دانلود جدیدترین فیلم های ایرانی و خارجی

تربیت کودک

گمشده ای بین دو نسل به نام کتاب کودک

مقدمه کتاب کودک

اگر از نظر نسل­های مختلف به جامعه توجه کنیم خواهیم دید که نسل قبلی تربیت کننده نسل بعدی می­باشند اما در همین جمله نکاتی پنهان می­باشد. یکی از این نکته­ ها این است که اگر ما تربیت نسل بعدی را توسط نسل قبلی قبول کنیم در این صورت باید این دو نسل بسیار شبیه هم باشند اما وقتی این مسیر تربیتی را از زما­ن­های گذشته و دهه ­های 30 و 40 تا امروزه مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید، که بر خلاف انتظار شکل گرفته برای شباهت نسل­ها میان­ آن­ها شکاف بزرگی وجود دارد که این شکاف رفته به رفته عمیق­تر شده است.

در حقیقت وقتی از شکاف بین دو نسل سخن می­گوییم داریم در مورد قوانینی که بین دو نسل متفاوت هستند صحبت می­کنیم که خود این موضوع دلیلی برای درک نکردن حرف­ها و رفتارهای دو نسل از یکدیگر می­باشد که این امر اخیرا رشد پیدا کرده است. همینجا بهتر است در رابطه با گمشده­ی بین دو نسل سخن گفته شود و کتاب را به عنوان گمشده بین دو نسل معرفی کرد اما نه تمام کتاب­ها بلکه کتاب کودک مانند کتاب داستان کودکانه و یا ترانه کودک.

اطلاعات بیشتر در این سایت

آیا شکاف بین نسل­ها اتفاق بدی است؟

در بالا بحثی را با عنوان اینکه تربیت نسل بعدی توسط نسل قبلی صورت می­پذیرد را بیان کردیم اما در این صورت چرا باید شکافی بین نسل­ها ایجاد شود؟ چرا نسل جدید قوانین مخصوص خود را دارد؟

در هنگام مواجهه با این سوالات بهتر است زاویه دید خودمان را عوض کنیم. اول اینکه این شکاف و تغییر قانون­ها به یک باره صورت نگرفته و طی چندین نسل برجای مانده است اما نه به صورت و شکل امروزی. ثانیا امکان پرورش نسلی به مانند نسل خود در جهان امکان­پذیر نیست چرا که در صورت وجود چنین قانونی همه ما باید مانند گذشتگان در غار زندگی می­کردیم پس نتیجه می­گیریم که این امر چیز آنچنان بدی نمی­باشد.

این شکاف عمیق که ابتدا به صورت شکاف ریزی بود از زمانی که فرزندان آدم حرف پدر خود را گوش ندادند شکل گرفته است. اما هنوز به این سوال که چرا باید قوانین مخصوص خود را داشته باشند پاسخ داده نشده است، جواب این سوال این می­باشد که انسان قادر است حتی از حرکت یک حشره برای خود فلسفه و قوانین جدید و تازه­ای بسازد و در این امر عوامل امروزی مانند تلویزیون، فضای مجازی نیز دخیل می­باشند و اینکه فکر کنیم فرزندان ما مطیع ما خواهند بود انتظاری محال و دروغی بیش نیست.

کتاب کودک و درباره شکاف

برای درک و فهم بهتر این موضوع بهتر است هر نسل را به ملتی که زبان و قوانین متفاوتی دارد تشبیه کنیم. دو ملت برای برقراری ارتباط و سخن گفتن با هم نیازمند هستند که از قانو­ن­ها و زبان همدیگر اطلاع داشته باشند تا ضمن احترام گذاشتن به قوانین هم به اجرای قوانین خود بپردازند و برای این کار از ابزاری مانند کتاب قانون و مترجم استفاده می­کنند.

وقتی امکان برنامه ­ریزی بین دو ملت وجود دارد چرا بین کودکان و والدین نشود این ارتباط را ایجاد کرد؟ کتاب کودک را می­توان همان کتاب قانون دانست چرا که به وسیله کتاب کودک در هنگامی که کتاب کودک را برای فرزندان خود می­خوانیم در دنیای آن­ها قرار می­گیریم و در این صورت آن­ها را درک می­کنیم چرا که هنوز کودکان قوانین خود را شکل نداده ­اند به همین دلیل کتاب کودک را گمشده نسل­ها و شکاف بین آن­ها می­دانیم و بهتر است کتاب کودک را باور داشته باشید.

کتابهای کودک را میتوانید از سایت کتابچین دانلود نمایید.


مطالب پیشنهادی مجله پروماگ جهت مطالعه بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا