دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

کسب و کار

نکاتی که باید قبل از طلاق حتما بدانید از تجربیات یک وکیل متخصص خانواده!!

امروزه بیشتر شدن طلاق در بین زوج های جوان، این مقوله را به یکی از مهم ترین مسئله های اجتماعی تبدیل کرده است. یکی از اساسی ترین تصمیم هایی که افراد در زندگیشان می‌گیرند، انتخاب فردی مناسب و هم جهت با خود، برای ازدواج است و درصورت مرتکب شدن اشتباه در این تصمیم، طلاق، اخرین و قطعی ترین راهکار برای رهایی از مشکل است. با بالا رفتن آمار جدایی های پس از ازدواج، بر آن شدیم تا پیرامون این مسئله، نکاتی که باید قبل از طلاق حتما بدانید را بررسی کنیم تا  کمک کنیم، با آگاهی و در نظر گرفتن همه امور، پا به این مسیر بگذارید.

 اگر برای انجام این کار، کاملا مصمم هستید و مراجعه به مشاوره های خانواده را پشت سر گذاشته و باز هم بر روی تصمیمتان پافشاری می کنید، در این مطلب به نکاتی که باید قبل از طلاق بدانید اشاره کرده ایم ، پس قبل از هر تصمیمی، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

باید بدانید برای اگاهی کامل در این روند، موسسه های معتبری همچون: تهران طلاق و وکلای دیوان وجود دارند، که با مشاوره های حقوقی توسط بهترین وکیل طلاق و وکیل خانواده، شما را در این راه همراهی کرده، همچنین در صورت نیاز به یک وکیل خانواده، با توجه به پرونده شما، بهترین وکیل طلاق توافقی (https://tehran-talagh.com/divorce-by-consent)، وکیل مهریه و وکیل پایه یک دادگستری را به شما معرفی می‌کنند تا با خیال آسوده، پیگیری پرونده را به او بسپارید.

نوشته های مشابه

طلاق به چه روش هایی امکان پذیر است

طلاق در کشور ما، به ۳ روش مختلف انجام می‌شود. هر کدام از این روش ها دارای شروطی هستند که ضمن عقد، قید شده و زوجین در حیطه همین قوانین می‌تواند برای طلاق اقدام کنند. در ادامه مطلب به نکاتی که باید قبل از طلاق حتما بدانید، اشاره خواهیم کرد.

۱ـ طلاق توافقی

اولین و راحت ترین راه برای جدایی زن و شوهر از یکدیگر، توافق بر سر طلاق است. اگر هر دو نفر به این نتیجه رسیده باشند جدایی بهترین راه است، می‌توانند با طلاق توافقی به زندگی مشترکشان پایان دهند. در این نوع طلاق، زن و مرد باید پیرامون مسائلی از جمله: نحوه جدایی، پرداخت حقوق زن و فرزندان، به تفاهم برسند. زوجین هر دو متقاصی طلاق هستند و در کلیه امور از قبیل حضانت فرزند پس از جدایی، نحوه ملاقات فرزند، نفقه ایام عده، شیوه گرفتن جهیزیه، مهریه و …توافق کرده  و با مراجعه به دادگاه خانواده، اعلام توافق خود را به صورتی کتبی، برای مبنا‌ی طلاق توافقی، جهت ضبط در پرونده، تحویل دادگاه دهند.

داشتن وکیل طلاق توافقی در این نوع جدایی، کمک می‌کند تا در هیچکدام از دادگاه ها حاضر نشوید و کلیه روند پرونده، توسط وکیل انجام خواهد شد. وکلای دیوان و تهران طلاق برای آسان شدن این مسیر، با بررسی پرونده تان و معرفی وکیل مجرب در این حیطه، شما را همراهی خواهند کرد. همچنین ای موسسات، با دادن مشاوره های مناسب توسط بهترین کارشناسان حوزه طلاق، تمامی نکاتی که باید قبل از طلاق حتما بدانید را، به شما می‌گویند.

۲ـ طلاق از طرف مرد 

دومین شیوه طلاق، با توجه به اسمی که دارد، از جانب مرد امکان پذیر است. مرد در این مسیر، باید تمامی حق و حقوق زن، از جمله مهریه، نفقه، اجرت المثل و شرط تنصیف دارایی را به شکلی مشخص، پرداخت کند. پس از معین شدن این موارد، مرد در هر زمانی که بخواهد می‌تواند درخواست طلاق (https://tehran-talagh.com/divorce) را به دادگاه بفرستد.

از نکات قابل اشاره در این حیطه، می‌توان به این مسئله اشاره کرد. در این نوع طلاق، اگر زن هیچ  تقصیری در جدایی نداشته باشد و درخواست طلاق به علت بد رفتاری های او نباشد، مرد موظف است نصف اموالی را که بعد از ازدواج به دست آورده، طبق دستور دادگاه به زن بدهد.

 در این نوع جدایی، مرد و زن برای اثبات برخی امور در جهت دفاع از حق خود نیازمند دانستن نکاتی قبل از طلاق هستند، که با گرفتن مشاوره، توسط وکلای مجرب در وکلای دیوان و تهران طلاق، و معرفی این وکلا برای سپردن صفر تا صد پرونده، در این پروسه به آسانی به اگاهی می‌رسند و با رضایت از نتیجه دادگاه، آن را پشت سر می‌گذارند.

۳ـ درخواست طلاق از طرف زن

این نوع جدایی، سخت ترین نوع طلاق است. چرا که زن در اکثر مواقع حق طلاق ندارد و در صورت دادن چنین درخواستی، راه بسیار سختی را پیش رو دارد. از جمله نکاتی که باید قبل از طلاق حتما بدانید، این است که در این طلاق، زن بیشترین نیاز را به وکیل خانواده، پیدا می ‌کند.

این نوع طلاق به دو صورت امکان پذیر است.

۱ـ گرفتن وکالت در طلاق از مرد. به عبارتی در صورتی که مرد، به همسرش حق طلاق یا همان وکالت در طلاق را داده باشد، زن در چنین موقعیتی می‌تواند با وکالت از سمت مرد، درخواست طلاق بدهد.

۲ـ ثابت کردن نقض یکی از شروط ۱۲ گانه ضمن عقد . اگر زن بتواند ثابت کند این شروط در ازدواج رعایت نمی‌شوند، می‌تواند درخواست طلاق کند. این کار بسیار سخت بوده و زن باید با کمک یک وکیل حاذق در به اثبات رساندن ادعایش، بکوشد. اگر موفق به اثبات شد، قدم بزرگی را در مسیر درخواست طلاق، پیموده. از نکاتی که قبل از طلاق حتما باید بدانید، انتخاب یک وکیل خوب است.

خلع بائن و مبارات بائن

این طلاق ها، هنگاهی اجرا می‌شوند که طلاق به صورت توافقی یا از سمت زن باشد.

در خلع بائن، زن اعلام انزجار از همسرش کرده، و یک مال را در قبال طلاق، به شوهرش می‌بخشد تا دادگاه از طرف شوهر آن را قبول کند.  مال می‌تواند هر چیزی از جمله، کل مهریه، بخشی از مهریه، یک سکه و .. باشد. این نوع طلاق به سادگی امکان پذیر نیست و برای آشنایی از پیچیدگی های این عمل، می‌توان از مشاوران و وکلای مجرب موجود در وکلای دیوان و تهران طلاق کمک گرفت.

از دیگر نکاتی که باید قبل از طلاق حتما بدانید، طلاق مبارات بائن است. در این نوع، بر خلاف قبلی، هر دو طرف باید از یک دیگر اعلام تنفر کرده و مالی را به هم ‌ببخشند که میزانش کمتر از مهریه است. اکثر طلاق هایی که در ایران اتفاق می‌افتد از این نوع بوده و امکان رجوع زوجین را ندارد.

برای کسب اطلاات بیشتر در حوزه طلاق که پیچ و خم های زیادی دارد، می‌توانید از مشاورین مجرب در حوزه های مختلف حقوقی در وکلای دیوان و تهران طلاق بهره مند شده تا با آگاهی کافی، این مسیر طاقت فرسا را برای خود کوتاه کنید.

این موسسات معتبر، در همه‌ی زمینه های حقوقی از وکلای مجرب بهره می‌جوید از جمله،  وکیل خانواه، وکیل دیوان عدالت اداری و .. تا شما بتوانید از هر نوع خدماتی بهره مند شوید. همچنین از مشاوره های زیادی توسط، قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری و وکیل بازنشسته دیوان عدالت اداری، استفاده خواهید کرد.

برای ارتباط با یک وکیل خانواده به سایت تهران طلاق مراجعه نمایید : https://tehran-talagh.com/family-lawyer


پیشنهاد پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا