرا که در برداشتن دانه به دانه موها زمان لازم است و این زمان باید در طی کردن چندین جلسه پی در پی جراحی تکمیل شود. لذا این روش سختی‌های خاص خودش را برای افراد متقاضی دارد.

کاشت مو

  • روش BHT:

در پرداختن به روش های کاشتن موی سر گاها با چندان امکانی از بانک موی غنی در ناحیه پوست سر افراد مواجه نیستیم. مثلا ممکن است با فردی مواجه باشیم که در تمام بخش‌های پوست سر دچار ریزش مو شده است. در این حالت چه ایده‌ای برای تامین موی طبیعی در نظر می‌گیرید؟ البته در سیر تکامل آخرین متدهای کاشت مو نیز خیلی قبل‌تر از شما متوجه این مشکل بوده و از همان ابتدا قید دستیابی به بانک مو از ناحیه پوست سر را زده‌اند. مانند روش BHT که دنبال موهایی در دیگر نواحی بدن می‌گردد. در این روش هر مویی در سطح بدن حکم یک موی طبیعی مناسب برای آن بدن را پیدا خواهد کرد. پس می‌تواند در مقام یک بانک موی ایده‌آل از سطح پوست جداسازی شده و راهی ناحیه پوست سر برای کاشت موهای کم پشت شود. موها در نواحی اطراف قفسه سینه، کتف، ران و کمر از بهترین نواحی با غنی‌ترین بانک‌های مو در بدن هستند.

  •  تکنیک PRP:

در تحولی که از ارائه آخرین متدهای کاشت مو داریم، حالا به روش مدرن و جذاب PRP رسیده‌ایم. البته در آشنایی با روش PRP هر گونه اندیشه در چگونگی استخراج فولیکول موهای سالم از هر جای بدن و انتقال آن تا ناحیه پوست سر را از ذهن خود خارج کنید؛ چرا که در این ایده از آخرین متدهای کاشت مو، دنبال بازسازی مو از طریق فراورده‌های خونی هستیم.

PRP مخفف عبارت Platelet Rich Plasma می‌باشد. یک نوع فرآورده خونی متکی بر پلاسمای غنی‌شده از پلاکت‌های خونی است. این فرآورده خونی در ابتدا با هدف ترمیم هر چه سریعتر زخم‌ها مورد استفاده قرار گرفت. اما ظاهرا جدا از ترمیم موثر زخم‌ها در رشد موهای اطراف ناحیه اسکار‌ها نیز موثر بوده است. این شد که در یک دوره مفصل از تحقیقات آزمایشگاهی در غالب یکی از آخرین متدهای کاشت مو، سر از فضاهای کلینیکی درآورده است و حالا خیلی‌ها علاقه دارند تا این ایده مدرن را برای رسیدن به یک سر شلوغ از مو تجربه کنند. البته بهتر است این عده بدانند که این روش برای آنها که هنوز در ناحیه هدف از فولیکول‌های زنده بهره‌مند هستند، کارایی دارد.

  •   تکنیک SUT:

در داستان پر فراز و نشیب ما از پرداختن به انواع روش های کاشتن موی سر، قدم به قدم مسیری را طی کردیم تا ببینیم هر بار دنیای پزشکی چه دستآورد مدرن و البته اثربخشی برای کاشت موهای کم پشت داشته است. حالا در قدم آخر می‌خواهیم از جدیدترین ایده درمانی در جمع آخرین متدهای کاشت مو رونمایی کنیم: تکنیک SUT که اخیرا، بسیار مورد توجه اهل فن تا متقاضیان کاشت مو قرار گرفته است. اما قبل از پرداختن به روش SUT بهتر است نیم نگاهی به دلایلی که باعث ابداع این روش شده است، داشته باشیم.

ایده‌آل‌ها در روش های کاشتن موی سر

در داشتن یک روش ایده‌آل برای کاشت موهای کم پشت، چند اصل ساده حاکم است. اینکه روش از سرعت اجرای بالایی برخوردار باشد و در عین حال بتواند با کمترین تخریب در سطح پوست همراه شود. در روش‌های ابتدایی مانند آنچه در ایده FUT شاهد هستید، اگر چه تقریباً می‌توانیم سرعت اجرای بالایی را در کار شاهد باشیم؛ اما در نهایت لازم است تا قسمت بزرگی از پوست را بریده و در انتهای عملیات جابجایی فولیکول های مو بخیه بزنیم. این ایده‌ها با تخریب بزرگی از پوست ناحیه سر همراه است.

در مقابل روش‌هایی مانند FIT و یا BHT هستند که می‌توانند عاری از هر گونه تخریب در سطح پوست، تک به تک فولیکول‌های سالم را از بانک مویی در اندام فرد متقاضی برداشت کرده و مسیر کاشت موهای کم پشت را نهایی سازند؛ اما این برداشت دانه به دانه موها بسیار زمان‌بر و مستلزم حضور در جلسات متعدد می‌باشد. پس به ایده‌ای مدرن نیاز است که بتواند با برداشتن تک به تک موها از تخریب پوست جلوگیری کند و در عین حال، سرعت اجرای بالایی داشته باشد. ایده‌ای که ما را به سمت روش SUT سوق خواهد داد.

نقش تکنولوژی در آخرین متدهای کاشت مو

تکنیک SUT درست شبیه به تکنیک FIT می‌باشد؛ اما به جای برداشت دستی هر پیاز مو، آن را با کمک دستگاه‌های اتوماتیک برداشت می‌کنیم. به این ترتیب، با بهره‌گیری از تکنولوژی می‌توانیم سرعت انتقال پیاز مو از بانک مو تا ناحیه هدف را بالاتر ببریم.

این دستگاه‌ها می‌توانند تا تعداد 1400 تار مو را در هر جلسه از عمل کاشت مو انتقال دهند. به این ترتیب، گویا می‌توان در هر بار حضور سرپایی فرد متقاضی در محل کلینیک، ماجرای کاشت موهای جلوی سر او را در مدتی کوتاه آغاز کرد و در همان جلسه به پایان رسانید؛ مادامیکه هیچ اثری از زخم، خونریزی، جای بخیه و… نمی‌باشد!

در آخرین متدهای کاشت مو یک نگاه کلی حاکم است. نگاهی که سعی در برداشتن موهای سالم به شکل رندوم از همه جای بانک مو دارد. به این ترتیب، بدون آنکه بخواهیم قسمت بزرگی از موها در ناحیه‌ای از بدن را حذف کرده باشیم، به تعداد قابل توجهی از فولیکول‌های سالم دسترسی پیدا می‌کنیم؛ ایده‌ای که در اجرای روش FIT و در مرتبه بالاتر SUT در کلینیک کاشت مو دکتر نجف بیگی به طور کامل قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت.


توصیه پروماگ جهت مطالعه بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا