زناشویی
زناشویی
بارداری و حاملگی
بارداری و زایمان
نوزاد
نوزاد
تربیت کودک
تربیت کودک
خانواده
خانواده

.

شخصیت کودک تحت تاثیر چه عواملی ست؟ عوامل موثر بر شخصیت کودک….

زمان مطالعه 5 دقیقه

کودکان در بستر خانواده متولد می‌شوند و در آن رشد می‌کنند تا به مرحله‌ی بلوغ و تکامل برسند و این توانایی را داشته باشند که به تنهایی به زندگی خود ادامه دهند. روان‌شناسانی که در حوزه‌ی کودک کار می‌کنند، معتقدند شخصیت کودک در هفت سال اول زندگی او شکل می‌گیرد و تکامل می‌یابد و بعد از آن، شخصیت کودک دچار تغییرات بنیادین نخواهد شد. عده‌ای از روان‌شناسان، حتی این دوران پیدایش و شکل‌گیری شخصیت کودک را به شش سال و پنج سال کاهش داده‌اند و معتقدند شخصیت کودک، کمی بیش از هفت سالگی رشد و تکامل می‌یابد. خوب است بدانید کودکان تا قبل از سنین مدرسه و هفت سالگی، بیشتر زمان خود را در خانه سپری می‌کنند و پایه‌ و نهاد شخصیتی آن‌ها، در خانواده بنا نهاده می‌شود. در این مقاله از وب‌سایت پروماگ قصد داریم راجع به  شخصیت کودک و عواملی که بر شخصیت کودکان تاثیر می‌گذارد گفت‌‌وگو کنیم و اطلاعاتی در این زمینه به شما ارائه دهیم. این مقاله را تا انتها همراهی کنید:

دوران طلایی شخصیت کودک:

همانطور که اشاره شد، روانشناسان از هفت سال اول زندگی کودک، به عنوان دوران طلایی رشد و شکل‌گیری شخصیت کودک نام می‌برند. این مساله به این معنی ست که خمیره و شاکله‌ی اصلی شخصیت فرزند شما تا قبل از سن هفت سالگی شکل گرفته است و بعد از آن، تغییرات به کندی و با صرف هزینه‌های درمانی فراوان صورت خواهد گرفت که گاهی تاثیر موفقیت‌آمیز آن بسیار کمرنگ خواهد بود. برخلاف اهمیت فوق‌العاده‌ای که هفت سال اول زندگی کودکی در شکل‌گیری شخصیت او ایفا می‌کند، این دوران از سوی والدین چندان مهم تلقی نمی‌شود و با سهل‌انگاری برخی از والدین، ضربه‌های غیرقابل جبرانی به شخصیت کودک  وارد می‌شود که جبران آن، جز با صرف هزینه‌های گزاف میسر نخواهد بود.

 

شخصیت کودک

عوامل موثر در شکل‌گیری شخصیت کودک

والدین:

محتوای محدودشده ! / فقط اعضای سایت می‌توانند این محتوا را ببینند. با استفاده از دکمه ثبت‌نام در کمتر از ۱۹ ثانیه و به‌صورت رایگان در سایت عضو شوید و اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید.
ثبت نام

مقالات مرتبط را بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پادکست های آموزشی ویژه پروماگ :

 

گرگ و میش

  • جملات ممنوعه که نباید هرگز به کودک خود بگویید
  • آموزش مسائل جنسی به کودک آری و یا خیر ؟
  • چگونگی محافظت کودک از شبکه های اجتماعی
تربیت فرزند

بتمن کوچلو

  • چگونه و با چه روش هایی کودکی قوی و با اعتماد به نفس پرورش دهیم ؟
  • هوش کودک تحت تاثیر چه عواملی افزایش یا کاهش می یابد؟
  • شخصیت کودک تحت تاثیر چه عواملی ست؟
تربیت و پرورش

 

پاسخی بگذارید